Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3988
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od HondaMan »

Ne že bych chtěl být nějak kritický vůči Fiatu, ale na mém GP se po 30tkm rozsypalo horní uložení tlumičů a teď při 40tkm začalo něco klepat na nápravě (asi nějaký čep). Je to normální? Nebo je to normální jen u Fiatu?

O tom že auto vrže a chrastí jak když cikán tlačí kárku do sběrných surovin už jsem tu určitě psal. Ostřikovače nejdou seřídit a stříkají někam před stěrač, v interieru mi popraskaly plasty u zadních sedadel, přestože tam nikdo nejezdí, když hodně mrzne, tak auto reaguje s několikavteřinovým zpožděním...

Viva Italia!!!
2.9T RWD
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od d1.8t »

Tak to bude mazec, až přijdou italofilové. :D

Ale k věci. Mámy GP 1.3jtd sport (takže taky ty nablblý 17-ky s ještě nablblejšíma RA 050) je při obdobným nájezdu v pořádku. Alespoň pokud vím. Jediný co se stalo, tak při hlubokých mrazech a nepočkání si až dotlačí pumpa nechtělo chytit. Od instruktáže vše OK.
RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3372
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od jerry »

K italskym autum jsem byl vzdy pomerne neduverivy. Nicmene pred vice nez 4 roky jsme koupili pro mesto malou Pandu 1,1. Dodnes najeto 22 tis. km, vse jen ve meste s pojizdkami do 10 km, takze hafo studenych startu. Perfektni na parkovani, rychle zahraty motor, ac atmosfera, tak kroutak posazenej mezi 2,5-3 tis. otacek. Teda zadny zavodak, ale perfektni k ucelu sve konstrukce, tedy mestky provoz s castymi rozjezdy. Zatim zadny problem, jsem prekvapen, ze po 4 letech mestskeho provozu ani nic neklepe a nechrasti. Proste Fiat vzdycky umel mala auta :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3988
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od HondaMan »

jerry píše:Proste Fiat vzdycky umel mala auta :)
To jsem tvrdil a tvrdím také.
Jen ten můj se nějak sype :-(
A to že jsem jako řidič hodně vyměkl a k GP se chovám ze všech aut nejlépe a nejohleduplněji.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od pjanda »

HondaMan píše: A to že jsem jako řidič hodně vyměkl a k GP se chovám ze všech aut nejlépe a nejohleduplněji.
Treba vyzaduje drsnejsi zachazeni ;)

Sam mam dlouhodobe zkusenosti s jedinym italskym autem, Alfou 147 1,6 TS 88 kW, na ktere se behem 60 tkm rozpadlo prakticky uplne vsechno. Hlavne podvozek, koncem zivotnosti take zacal protekat i olej hydrostely a ventilova vule byla v haji i v nizkych otackach, nejvice ale interier. V tom zmizely i napisy na ovladacich na volantu.

Pritom peclive servisovane, nejezdene po nejakych mizernych cestach, zachazeni vesmes mirne a citlive. Od te doby mam k trvanlivosti italskym aut velkou neduveru, ostatne ani rada testu me nevyvedla z omylu. Vzdy auto bylo rozpadle tak trochu vice, nez je obvykle.

147 sla samozrejme po tech 60 tkm pryc, bylo dale prilis rizikove si ji nechat.

Podle me je tedy mirny rozpad ve 40 tkm v norme :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16401
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od pavproch »

jerry píše:K italskym autum jsem byl vzdy pomerne neduverivy. Nicmene pred vice nez 4 roky jsme koupili pro mesto malou Pandu 1,1. Dodnes najeto 22 tis. km, vse jen ve meste s pojizdkami do 10 km, takze hafo studenych startu. Perfektni na parkovani, rychle zahraty motor, ac atmosfera, tak kroutak posazenej mezi 2,5-3 tis. otacek. Teda zadny zavodak, ale perfektni k ucelu sve konstrukce, tedy mestky provoz s castymi rozjezdy. Zatim zadny problem, jsem prekvapen, ze po 4 letech mestskeho provozu ani nic neklepe a nechrasti. Proste Fiat vzdycky umel mala auta :)
+1
pandááááá rullllezzzz! (bo sa to fajně řídí) :x

my máme pět let a 60kkm a taktéž enem drobnosti...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3372
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od jerry »

Mozna je to tim, ze Pandu montujou v Polsku ;) Ale vazne, temi malymi auty jsem myslel fakt jenom auta do mesta. Tam jde uplne o neco jineho nez vykony a jizdni vlastnosti, na to jsou jina auta. Pri koupi minipriblizovadla jsem se nekoukal na jizdni vykony v zatackach nebo zatah motoru az do vrcholu. Slo mi o to v pohode dojet do kanclu a hlavne, a to je nejdulezitejsi, pohode zaparkovat. Kdykoliv jedu do mesta oktavkou a hledam misto na parkovani, vzdy minu plno mist, kde bych Pandu pohodlne usalasil ;) Pred koupi jsem se svezl i s dalsimi miniauty jako Peugeot 107 a Kia Picanto a Panda jednoznacne vyhrala. K cemu je stvorena, odvadi na 100% :) Ale bohuzel GP je uz kategorie vyssi, tam bych asi volil neco jineho, treba Polo, snad radeji i Fabii.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od PeTr7650 »

je pravdou, ze citron po 270 tkm nechrastil ani z pulky tak, jako alfa pri 130 tkm :-/
Na pekne silnici je ticho, ale jak vjedu na typische okresku, rozezni se plastovy koncert . .

na miniaute typu 107 nema ani co vrzat. To auto ma plasty jen na nezbytne nutnych mistech, vsude jinde v ramci uspory jsou plechy
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3988
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od HondaMan »

jerry: Mezi miniauty je Panda jasnou volbou. Osobně jsem koukal i po Pandě 100Hp, ale nakonec z toho sešlo.
Mezi malými auty toho na výběr také moc není. A GP bylo jediné auto, ve kterém jsem se cítil dobře, mělo autoklimu, slušný benzinový motor, alespoň trochu vypadalo a moc nestálo.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od Pajjoun »

Muj se blíží dvoumstum tisícum. :D Ze zadu se občas ozývaj rachtavý zvuky. O původcích vim, ale nedaří se mi je odstranit, ale je to spíš leností než obtížností. Jinak žádný výraznější povrzávání ani další zvuky neslyšim, ale to může bejt tim, že jezdim jenom autama 2000-, takže mam zvyklý ucho.
Teda jedinou výjimku tvoří 2006 Fábka s 30tkm, ale ta mi nijak tišší nepřijde, to auto moc nemusim. :D
TSs
Odpovědět