Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Spectral »

Já bych byl docela rád, kdyby honziss nakonec koupil tu Alfu, a to kvůli nezaujatému pohledu na spolehlivost Alfy... Měl by nové auto, najel by na tom hodně km při (předpokládám) řádném servisu a aspoň na jednom vzorku by se vidělo, zda se to sere průměrně/nadprůměrně/podprůměrně. Protože jinak člověk z toho, co je na webu, moc moudrý není. Buď Alfa fanatici tvrdí, že ta auta jsou zhmotněním dokonalosti a při správné údržbě se prakticky vůbec nekazí, nebo naopak hospodská moudra, jak se Alfa (a další taloši) serou v podstatě každou jízdu něco...
:ar!
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od honziss »

Nastesti mam v kazdy zemi kolegu, kterej mi dokaze rict jestli je konkretni auto kvalitativni sebevrazda nebo normal...tak mu v pondeli zavolam a zeptam se ho proc nema alfu ale 3er :D V dnesni dobe uz si automobilky moc nelajsnou produkovat totalni shit.

Jinac z vyberu uz vypadnul renault i prius, zustal lexus a necham nacenit 3er at mam porovnani.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Dallen »

Pánové kdo z Vás tady si koupil nějakou novou alfu z poslední dekády (moc jich nebylo) a to co píše odvozuje z vlastních zkušeností?

Ano koncert VW rozhodně bude mít více šroubky poskládanou palubní desku, ale pravdou je, že u posledních modelů je kvalita na naprosto srovnatelné úrovni s ostatními značkami (pokud se budeme bavit o závadách, né pocitech z materiálu). 159 s JTD běžně zajíždí 300tkm bez větších servisních zásahu (na jedno turbo apod.). Čím vším trpí a trpěly německé vozy si každý může dohledat sám.

Naopak si stačí vzpomenout na pár problému co měl pp s 330ix

Některé detaily u Giulie mě také zklamaly, ale zase pokud člověk vybírá z tohoto segmentu tak předpokládám, že ho bude více zajímat jak to jezdí, než jaký má pocit s osahávání palubky.
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od řidičBOB »

...pravdu máš. Vždycky mne fascinuje u některých video testů, jak tester šmátrá po palubce a remcá, jak jsou ty plasty tvrdé. Přiznám se, že za svůj život jsem snad na palubku nikdy nesahal :-)

Už se začínají rojit i nabídky operativního leasu...tuhle jsem někde viděl nabídku na Veloce za 17100 (?) měsíčně, což není vůbec špatné:
http://www.imofa.cz/prodej/akcni-operat ... oCR2rw_wcB

Kdybych si já vybíral nové auto, tak tohle by určitě do výběru zapadlo. Sic to není prémiový segment, ale na to sere Bílý Tesák. I když - cenou určitě je. QF s extras (vlastně se všema, co jsou v nabídce) mi konfigurátor ukázal 2,55mio, což jde. Trošku by mne odrazovalo, že to nemá LED světla. S těmi bixenony bych se musel projet, zda to alespoň nějak svítí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od retron »

17 100 už je na operák hrana, ale 13 333 za 180k Super je zajímavé, akorát limit 20tkm/rok
anebo skladovka 150k Super + Sport za 860
http://www.imofa.cz/prodej/akcni-nabidk ... -mt-super/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od řidičBOB »

Jasně...20/rok je málo. Ale třeba jako druhé auto do rodiny...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Dallen »

Na alfistech už giulii pár lidí má, posledně si v pátek vyzvedl skoroznámy jedno Veloce právě na operák. Nevím jaké dostla podmínky, ale vzhledem ktomu, že je pravidelný zákazník a nějak to řešil i přes zastoupení v HU tak nejspíše lepší než klasické. Navíc má veloce v 2.0T.

Obrázek
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od řidičBOB »

QF kola jsou moc pěkná v té černé!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 530
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Eda »

řidičBOB píše:QF kola jsou moc pěkná v té černé!
taky me zaujaly, super
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od janjan »

Giulia je takový "prémiový" hybrid. Když se člověk sveze, podívá na cenu, tak je to prémie. Pokud najede pár kilometrů a začne vnímat i zpracování interiéru, chod tlačítek, rychlost PP a navigace, zvuk zavírání dveří apod., tak se najednou ten pocit prémie vytrácí.

Jinak Bobe, ze světel nemusíš mít strach. Není to sice Matrix LED, ale zas určitě lepší dnes již průměrné xenony, než ta základní LEDková jebka v Passatu. Za deště jsem s tím nejel, to jediné nedokážu posoudit, ale za suché noci vše v pořádku.
Odpovědět