Fiat Bravo, Klepou kola

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Selethin
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18 dub 18:45

Fiat Bravo, Klepou kola

Příspěvek od Selethin »

Zdravím,
koupil jsem si starší liťáky - původně z punta, na svoje Bravo (rok 1997).
Nechal jsem je přezout v pneuservisu ( né že by mi to činilo problém, ale sám bych si je vyvážit neuměl).
Ze servisu jsem v pořádku odjel, ale kola byly fakt dost špinavý, tak jsem jel na wapku, že je umyju...
Když jsem ale odjížděl z myčky, tak mi v kolech začalo nějak divně "klepat" (takovej docela nepříjemnej zvuk), na první pohled nejde vidět žádná závada, ale příjde mi trochu podezřelej počet závažíček, který na těch kolech jsou. (je jich tam sakra hodně). Co mě docela udivilo je to, že mi tam nechali i ty záváží, co už tam byly před výměnou... byl jsem vždycky přesvědčenej, že se nejdřív sundají starý závaží a potom se vyvažuje s novýma... né, že se tam nechají ty starý a přidají se ještě další.
V podstatě to klepe, jenom když jedu na volnoběh... když brzdím, nebo přidávám plyn, tak je ticho.
Myslíte, že by to mohlo být tím závažím? Mohlo se stát, že jsem si třeba nějaký to závažíčko tím tlakovým mytím na wapce nějakým způsobem odloupnul?
Zajel bych s tím do pneuservisu, ale fakt nevím, jak je to vážný a co si s tím můžu dovolit...
Dík za rady.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Fiat Bravo, Klepou kola

Příspěvek od oxik »

Koukni, jestli jsou pořádně dotažený všechny šrouby a dojeď tam.. mají ta kola správnou středovou díru?
Selethin
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 18 dub 18:45

Re: Fiat Bravo, Klepou kola

Příspěvek od Selethin »

Tak kola jsem zkoušel dotáhnout... šrouby se ani nehnuli... kola sedí dobře, snad to bude tím vyvážením, jenom mi vrtá hlavou, že když brzdím, tak to neklepe :/ zkusím asi zajet do toho pneuservisu.
Odpovědět