Alfa romeo 147

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od beaumont »

Dallen píše:@integrale: (...) Souhlasím s tebou, že pjandové slova byli asi trošku přestřel, ale sám musíš uznat, že tvrzení otom, že 147 je sportovní železo je přehnané.
No, já bych si dovolil tvrdit, že v dané kategorii (kompaktní hatchbacky se standardními motorizacemi, tj. nikoliv kategorie hot-hatch) se najdou tři auta, která JSOU z hlediska jízdních vlastností a schopností v podstatě malé sporťáky:
- Ford Focus 1. a do značné míry i 2. generace
- BMW 1er
- Alfa 147
Focus býval (3. generace už není) v podstatě geniální konstrukce, která uměla spojit solidní praktičnost s brilantními jízdními vlastnostmi. Alfa a BMW na velký kus té praktičnosti rezignovaly, jízdními vlastnostmi byly nastejno nebo ještě o kousek dál, ale zas ne o moc.

Když se člověk sveze ve 147 s Twin Sparkem, tak se skutečně spíš blíží Fordu Puma, Fiatu Coupé a podobným autům než řekněme Golfu, Astře, Bravu...
A (pro mě bohužel) ano, Giuliettě už z tohoto charakteru zbyl jen kousek - je tam, ale musí se hledat.

"Rozpadavost" 147 si netroufám hodnotit, já si na svoje GTV nemůžu v rámci věku stěžovat, i když bez chyb tedy rozhodně není.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
Integrale
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: pát 22 bře 12:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Integrale »

Dallen: OK, miru mir. Nepsal jsem ale, že je 147 sportovní železo, ale auto kategorie R3. Srovnatelné s ním je Clio R3, Citroen C3 R3 a Civic Type-R. Zbytek světa v této třídě zůstává vzadu, a to i přes relativní váhový handicap 147 v poměru s výkonem.
Přenos rázů od silnice je u těchto aut vždy stejný, projevují se na nich stejně různé pazvuky, které s tím přenosem souvisí.
Čím je auto tužší celek jako takový, tím je přenos rázů vyšší, tím víc jsou slyšet sebemenší vůle a tím víc vzniká subjektivní dojem, že se auto "rozpadá". Čím tužší auto, tím je tento pocit výraznější, u Lancera Evo je mnohem výraznější než u 147 a nejintenzivněji jej člověk vnímá u soutěžního auta, které naopak vydrží nejvíc.
Aby k přenosům rázů a projevům sebemenších vůlí nedocházelo, musí být podvozek uložený víc na měkko v pružnějších členech (větších nebo měkčích silentblocích, často místo radiálních v axiálních), což se negativně promítá do agility auta. Pak sice subjektivní pocit "rozpadajícího se" auta mizí, ale vůle a nežádoucí pohyby kol vůči karoserii paradoxně rostou, takže subjektivní dojmy jsou v tomto případě zcela v rozporu s objektivní skutečností. Je to prostě něco za něco, jako v celém životě, a pokud jsou mi jízdní vlastnosti ukradený a upřednostňuji plastové doplňky, je nesmysl kupovat Alfu jen proto, že je šén a pak nadávat. Fiat souběžně se sportovnější Alfou nabízel obvykle i luxusnější Lancii, která byla měkčí a rázy od kol nebo vrzání interiéru se u ní zdaleka tolik neprojevovalo (pravda, třeba Lybra fakt šén nebyla) nebo lacinýho ošuntělýho Fiata, který měl zanedbatelné servisní náklady.
Naopak rozporovat některé odbyté plastové díly interiéru bych si nedovolil, Ital na tohle skutečně má zvláštní talent, ale bavíme-li se o autě jako takovém, je to triviální záležitost.
Už si rozumíme?

Samozřejmě to neplatí pro Audi A3 TDi, protože má náskok díky reklamě :-D
www.integrale.cz
www.zavodak.cz
www.competizione.cz
AHOSO_VIDAHO
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 29 kvě 12:58

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO »

aaa, Integrále ... člověk, jehož názoru jsem si vždy vážil (ještě např. z dob magica na auto.cz) a rád jsem mu pak pomohl najít q4 :-)

ale k věci. vystřídal jsem spoustu aut. od golfů vr6, tdi, japonců, francouzů až po italy. F Coupé 2.0 16VT, Punto HGT .. až jsem si pak jednou koupil alfu 147 jtd 16v 103kw 6speed ... nějak jsem se zamiloval. Původně jsem si ji chtěl nechat tak klasicky na rok, ale už ji mám 3 sezónu a nedám na ni dopustit. Kupováno za stavu 165 tkm v D ( dle odhadu měla tak ještě o kilo víc) a nyní má 226 ...)


a sype se?


sype - říkám to každému a mám klid :-)


jinak je fakt bezproblémová. Měním jen olej a ostatní spotřební věci. Ramena, tlumiče, rozvody, termostat, destičky, kotouče)

ze závad jsem řešil jen vadný egr. vyřešeno odpojením konektoru. Auto od té doby chybu na palubním PC nehlásí a jede normálně. A pak prasklá plastová trubka k airboxu.


jinak nic.

