FIAT Punto r. 1999

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
lachnitt
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15 zář 16:59

FIAT Punto r. 1999

Příspěvek od lachnitt »

Zdravím,

autům vůbec nerozumím, mám Puňťu zrozeného léta páně roku 1999. Valim si to takhle z práce a najednou se mi na palubovce rozsvítí kontrolka (viz. foto)

http://photo.uloziste.com/?fotka=ef471f ... 7d9&size=3

Ručka na teploměru hupsla dolů, jako do postele po víkendovém hospodském tahu. Ujel jsem kousek cesty a samo sa to nespravilo (kupodivu B-) ). Zastavil jsem otevřel plech v předu a čumim jak puk... nikde nic neupadlé, nikde nic nevisí. Udělal jsem, jako že všemu tomu těm věcem v autě rozumím, vše správně ošmatal, jako by to bylo moje první milovaní. NIC. ... Sednu do toho chci to nahodit, nahodil jsem, zapl topení na plné kule, jako kdyby venku mrzlo a valil dál dom (kontrolka už nesvítíla a ručička na teploměru v normálu na prostřední hodnotě)... Rano sedl do kočáru že povalim do roboty a v půlce cesty si ručička začala tančit polku a kontrolka hrála jak semafor (jen zelena a oranžová chyběla). Což jezdim dál, z motoru sa nehulí, pokud se ručička probudí k životu ukazuje všelijaké teploty (ale nikdy nepřesáhne mez půlky budíku).

Což asi bude cosi s termostatem/čidlem čehosi.

Ješte upozornim že kapošku mam dolitou a olej taky. Všude čtu, že vymněnit termostat zvládne kde kdo.. já ale nejsem kde kdo .. aproto ani nevím kde bych ten termostat našel. K Punťoj jsem nedostal žádnou přiručku, jak se starat o náladového Itala = nevím co ta kontrolka znamená a nikde na netu jsem CZ/EN přiručku nenašel.


nějaká R*A*D*A*? :-bd předem díky.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: FIAT Punto r. 1999

Příspěvek od vonkreuz »

1, odkud jsi - v skoro každém kraji/okresu je nějaký servis či mechanik se specializací na italské auta...
2, chce to diagnostiku - tedy u mechanika, v servisu
3, najdi si zájmové forum - Punto Forum, Fiat Forum nebo něco podobného a spíše se ptej tam
4, ta kontrolka "vrtulník" je chyba řídící jednotky motoru - buď je tedy chyba přímo v jednotce nebo jiném čídlu/snímači na jednotku napojeném - lambda sonda, vstřikování, váha vzduchu (debimetr), snímač otáček klikové hřídele, snímač teploty chladící kapaliny...
Uživatelský avatar
Intel_sk
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29 led 17:28

Re: FIAT Punto r. 1999

Příspěvek od Intel_sk »

ahoj lachnitt tu mas link na manual a poprecitaj si https://uloz.to/!Lpy6x5yi/fiat-punto-mk-i-93-00-rar a skus servis cidlo teploty a termostat
Fiat Punto MK I 1.7 TD 46kW strieborna metaliza
Odpovědět