Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od x-f »

Snažím se koupit 147 1,6TS a chtěl bych poradit, zda s vybavením co mám dokážu nějak zjistit skutečné kilometry.

Co jsem se dočetl, tak se to snad dělá tak, že se vyvolá nějaký chyba a chyba co vyjede na diagnostice obsahuje i zaznam km v ECM.

1) Jak nejjednodušeji nasimulovat chybu? Co např. odpojit bez rizika a kde se nachází příslušný konektor.

2) Momentálně mám jen bluetooth OBD bazmek. S Alfou a s aplikací např. Torque, nebo AlfaOBD na androidu mě to komunikovalo, ale netuším, zda to ukazuje i ty kilometry.

Díky.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od vonkreuz »

Vypojil bych konektor od debimetru v motorovém prostoru. Přímo nahoře na filtrboxem z boku v místě zúžení. Na palubce to asi vyhodí indikaci v podobě červeného vstřiku.
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od x-f »

Předpokládám, že tohle:

Obrázek

A SW? Bude fungovat na W10 FiatECuscan + ELM327 přes bluetooth?

Nemám to kde odzkoušet. Pokud majitel bude s testem souhlasit, tak jedině na obhlížených kusech.
Naposledy upravil(a) x-f dne ned 14 kvě 08:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od vonkreuz »

Ano to je ono. Se SW neporadím, jsem IT lama.
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od x-f »

Tak FiatECUscan by to prý snad měl umět i s bazmekem přes bletooth. Sosnul jsem verzi 3.6 a na W10 běží. Zkusím pak bazmek dát do svého neitalského auta jen aby běžel a uvidím, zda ho to načuchá. Pak by to snad mohlo fungovat v Alfe.
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od x-f »

Tak BT OBDII/ELM327 v1.3 + FiatECUscan 3.6 na WIN10 x64 mě funguje, ale FiatECU neukazuje u chyby ty kilometry :/
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Dallen »

Fes přece vypíše kilometry zvlášť v parametrech
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Pajjoun »

FES píše kilometry. Ale je ti to vesměs k ničemu. Já mam na budícíh u 147 260, FES ukazuje 190. A je to proto, že je měněná řídící jednotka. Asi bych kilometry vůbec neřešil a koukal jen na stav a doložitelnej servis. A ideálně problémový věci nechal vyměnit/ zkontrolovat.
Já takhle hned po koupi 147 v únoru dal do servisu víc, než mi to auto stálo, ale mam klid.

BT ELM 327 mi kilometry nepíše a s ntb se mi myslim nepovedlo spojit. I sem si kvůli tomu kupoval BT do USB (neměl sem vestavěný BT). Nedařilo se mi nastavit porty, vždycky mi to skončilo chybou, win krabičku vidělo a FES ne. Koupil bych lacinej kabelovej ELM, s tim to jelo. Případně i OBDII. Funguje nahovno, ale má ho každej trhovec a kilometry umí.

Ale BT krabička se jinak hodí. S OBD Car Doctor si hezky rozumí ohledně čtení chyb. (Android)
TSs
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Pajjoun »

Aha, měsíc starej dotaz. To sem tu často. :D
TSs
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od x-f »

Ahoj.

Nakonec jsem to vyčetl normálně v parametrech ECU a ne přes vyvolání závady.
V mém případě taky km nesouhlasí. ECU byla asi taky měněná, nebo přehrána, protože měla napočítáno jen 22 tisíc od roku 2012, což je taky ale celkem užitečná informace.
Auto bylo psané na jeden Německý autorizák Alfy, takže ta historie je snad důvěryhodná.

Jinak mám takový ten obyčejný malý BT ELM už od dříve a ten mě funguje na vyčtení ECU. FES mě ten bazmek normálně našel přes automatické vyhledání. Jediné čeho jsem si všiml je, že vždy po spárování BT mě to funguje na WIN10 jen jednou. Jakmile to vypnu a zkusím to znovu, tak už ho to nenajde. Musím jít do BT zařízení, ELM tam odebrat a napárovat ho znovu. Pak to zase funguje.

Mám doma ještě VAG-COM na VW a ten jsem na Alfu ještě nezkoušel.

Abych se dostal i na ostatní jednotky, tak jsem objednal z Číny redukce. Někdo to řeší nákupem více kusů ELM kabelů a každý si přepinuje. S tím se mě nechtělo babrat. Takže mám 4ks 10cm redukcí každou s jiným zapojením. Ještě jsem to teda s tím BT ELM před redukce nezkoušel. Pokud by to nefungovalo, tak koupím ještě za 150 jeden ten nejobyčejnější KKL, nebo ELM do USB a bude, pokud nebude fungovat VAG.
Odpovědět