BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
vikio
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12 bře 19:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od vikio »

Vůbec nic si nedělej z lásky k BMW ve studijním věku. Mám to podobně. Ty katastrofický scénáře o rozsypaných vracích BMW se u mě naštěstí nepotvrdily, jde o E46 s benzinovým šestiválcem. Je to parádní svezení. Měl jsem nejdřív E46 323i sedan předFL a teď mám E46 compact 325i z roku 2001 (potřeboval jsem lepší přístup do kufru). Obě auta spolehlivá, tyhle motory platí za nejspolehlivější motorizace, co se do těchto aut dávaly. Svezení je to i s dnešním mainstreamem neporovnatelné a co se týče ojetých aut, za ty peníze asi zábavnější auto není. Má to skoro 200 koní a je to velikost nižší střední třídy, přesto pod karoserií je plnohodnotná technika tehdejší střední třídy (na rozdíl od předchozí generace compact E36). Generace E46 je na tom kvalitou interiéru dokonce líp, než na tom je E90 .. to už se na materiálech začalo šetřit a je to znát. Kdyby tě napadly nějaké otázky, určitě se zeptej. Auto budu v dohledné budoucnosti prodávat, kdybys měl zájem, můžem se o tom pobavit také :) .
Naposledy upravil(a) vikio dne pát 20 led 20:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

Tak teď už bych byl klidný...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
vikio
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12 bře 19:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od vikio »

Nevím, jestli je to myšleno jako ironie na tu spolehlivost, ale každé ojeté auto se může podělat, prémie neprémie. U starších BMW jsou ceny náhradních dílů srovnatelný s mainstreamovou konkurencí- existuje kvalitní druhovýroba (kdo si do 15 let starého BMW koupí náhradní díly z autorizáku je blázen) a navíc těch rozstřelených aut je tolik, že dostat se k bazarovému dílu za dobrou cenu není problém. Naopak ta komunita okolo je mnohem širší než u mainstreamových aut a nabídka dílů je tedy vysoká. Nevidím u staršího BMW výrazně větší servisního riziko než u jiného staršího auta :). To bych větší obavy měl u ojetýho japonce. Samozřejmě člověk nesmí být kafka a koupit 320D s natočenejma 400kkm před smrtí, ale obezřetnost je nutná u každýho ojetýho auta .. pak už to je o štěstí :)
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Beny9700 »

Co bude říkat STK na instalovaný kompresor od G-power do Z4?
TUV to má. Myslíte, že bude třeba nějaké schvalování?
Emise to bude mít podle norem. Jenom přibyde pod kapotou mechanický kompresor a něco kW a Nm.
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
Uživatelský avatar
BMWmamVsrdci
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 19 led 21:24

Re: BMW Divize

Příspěvek od BMWmamVsrdci »

Kluci děkuji za rady. Budu koukat po e46 330 a pak se vám třeba ozvu jak to všechno dopadlo, ještě jednou díky :)
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: BMW Divize

Příspěvek od francis »

Tak hodne stesti :-) budes ho potrebovat pro vybrani hezke 330i e46
Mirek
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

ale za pár let ho dobře prodá a bude mít na půlku nový X6 :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: BMW Divize

Příspěvek od Lachende Bestien »

francis píše:Tak hodne stesti :-) budes ho potrebovat pro vybrani hezke 330i e46
Obzvlášť půjde-li o nákup v čr bez asistence schopného a důvěryhodného automechanika...

Ještě mě v souvislosti s mými připomínkami o (ne)vhodnosti investice do auta napadlo, že se v něm dá vlastně i bydlet (trochu nouzovka, lépe s přívěsem) i jej využít k podnikání, takže se přidám k přání štěstí a správné konstelace nebeských útvarů při výběru nezhuntované e46 325/330. :ympeace:
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2552
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Ma smysl nahodit kratsi paku? Standardni mi prijde hodne dlouha a pripada mi, ze musim prilis zvedat ruku. Da se nekde sehnat za min nez 1900-2000 Kc?
https://www.tuningdoaut.cz/home/1141-ra ... m-6st.html
Obrázek
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

Nevím, kde se dá sehnat nejlevněji, ale je super. Mám ji a doporučuji.
:ar!
Odpovědět