Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Zajda »

Smutnou tečku tomu dodalo když jsem chtěl mmirovi částečně ve srandě a z většiny vážně doporučit, ať zkusí pro příští servis kontaktovat pana Soběslava Michalce z Chlumu u Třeboně. Bohužel na jeho stránce Alfa Romeo Go Motors v kontaktech stojí "Pan Soběslav Michalec dne 2.12.2017 tragicky zahynul" :(
《》
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od 911T »

mmira píše:neco pro zpestreni svatecniho vecera

http://www.autoforum.cz/prvni-dojmy/jak ... cele-auto/
Dakujem za pekny clanok. Velmi dobre a vtipne napisane. Co najviac takych clankov. A z diskusie pod clankom si nic nerob. Nie kazdy co si kupi auto za 2000 eur je odkazany si vsetko opravovat doma na kolene. To miestnemu osadenstvu zjavne nedochadza. :)
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od mmira »

jsem rad, ze pobavil. je to cele takova sranda. kdybych o to auto opravdu stal, tak me ty penize nestvou. prusvih je, ze je "navic", tak me to spis otravuje.

diskuzi jsem necetl, uz to dlouho nedelam, protoze to obvykle je samy dement. tak si z ni opravdu nic nedelam.

jinak servisy si vybiram, v autorizaku to bylo jen jednou, poprve, kdyz uz jsem nevedel, jak projit pres ty emise. pak italmotori, kde to trvalo vecnost, navic to mam z ruky. tak to posilam ke kornerovi (http://www.autokorner.cz/web/). ty opravy jsou drahe ne kvuli nahradnim dilum, ale kvuli orezlosti podvozku. vzdy jsou na tom tuny hodin za praci.

alespon, ze je s tim docela radost jezdit.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od eLzyx »

obdivuji tvoji trpělivost. Já bych to auto po proinvestovaných 20t Kč a plné funkčnosti v nedohlednu poslal dál. Obzvlášť když to žere tolik oleje.
Brácha kupoval v podobné ceně Volvo V70 2.4i MY01, najeto něco přes 200. Po koupi se vyměnil akorát olej (1000Kč) a přední brzdy (3000Kč + 500Kč za upgrade kit na větší kotouče). Nic víc nebylo potřeba. Teď má nalítáno 250t km a musel měnit spodní čep na předním rameni. Ale to je jeho chyba, protože někam vletěl a zkurvil i disk od BBS. Bylo nutné i vyměnit lambda sondu, u které nějaká potvora překousala kabel. A měnily se zadní tlumiče. Rez tohle auto nezná. Spotřeba oleje od výměny k výměně, tj. na 15000km jestli zmizí litr, tak je to moc. Do výměny rozvodů je ještě 50t km čas. Vlastně jedna drahá věc odešla ... vnitřní samostmívací zrcátko, bohužel je v tom spárované i DO k centrálu, takže to nejde jen tak vyměnit z nějakého vraku a ve Volvu za to chtějí ranec.

Ale jestli ji miluješ, není co řešit %%-
Volvo S60 2.4T
VW T2
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od jarka »

911T píše:Nie kazdy co si kupi auto za 2000 eur je odkazany si vsetko opravovat doma na kolene. To miestnemu osadenstvu zjavne nedochadza. :)
Já bych taky rád jezdil s autama do servisů, kde mě za odpovídající peníz nabídnout odpovídající služby, ale už mi došla trpělivost. Už jen když spočítám ten čas strávený odvozem a vyzvednutím . A pak se často stává, že stejně člověk musí něco dodělat (protože než to tam vozit na reklamaci a zase čekat...). Takže jsem na servisy co se týká běžné údržby (oleje, filtry, brzdy, atd...) prostě rezignoval - je to brutálně ztrátová akce (čas, peníze, kvalita). Např. výměna oleje v autorizáku u Dobla za 2tis a přitom materiálu tam je za 550,- (2.5L oleje a filtr) a celá akce zabere tak 45min. A to jsem ještě bohužel dost pochyboval že to nechají opravdu vytéct tak jak mají (a běžně se stávalo, že jsem si vyzvednul auto kde bylo oleje nad horní měrkou!!!). A to bohužel není nejhorší storka co jsem u Fiata v Lib zažil :( . A kamarádovi historky od Libereckých Fordů jsou taky hodně výživné - nedotažený šrouby při výměně tlumičů, špatně nasazený palivový filtr a celý motorák od nafty, atd...

A alfa je prostě alfa, ať si na alfa-klubu říkají co chtějí :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Zajda »

jarka píše:2.5L oleje a filtr
S italským inženýringem nemám zkušenosti, ale to jako fakt?
《》
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od 911T »

mmira píše:jsem rad, ze pobavil. je to cele takova sranda. kdybych o to auto opravdu stal, tak me ty penize nestvou. prusvih je, ze je "navic", tak me to spis otravuje.

diskuzi jsem necetl, uz to dlouho nedelam, protoze to obvykle je samy dement. tak si z ni opravdu nic nedelam.

jinak servisy si vybiram, v autorizaku to bylo jen jednou, poprve, kdyz uz jsem nevedel, jak projit pres ty emise. pak italmotori, kde to trvalo vecnost, navic to mam z ruky. tak to posilam ke kornerovi (http://www.autokorner.cz/web/). ty opravy jsou drahe ne kvuli nahradnim dilum, ale kvuli orezlosti podvozku. vzdy jsou na tom tuny hodin za praci.

alespon, ze je s tim docela radost jezdit.
Inak ona ta emiska sa vzdy "nejak" spravit da. Teda neviem ako tam u Vas, ale u nas je to viacmenej formalita. Nakoniec ked sa clovek pozrie co na tych nasich cestach jazdi, tak to inak ani nemoze byt.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od Vrooom »

Nebylo by levnejsi mit jako daily M3? :-D

Ta diskuze pod clankem je vyzivna :-)
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od 911T »

Jj, bavim sa skoro tak dobre ako pri clanku. :D
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo - jen o milanskych kraskach

Příspěvek od jarka »

Zajda píše:
jarka píše:2.5L oleje a filtr
S italským inženýringem nemám zkušenosti, ale to jako fakt?
Jo bobuzel je to smutna realita. Aspon menim po 10 namisto predepsanych 15.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět