Lancia Phedra - HELP - Výfuk (komplet)

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
djjoor
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05 srp 11:35

Lancia Phedra - HELP - Výfuk (komplet)

Příspěvek od djjoor »

Ahoj
Mám zajem koupit auto Lancia Phedra , rok vyroby 2003.
Mužete mi rict neco bliz ? Vím ze to patri do koncernu PSA a FIAT.Takze s dilama by nemel byt problem.
Ale auta sou dovezene Primo z italie.
Co mam ocekavat a na co se mam pripravit kdyz ho budu kupovat.
Dekuji za kazdou radu.
Naposledy upravil(a) djjoor dne úte 13 srp 07:28, celkem upraveno 2 x.
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Lancia Phedra

Příspěvek od retron »

az na masku a svetla je to identicke s Peugeot 807, Fiat Ulysse a Citroën C8, takze dily zamenne a nemuselo by se to srat jako italie, ale spis jako francie. C8cka se mi "zasekla" svitila komplet vsechna svetla a kontrolky a musel jsem ji restartovat odpojenim baterky, ktera je pod sedadlem spolujezdce a to byla nova. Jinak ocekavej prostor a jizdni vlastnosti autobusu.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Lancia Phedra

Příspěvek od beaumont »

Ano, Phedra a Ulysse jsou mechanicky francouzská auta, vývoj i výrobu měl na starosti Peugeot/Citroën (Italové naopak dělali dodávky Ducato/Boxer/Jumpy). Tudíž "Eurovany" jsou na tom poněkud hůř než opravdu italská auta, ale na druhou stranu ono v segmentu velkých MPV si člověk nevybere - Voyager nebo Espace jsou na tom podobně, Sharan/Galaxy (1. generace) ještě hůř. Výrazně lepší jsou nové Fordy Galaxy / S-Max, ale taky příslušně drahé...

Poznámka: za zvážení by stála Phedra s motorem 3.0 V6 benzín a případně dodělat LPG, pokud se počítá s větším nájezdem. Narozdíl od potenciálně problémových dieselů je ten V6 robustní a odolný, jen je u něj drahá (ale nezbytná!) výměna rozvodového řemene. Ovšem V6 znamená taky automat.

Svezení je v rámci třídy OK, pohodlný podvozek i sedačky, slušné odhlučnění.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
djjoor
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05 srp 11:35

Re: Lancia Phedra

Příspěvek od djjoor »

Nasel sem nektere lancie , co nemaji servisni knizku a melo ji vic majitelu.A na to jak sou stare , je tam docela malo KM-najeto.
cca 160tisíc km.Co si myslíte o tom vy?

Za každej dotaz moc dekuju.
djjoor
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05 srp 11:35

Re: Lancia Phedra

Příspěvek od djjoor »

Tak jsem zjistil že jedna lancia ma nefunkční otevirani stresniho okna a sviti tam porad kontrola AIRBAG.
Nevim kolik by stala oprava stresniho okna , ale o to by ani tak neslo ,jako o tu kontrolku.
Nevite nekdo co s tim by mohlo bejt?
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Lancia Phedra - HELP

Příspěvek od retron »

velmi pravdepodobne vedeni bocniho airbagu pod sedadlem, ale taky to muze byt bouchly airbag bez nahrazeni novym
stresni okno zas takova banalita neni pze u tohoto auta je skoro pres celou strechu a zatykani muze byt velky problem
djjoor
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05 srp 11:35

Re: Lancia Phedra - HELP

Příspěvek od djjoor »

Jak tak zjistuju , ma to vic lancii , ze jim sviti kontrolka airbag.Docela me to znepokojuje ,jako velkej zajemce tohoto auta. :-(
djjoor
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05 srp 11:35

Re: Lancia Phedra - HELP - Výfuk (komplet)

Příspěvek od djjoor »

Ahoj.
Tak včera jsem se stal majitelem vozu LANCIA PHEDRA 2,2 MULTIJET
Vyfuk je trosku v horším stavu a vypada to na prišti rok vyměnu.
Chci se proto zeptat : našel jsem celej vyfukový komplet ale pisou tam ze je to pro motory s obsahem 2,0 no a ja mam 2,2.
Myslíte si ,že by to v nečem bylo rozdílny?
dekuju za radu
mmirek007
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19 srp 20:40

Re: Lancia Phedra - HELP - Výfuk (komplet)

Příspěvek od mmirek007 »

djjoor píše:Ahoj
Mám zajem koupit auto Lancia Phedra , rok vyroby 2003.
Mužete mi rict neco bliz ? Vím ze to patri do koncernu PSA a FIAT.Takze s dilama by nemel byt problem.
Ale auta sou dovezene Primo z italie.
Co mam ocekavat a na co se mam pripravit kdyz ho budu kupovat.
Dekuji za kazdou radu.
Mam Lancii Phedru a zrovna ji prodávám měl jsem ji šest let a je to prakticky a komfortní auto rok 2004-6 rychlosti
Teď jsem si koupil o trošku novější Phedru je to ideální auto pro rodinu. V zajmu volejte na tel.604368697 řeknu toho vic.
Odpovědět