Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Pajjoun »

mmira píše:jsem rad, ze pobavil. je to cele takova sranda. kdybych o to auto opravdu stal, tak me ty penize nestvou. prusvih je, ze je "navic", tak me to spis otravuje.

diskuzi jsem necetl, uz to dlouho nedelam, protoze to obvykle je samy dement. tak si z ni opravdu nic nedelam.

jinak servisy si vybiram, v autorizaku to bylo jen jednou, poprve, kdyz uz jsem nevedel, jak projit pres ty emise. pak italmotori, kde to trvalo vecnost, navic to mam z ruky. tak to posilam ke kornerovi (http://www.autokorner.cz/web/). ty opravy jsou drahe ne kvuli nahradnim dilum, ale kvuli orezlosti podvozku. vzdy jsou na tom tuny hodin za praci.

alespon, ze je s tim docela radost jezdit.
Ok, tak orezlost nasere, no. Tam naskakujou stovky a tisíce. U 156 mi to celkem minulo, ale na 147 se z výměny tlumičů stala malá generálka zadku. Něco nejde, tak se to musí říznout. Vesměs veškerý šrouby nový. Stojeji dost samy o sobě. Pak když už je to rozebraný, tak proč nevyměnit ještě tohle...
TSs
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Dallen »

Závady cos měl dejme tomu jsou dejme relativně standardní, ale na druhou stranu ti řeknu, že ty ceny za ty úkony jsou fakt hodně vysoké.
Jen namátkou
že za občas problikávající kontrolku airbagu může vadný spoj v řídicí jednotce airbagů a že mi ji příště za 4 000,- Kč vymění.
nakonec to byl jen špatný konektor pod sedadlem
Prošlo mi rukou několik snad i desítek 156 a nikdy žádná jednotka Airbagu špatná nebyla, vadný spoj v RJ je problém u ABS Bosch 5.3 to stačí i napsat do google. Jinak samozřejmě diagnostika ti přesně ukáže kde je problém s airbagem, stačí na to kabel za dvě stovky a aplikace je zadarmo a z diagnostikuješ si v podstatě celé auto. Pokud ani tohle v tom servise neudělali tak to nemá cenu dále komentovat.
byl to rozpadlý chladič, s nímž byl nahrazen ještě nějaký výměník u hlavy motoru, to vše za 14 000,- Kč.
Chladič vody stojí úplně nic proti jiným autům a výměna na všech 156 je práce na max. dvě až tři hodiny.
a na závěr se opět jen potvrzuje vše výše vypsané
Jde o nějaké uložení stabilizátoru, pro které neexistuje náhrada a musí se měnit celý stabilizátor. Na cenu jsem se bál zeptat, stejně se ji dozvěděl. Opět přes 10 000,- jen za díl.
Celý stabilizor je opět, velmi levný. Ale je naprostá pitomost ho měnit celý. Stabilizátor je uložen ve dvou pouzdrech a ty světe div se stojí jako oběd :) Ty pouzdra vyrábí i powerflex, strongflex a asi dalších tisíc výrobců
Nebudu se vtom patlat. O moje peníze nejde, ale zkus popřemýšlet zda tě opravdu jen nedojí. Jinak odkud jsi, možná bych ti mohl doporučit nějaký jiný servis.
Jinak nemáš auto vyfocené zespodu? Zajímalo by mě, který nosník je shnilý.
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od honziss »

Kdyz si nekdo koupi povoz pro radost, jako x ty auto, tak chapu, ze cena servisu ho asi moc trapit nebude. Zrovna tak je nekdy lepsi sverit auto nekomu, kdo se za vic penez postara o auto komplet a ten nepromrhany cas (a ze ho muze bejt hodne kdyz clovek bydli na spatnym miste) se venovat praci (a vydelat nepomerne vic nez nakej rozdil v servisech) nebo se sbalit a jet na hory dite ucit lyzovat napriklad. Myslim ze to je daleko lepsi investice nez nekonecny sjizdeni netu a eshopu v honbe za tou nejlevnejsi tyckou stabilizatoru.

Jsem majitelem alfy zatim chvilku, ale uz jsem si stihl vsimnout kolik existuje majitelu, ktery to auto maj hlavne proto aby se v nem mohli neustale vrtat a furt se o tom nekde radit s virtualnima kamosema na internetu.

