Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od Pajjoun »

Pak teda ještě při dálničních rychlostech fičí nějaký těsnění.

A ještě bych moh zmínit elektriku, ale nezmínim, protože se jedná jenom o detaily a nechci to auto hanit. :D
TSs
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3994
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od HondaMan »

Nemám problém odpustit detaily levnému autu s mnoha sty tisíci kilometry na kontě. U auta, které je skoro nové mi to docela vadí.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od Pajjoun »

U (skoro) novýho by mě to taky štvalo, pravda. Spíš sem to psal pro srovnání, protože tvuj Fiat je na tom podobně, v lecčems i horší, než starší kousky ze stejný stáje. Pokud mam něco ulomenýho/popraskanýho, tak je to opotřebnim a nebo dokonce uživatelskou chybou. Třeba máš jenom smůlu na kus. :-)
TSs
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3994
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od HondaMan »

Já to spíš vyřeším tak, že zánovní Fiat poputuje někam do rodiny a já budu jezdit něčím vyjetým u čeho mě nějaké vrzání a klepání nebude vůbec trápit.
2.9T RWD
one-z
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 17 úno 03:28

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od one-z »

Moje auto se nedá vůbec porovnávat, navrženo bylo v pravěku a výroba skončila v 90. letech, ale na deltu nemůžu říci křivého slova. Největší pazvuky jsou od zadního plata a od držáku na spolujezdcův nezacvaklý pás. Aero hluk dělá především mechanicky poškozené těsnění u okna ve dveřích.

Vždycky jsem říkal, že všude to bude podobné, ale pomalu si začínám říkat, že mrdka je snad jen Ford. Člověk si zřejmě nevybere. Mamce se s nima dobře jezdí a nedá na ně dopustit i přes odcházející čidla, utržený z. tlumič asi v 70tkm převážně na I. třídách, prohnilé naftové vedení, prohnilé brzd. hadice, několik výměn zámků díky klíči ala rozklepaný hřebík, výměna motoru 1.3 asi v 50, špatný kontakt v hlavních světlech (fiesta, connect), zarezlý mechanismus stěračů, teď mě ještě napadlo, že asi všechna auta táhnou i k nějaké straně, i po geo, tak asi i nic moc posilovače. Pazvuků ta auta mají taky dost, proměřování tacha 10% žádný problém.
S jinou značkou takové zkušenosti nemám, takže je možný, že třeba u Fiata by to bylo ještě daleko horší, tak mi "forďáci" hned nenadávejte, jak vám to spolehlivě slouží a co si tady vymýšlím :)

Jinak je pravda, že se mi s nima taky dobře jezdí ;) :D Ještě dodám, že i po okamžitém přesednutí do stařičké delty, jsem nikdy žádnou újmu nepocítil... Kdyby měla trochu slušnou pasivní bezpečnost a žrát tak o 2 litry méně, tak je to pro mě super auto za málo peněz.
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od Smrťák »

Mít Ford s klíčem typ rozklepaný hřebík,tak jedině dálkový centrál x_x Už dělá Ford normální klíče? Nebo přehází na bezklíč?
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
brasci
Pan Řidič
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 17 úno 20:50

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od brasci »

HM: mne horné uloženie vydržalo 70t ale inak tam všetko búcha, vŕzga, vydáva divné zvuky... Závady boli hlavne na prevodovke na podvozku okrem tých uložení zatial nič...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16421
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od pavproch »

ref úvodní otázka: už sem viděl i Mitsi Galant, který se rozpadl po ujetí cca 30 metrů.... borec si ho koupil, sednul do něj, vyjel před autosalón..... a sestřelil ho kamion.... :(
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od Smrťák »

CHUDÁK KAMION :D
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Po kolika km se Vám začíná rozpadat auto?

Příspěvek od merlin »

Ja neviem, asi som mal v zivote stastie na auta a niektore mali za sebou skutocne dost kilometrov... Obcas sa nieco pokazilo (hlavne elektrika), obmienal sa spotrebak (ulozenia naprav, tlmice, brzdy, atd.) ale nikdy som na ziadnom nemal nieco fatalne, nieco ako mechanicka porucha motora, prevodovky alebo riadenia ;)

P.S. este doplnim, najnespolahlivejsie auto co som mal bol Ford Focus RS Mk.1
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Odpovědět