Fiat Palio nestartuje

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Nikushka1994
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 23 dub 20:22

Fiat Palio nestartuje

Příspěvek od Nikushka1994 »

Dobrý den,

již v úterý se mi stala nemilá věc. Ráno mi auto ještě vpořádku nastartovalo, poodjela jsem několik metrů, abych uhnula ve výjezdu a zase jsem motor běžně vypnula. Jenže dopoledne, když jsem se snažila odjet, motor už nevydal žádný zvuk startu. Všechny kontrolky se rozsvítí, radio i ostatní elektronika funguje. Proměřila jsem tedy pro jistotu baterii, byla méně nabitá, tak jsem jí celý den a noc do plna nabíjela. Druhý den ráno jsem ji vrátila, ale auto stále nestartovalo. Nevím, jestli v něm alespoň klapalo, protože foukal velmi silný vítr a nebylo slyšet vůbec nic. Proměřila jsem tedy pojistky - žádný problém. Relé taky spíná, dokonce i na přívodním kabelu ke startéru bylo po otočení klíčkem napětí. Dnes již vítr nefoukal, zkusila jsem tedy poslouchat. Z motoru výjde klapnutí, ale startér netočí ... jen klapnutí a ticho (jedno klapnutí když otočím, druhé když klíček pustím). Když jsem startovala několikrát dokola ihned po sobě, se startér trochu protočil, respektive vyšel z něj krátký řachtavý zvuk. Prosím o radu, jestli je možná pouze nějaká menší oprava, nebo je nutné objednat nový startér?
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Fiat Palio nestartuje

Příspěvek od karelpipa »

Z popisu to vypadá, že by to někdo, kdo se v tom vyzná dokázal zprovoznit. Ale vyndat bude třeba téměř určitě.
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Odpovědět