Alfa 156, poruchovost?

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od goes »

beaumont píše:goes: Jenže motor 2.0 T.S. se občas "kousl" i lidem, kteří se zapřísahali, že olej pravidelně kontrolují měrkou a dolévají. Ty snad čekáš, až se Ti rozsvítí kontrolka mazání?
ja hlavne necekam to, ze behem 10tkm mi u bezneho auta motor sezere 3-4litry oleje. A necekam, kdyz uz se to stane a mam senzor kontroly hladiny, ze mi to neoznami. U soucasneho auta mi to funguje vyborne, to, ze to nefungovalo u Alfy neni chyba ridicu. Taky veris spouste senzoru v aute ze? Nebo jak casto kontrolujes, ze ti funguje ABS? Kazdou jizdu? Ja nikdy. A ze se zaprisahnou k necemu? Takoveho neznam, co by to kontroloval kazdou jizdu a zadrelo se to.
Uživatelský avatar
orgasmic
Autoškolák
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16 úno 21:45

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od orgasmic »

Jenze tady Radku resis neco jineho nez na co B. narazel. Nedostatkem oleje to asi nebude, kdyz ho nekteri ridici pravidelne dolevali bez ohledu na nejaky senzor :-*
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od beaumont »

Moje Alfice si vezme tak 1-2 litry oleje na 10.000 km (interval výměny), to je ovšem V6 s turbem. Stav oleje kontroluju nejpozději každých 1.000 km (spíš 500) a láhev na dolití mám pořád s sebou...

A popravdě ani nevím, jestli tam mám čidlo na hladinu (množství) oleje, rozhodně mi ho to nikde neukazuje na budíku nebo v displeji (žádný displej tam ani není). Většina aut má stejně jen čidlo tlaku oleje.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od goes »

beaut: divej mi je to uprimne uplne jedno jak to je. Realne se to zadiralo pro to, ze dosel olej. Senzor hladiny oleje tam mas a asi o tom ani nevis. Mimo tlaku ti to meri i stav a na stejne kontrolce ti to bude svitit c ervene.
michalnovak5
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 28 bře 10:21

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od michalnovak5 »

Hele je nesmysl tohle auto tunit?
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od goes »

zalezi jaky motor, V6 a GTA ma smysl tunit
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od beaumont »

Souhlas s goesem, V6 a GTA ano, ale s rozumem. Navrhoval bych:
1) U GTA určitě samosvorný diferenciál, který tam z dost nepochopitelných důvodů chybí. Mnoho alfistů úspěšně používá samosvor ze 147 / GT Q2, což byla auta s motorem 1.9 JTDm. Diferák Q2 se dá normálně koupit jako náhradní díl u Alfy a prý relativně snadno namontovat do GTA (nebo též GT 3.2 V6). Samozřejmě se dá použít i jiný samosvor, ale tam neznám detaily.
2) U V6 se standardním podvozkem trochu přitvrdit (nikoliv nutně snížit!), standardní podvozek + těžká V6 vede k nedotáčivosti, sportovní podvozek může pomoct. Zkusil bych začít dobrými (!) tužšími tlumiči. Já mám dobrou zkušenost s Bilsteiny B6 na mé GTV, ale rozhodně to není jediná možnost, nemluvě o pružinách, možná stabilizátorech...
3) Brzdy: ani brzdy s kotouči o průměru 330 mm prý nejsou příliš odolné proti vadnutí při vysoké zátěži (typicky na okruhu), o menších (305mm a 284mm) ani nemluvě.
4) Taková jednoduchá, ale celkem užitečná věc jsou polyuretanové silentbloky do ramen, např. značky Powerflex. U starších aut jako 156 už bývají normální silentbloky beztak často "načaté", výměna pomůže a stojí relativně málo.
5) Pro extrémisty samozřejmě existují možnosti na převrtání motoru V6 až na 3,7 litru a/nebo přeplňování (viz anglická Autodelta) a kdeco dalšího...

Naopak optický tuning jakéhokoliv druhu mi na 156 nesedí, ta je už v sérii tak krásná... :x
Naposledy upravil(a) beaumont dne pon 28 bře 12:46, celkem upraveno 1 x.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od goes »

a pridam jeste jednu vec - nakoupil bych u novitecu nebo u autodelty u jinych bych veci nekupoval. Ti umi dodat veci primo na miru, odzkousene, funkcni apod.
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od PeTr7650 »

kurde, že bych to potunil? jaro je tu, cas na vrtani v aute. Na squadre si jeden typek tedka vcelku dost krute poladil V6, sem zvedav, o vikendu na okruhu se uvidi . . a aspon chytnu inspiraci . .
nejkrasnejsi 156 je v originalnim stavu, žádnej tučnyng X(

beamont: jedes na sraz do bruntalu? ;-)
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Alfa 156, poruchovost?

Příspěvek od beaumont »

PeTr7650: Ne, nejedu. Asi se objevím v sobotu v Brně na okruhu, ale ne s Alfou, nýbrž s veteránem.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Odpovědět