BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
BMWmamVsrdci
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 19 led 21:24

Re: BMW Divize

Příspěvek od BMWmamVsrdci »

Takže co jsem pochopil bylo by asi lepší vzít benzinak kvůli tomu že se více než na 300 nedostanu...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od řidičBOB »

BMW = benzín. Pokud to nemáš jako polykač dálničních km, tak diesel nemá praktický význam a smysl.
Kouknout se po nějakém 2.5/2.8i s krásným R6!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
BMWmamVsrdci
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 19 led 21:24

Re: BMW Divize

Příspěvek od BMWmamVsrdci »

Na dálnice rozhodně moc ne, jsem chudý študák VŠ a na své autíčko už šetřim asi 5 let. Různé brigády a všechny prachy jdou do prasátka na auto, které si musím koupit sám. Bylo by to takové ježdění asi 20-30tis km ročně. Nechlastam ani nekouřím všechny peníze jdou na BMW , prostě sen který si chci splnit. Udělat někde chybu po tolika letech šetření to by mě asi mrzelo celý život. Koukám po modelech 320 a 330i, ale po zkušenostech lidi, které jsem četl spíše 330i. Model s maskou od R. 2007 abych měl radost na něj koukat :)
Edit: pokud by to byla kasička, jak říkáš, tak tím pádem benzinak.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

320 je podmotor nehodný BMW
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Nejen podmotor - když sem v 2010/11 vybíral, přesedal jsem z půjčené 330xd do půjčené 320d a ... měl sem pocit, že sedím v naprosto jiném autě o dvě třídy níž (a tím nemyslím motorové vlastnosti, ale výbavu, provedení, materiály.....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
BMWmamVsrdci
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 19 led 21:24

Re: BMW Divize

Příspěvek od BMWmamVsrdci »

Tak i podle vašich ohlasů a zkušeností mi teď přijde, že jsem naprosto ztrácel čas s porovnáváním 320 s 330 :D . To je vážně až taková tragédie? V čem je tedy horší kromě motoru (myslím při jízdě)? :-?

Mě docela záleží při jízdě na podvozku, měl jsem možnost srovnat si Hyundai s Audi a to prostě ani srovnat nešlo :D A6 2005 s i30 2015 v serpentinách na horách.

Každopádně jsem vyloučil tu naftu a 320 :ymhug: Zaměřím se tedy na 330. :ymparty:
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: BMW Divize

Příspěvek od doriftonigga »

320d je celkem dobrý auto do doby, než sedneš do auta s R6. 330d fmanuálu bych nevylučoval, ale jasně, R6 benzín je R6 benzín ať už atmo nebo turbo. 325i by ti taky stačila.

Jestli jdou všechny peníze (literally) do BMW a jsi chudý študák VŠ... nevim, no, jestli to je to nejlepší rozhodnutí, ale to už je tvoje věc. ;)
Uživatelský avatar
BMWmamVsrdci
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 19 led 21:24

Re: BMW Divize

Příspěvek od BMWmamVsrdci »

325i? jaký na to mají názor další zdejší?

Ty peníze jsou k tomu určeny, takže se tím nezabývám. Někdo spoří na bydlení, někdo na vysněné auto :ymhug:
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Asi takle - béemwé se 4-válcem se (téměř) v ničem (pocitem z jízdy) neodlišuje od konfekce typu prassat, mondeo, oftáka pod. Až s šesti hrnkama v řadě se z teho stane "sheer driving pleasure". Tož asitak.

Jestli je Tvůj zájem opravdu vážný ale rozpočet omezený, kuknul bych se spíš po nějaké starší 3er s nefoukanou benzínovou R6 (325i, 328i, 330i - e46? nebo dokonce e36?, hlavně aby NEbyla votuzená nebo shnilá...), samozřejmě s 6MT a zadohrab.... a asi Ti zbydou penízky i na opravdu velký servis s péčí a láskou hned po koupi....

ref 325i - e36/e46 jsou jízdně OK, e90 byla bohužel výrazně (negativně) poznamenaná extrémně dlouhýma převodama...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: BMW Divize

Příspěvek od Lachende Bestien »

Především gratuluju k nezávislosti na produktech alkoholového a tabákového průmyslu, sám můžu zatím jen závidět, ale snad se mi někdy podaří se těchto zlozvyků zbavit. Přeju hodně síly i do budoucna v odolávání všudypřítomné reklamě a tlaku okolí (věčně až by se dalo říct tradičně přikouřeného a přiožralého).

Neberte si to, prosím, vůbec osobně, ani jako výraz posuzování/odsuzování vašich schopností uvažování, ale v případě nepříliš movitého studenta několik let šetřit na ojetou prémiovku ať už jakékoli značky považuju za skoro přesný opak správného rozhodnutí. Zkuste zvážit spíše investici do vlastního bydlení, nemáte-li v úmyslu doživotně platit někomu nájemné, nebo dostatečně promyšleného podnikatelského záměru (kde je ovšem riziko zpravidla mnohem vyšší než u koupě nemovitosti).

Rovněž si dovolím doporučit "vkládat do srdce" své blízké, rodinu/přátele/partnerku (pokud si to zaslouží), auta jsou chladná a netečná a ač umí emoce v člověku vyvolat, nikdy je nebudou prožívat, respektive nikdy nepocítíte žádnou pozitivní zpětnou vazbu.

Alles gute!
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Odpovědět