Auto miluje zatáčky. Málokteré auto se tak ochotně vrhá do zatáček a drží a drží ... :-)

Ale teď má přítelkyně dostat služebáka. Alfinka přijde o využití a já přemýšlím o nějakém fun autíčku. Co říká Roman třeba na 500 Abarth ? :-)

nebo něco podobného?
Uživatelský avatar
Integrale
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: pát 22 bře 12:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Integrale »

Co třeba AR 155 Q4 poladěná ála Márty a Competizione.cz? Než pro ni přijede ten Němčour?
A když se na ní ještě dají tlumiče OSRAV THR, čtyřpístkový velký třmeny s nápisem Alfa Romeo se mi válí v garáži...
Abarth je moc fajn, motor super a před Vánoci u mě kupoval jeden Němec set na 240 koní. To už je hodně slušný éro.
Ale na rovinu - Mini má lepší podvozek. Já bych před A500 dal přednost Mini. Ideálně samozřejmě JCW, ale i kdyby to bylo "obyčejný" esko, dají se tam nacpat vačky Colombo&Bariani, vstřikovače, tlumiče BC Racing, brzdový kit K-Sport, samozřejmě samosvor... to by mohl být taky celkem "Milášek", ne?
Nebo klasika nejklasičtější – Delta Integrale?
www.integrale.cz
www.zavodak.cz
www.competizione.cz
AHOSO_VIDAHO
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 29 kvě 12:58

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO »

Já jsem "srdcař" (nebo blázen, to vyjde na stejno) ;-) takže nic neitalského už bych asi nechtěl ;-)

Takže 500 jasná volba ;-)

A Delta? Tu bych nechtěl po Praze trápit :-( to by mi bylo líto. A zas takový mistr volantu nejsem abych si ji vychutnal "na limitu". Ruce bych si usekal, kdybych s ní skončil ve škarpě!
Uživatelský avatar
Integrale
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: pát 22 bře 12:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Integrale »

Hmmm... zase na druhý straně mně je teda jedno kde to vyrobili a pod jakou značkou.
Ale to je věcí vkusu a preferencí každého.
Třeba Fiat Štěpánek v Kroměříži má teď pěknýho Lancera Evo VII za moooooc pěknou cenu.
Ale fakt je, že s tím praktickým využitím je to otázka; na jedný straně to v provozu nelze ani trochu, na straně druhý má člověk pocit, že utratil peníze za něco, co je opravdická technická špička, co má nějaký smys a účel, co je výsledkem skutečně precizní práce opravdických machrů. Ostatní auta jsou zbytečná, trapná a totálně bezcenná a jejich marný život končí jejich stejně zbytečnou náhradou novějším modelem... A navíc je to sakra bezpečný auto, který se rozjede, zatočí a zastaví, kdykoli chce řidič a ne nějaký integráč. Ale drahý na provoz a servis. Kdyby Integrala nebyla má láska z mládí, šel bych do něj yhned.

A500 dobrý, ještě bych hodil k diskusi: Punto Abarth?
Není tak hezký, ale je stabilnější a praktičtější (na rozdíl od velmi nepraktického F500).
Ceny začínají na cca 8 000 Euro ( u Trpajzlika někde na 10 000).
Ale holky půjdou po 500 jak slepice po flusu, o tom žádná!
Jinak dílů je na to fakt hafo a možnosti omezené jenom šrajtoflí...
Naposledy upravil(a) Integrale dne pát 31 kvě 14:04, celkem upraveno 1 x.
www.integrale.cz
www.zavodak.cz
www.competizione.cz
AHOSO_VIDAHO
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 29 kvě 12:58

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO »

Když u mladé projde asi jen 500 ;-)

A mělo by snad být i spolehlivější než Mini JCW
Uživatelský avatar
Integrale
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: pát 22 bře 12:55
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od Integrale »

Tak to asi ano...
www.integrale.cz
www.zavodak.cz
www.competizione.cz
AHOSO_VIDAHO
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 29 kvě 12:58

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO »

Nemám rád nespolehlivá auta - proto jezdím alfou ;-)
AHOSO_VIDAHO
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: stř 29 kvě 12:58

Re: Alfa romeo 147

Příspěvek od AHOSO_VIDAHO »

Jinak jaké jiné, relativně spolehlivé, auto bys doporučil v ceně okolo 8000 € ? Libovolné značky ;-)
Odpovědět