Prijde mi, ze bejt alfistou je tak trochu diagnoza. Vsichni se tvarej, ze jsou to nejlepsi auta na svete, ale proc to uz nikdo nevi. Nedavno jsem si povidal s kamaradem, kterej v tom frci taky, kterej me v zasade vnuknul se zajimat o Giulii a ten se po 2 letech co se to auto vyrabi a ja ho po xty vezl divil, ze to ma pohon zadnich kol :D

No a to neustaly mavani na sebe... x_x
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Bond007 »

honziss píše:Kdyz si nekdo koupi povoz pro radost, jako x ty auto, tak chapu, ze cena servisu ho asi moc trapit nebude. Zrovna tak je nekdy lepsi sverit auto nekomu, kdo se za vic penez postara o auto komplet a ten nepromrhany cas (a ze ho muze bejt hodne kdyz clovek bydli na spatnym miste) se venovat praci (a vydelat nepomerne vic nez nakej rozdil v servisech) nebo se sbalit a jet na hory dite ucit lyzovat napriklad. Myslim ze to je daleko lepsi investice nez nekonecny sjizdeni netu a eshopu v honbe za tou nejlevnejsi tyckou stabilizatoru.

Jsem majitelem alfy zatim chvilku, ale uz jsem si stihl vsimnout kolik existuje majitelu, ktery to auto maj hlavne proto aby se v nem mohli neustale vrtat a furt se o tom nekde radit s virtualnima kamosema na internetu.

Prijde mi, ze bejt alfistou je tak trochu diagnoza. Vsichni se tvarej, ze jsou to nejlepsi auta na svete, ale proc to uz nikdo nevi. Nedavno jsem si povidal s kamaradem, kterej v tom frci taky, kterej me v zasade vnuknul se zajimat o Giulii a ten se po 2 letech co se to auto vyrabi a ja ho po xty vezl divil, ze to ma pohon zadnich kol :D

No a to neustaly mavani na sebe... x_x
pod tohle se podepisuju :D

paatuju si, jak si kdysi goes slavnostně koupil AR 156 2.5 s tím, že nespolehlivost alfy je pomluva... a do 14 dnů auto vracel, protože odešel motor :D
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Pajjoun »

Tak goesovi to kleklo lidskou chybou. Asi jako většina Alf.
TSs
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od mmira »

honziss: mluvis mi z duse. ja mam stesti v nestesti v tom, ze to "jen financuju". do servisu to vozi jeden muj nadseny "pomocnik", tak s tim neztracim cas.

dallen: mozna jsem to napsal spatne, ale tu jednotku jsem menit nenechal. ono se to v podstate spravilo samo, kdyz jsme nekam jeli cela rodina, tedy bylo obsazene i sedadlo spolujezdce. po par hupech to shaslo a uz nerozsvitilo.

pro zajimavost, oprava chladice byla presne za 13 430, z toho 6 800 material (3000 chladic, zbytek nejaky vymenik na hlave motoru), zbytek prace.

ten stabilizator jsem samo za ty penize opravit nenechal, mam v umyslu nechat si to nekde zvednout a sam se podivat na to, co tam mlati.

jinak je mozne, ze si ze me ti hulinaci udelali dojnou kravu, ale pri prvnim porovnani (vymena rozvodu) byla jejich nabidka srovnatelna s cenou u italmotori. jsem z olomouce, takze pokud mas tip, sem s nim. na spodku neni uplne shnile nic, jen sem tam orezly flek. alespon tak tomu bylo v lete, kdyz mi to u italmotori ukazovali
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Ondras »

To je přesně ono - ano, chladič za 3k je v pohodě, 3k za to blbý sběrný potrubí a 800 za náplň taky, ale 7k za devadesátiminutový úkon?
Z hlavy teď nevím, jak je to přesně u 156ky, ale stáhnout dvě hadice, odpojit kabely a husí krky, sundat horní příčku, rozšroubovat sestavu chladič-klimachladič-sahara, přeskládat to a v opačnym pořadí zase složit prostě není práce za 7k ani v autorizáku :)
Na druhou stranu chápu, že se v tom nechceš vrtat doma.
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od honziss »

2 mmira: naprosto ti rozumim, taky jsem driv mel vic aut, ale postupem casu jsem prisel na to, ze vyjde levnejc casteji tocit novy auta (novy me vzdycky na par mesicu zabavi) nez jich drzet vic, navic auta v prvnich 12-24 mesicich vetsinou fungujou at je to co je to...

Obecne jsem za poslednich par let prisel na to, ze cim min mam veci, tim jsem stastnejsi B-)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od pavproch »

Ta myšlenka (o autech) má jednu (velkou) díru: neska už není CO nového kupiť..... bohužel..... :-o
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Stepan »

No tak místo nový 3er za mega a čtvrt kup něco, co by tě taky mohlo bavit, třeba:
https://www.tipcars.com/audi-rs4/kombi/ ... 70070.html
A máš třičtvrtě milionu (+nějaké drobné za garančky,na které nemusíš) na to, abys to udržel v chodu dalších 250kkm. Když neklekne motor, tak by to mohlo vyjít, ny? :-?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět