Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od řidičBOB »

Domácí produkce + malé auto + relativně nenákladné na cokoliv.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od retron »

"bollo"
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od beaumont »

Díly na Punto I. jsou za neuvěřitelně směšné ceny.

Jednou můj servisák na Alfy opravoval kamarádovi právě tohle Punto. Zašel jsem za ním a zastihl ho, jak zdrceně sedí s hlavou v dlaních. Ptal jsem se, co se stalo a on povídá: nový zadní díl výfuku na to Punto stojí tolik, co na moji Alfu origo znáček (logo) na víko kufru. :D
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od x2005 »

Tak tady Honza Koubek Giulii moc nepochválil. Až bych řekl, že mu to bylo líto.

https://www.stream.cz/meziplyn/10014329 ... meo-giulia
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Dallen »

Spíše bych řekl, že se jedná o nějaké subjektivní pocity. Vyčítat autu moc přesné řízení se mi zdá docela zvláštní :)

Relevantní jsou docela zahraniční recenze, ale samozřejmě stejně jako žádné jiné, ani tohle není dokonalé auto. Taky jsem v ně osobně cítil několik věcí které bych si dokázal představit jinak, ale zase na druhou stranu u tohoto auta jsou stěžejní jízdní vlastnosti, né propracovanost palubního systému (i když v roce 2016 by to měla být samozřejmost u každé automobilky).
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Temp
Autoškolák
Příspěvky: 35
Registrován: ned 21 zář 18:46

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Temp »

Hlavně nám ani neřekl co v tom měl za převodovku, nebo za motor. Ale hlavně že víme o divném infotaimentu......
Ta nevypínatelná stabilizace ale saje. Ikdyž je to nafťák.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od ctrl_j »

Rekl to ve 22. sekunde a ve 23. jsem to vypl, takze…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od retron »

no tak já jsem jel se stejným modelem dokonce ve stejné barvě (autu nesluší zvlášť zezadu a zaniká) a výbavě viz. můj koment výše a třeba v té kombinaci ultrapřímého (srovnávám s jinou alfou) a zároveň lehkého řízení se shoduju, protože když to pak člověk kosí na okresce je auto poměrně nervózní a přitom jinak je podvozek v kompromisu filtrování nerovností vs. sezení naprosto excelentní. To, že je auto nízké není dojem, ale fakt, na polních přípojkách viz. video chytalo prahem. S tou obsesí ježdění bokem se s uvedením M2 nějak roztrhl pytel, ale je to sedan střední třídy s dehtem, ne QV, která to jistě umí, ale v utažených vracákách na dvojku zadkem zavrtí, ne že ne a taktéž na jakémkoliv jen lehce nezpevněném povrchu, kde to skoro až překvapí. To, že by ujížděl čumák se mi teda nepovedlo. Dvoulitrový dehet je prostě dehet a je jedno jestli v Giu180 anebo aktuální 320d/C250d/A4 2.0TDI všude to prostě chrochtá, nijak moc to nejede a do prémie to dle mě nepatří, ovšem je to nejprodávanější varianta. Tady si to pak ještě tak zvláštně přichrochtne nad cca. 3,5tis ot. jak kdyby to mělo astma. Jo je to za milion, ale na rozdíl od trojky to v té ceně není holobyt, takže cenově je to spíš konkurent Passata. S tim interiérem nelze než souhlasit, navržen je pěkně, snaha o kvalitu taky, ale pak to zbytečně zabíjí levné detaily. Displej naopak hodnotím v superlativech, navíc lze vypnout a pak zanikne v palubce a nikde netrčí jako "ajpedy" u konkurentů, menu nehodnotím to je o zvyku a moc jsem to nezkoumal, na to auto nejezdí, ale jde rozdělit na dvě "obrazovky". Problém je, že krom QV není v nabídce alternativa, kombinace benzín manuál a dokonce 280k Veloce pouze navíc AWD. A pak různá nemožnost kombinace výbav a paketů, což je otravné stejně jako haubna, která nejde u nového auta otevřít, ikdyž to snad byla vada individuálního kusu stejně jako vadný lak na střeše, ale plechově znějící víko kufru je i dle jiných testů vlastnost. Zásadní pro úspěch dle mě bude pokud design dokáže nahnat lidi na zkušební jízdu, pak si troufám tvrdit, že dost lidí bude chyceno, protože je radost jí řídit a to i v naftě.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Dallen »

Co se tyce variant tak vzhledem k cenovému rozdílu mezi superkou a Veloce tak Veloce vzhledem ke všemu co nabízí je za hezkou cenu, ale nejsem si jist zda bude pouze awd.

Víko kufru zní jak z wartase, ale to opravdu někdo i sportovního sedanu řeší, že se bude stydet před tescem bouchnout a kufrem?

Osobně si myslím, že všechny varianty jeste nejsou představeny což je škoda. Nadruhou stranu si ještě následujícím představováním variant udrži urcitou aktuálnost.
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od retron »

jo Veloce je poměr cena/výbava asi nejlepší vůbec, v CZ ceníku, IT konfigurátoru i IT katalogu vždy uváděna jako AWD
asi to tak bude, ale nevím jaký problém je v uvedení manuálních převodovek, asi snaha natlačit opce AUT, podobně to poslední dobou dělá i Audi
víko kufru bych možná neřešil u Fluence ikdyž tam to taky nedělá, ale u auta za +/- milion je to neakceptovatelné, zvlášť když to ani 156ka nedělala co si pamatuju a jsou to pak přesně podobné detaily, které nakonec potenciálního kupce odradí
Odpovědět