BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Myslím, že před těma 4 roky cena lízala dno. Na druhou stranu, až přijde krize, tak bublina investic do aut hodně splaskne. A potom, ty sis udělal hooodně velkou radost. A to je za víc, než všechny spekulace.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od PeTr7650 »

Mám problém s citlivým řízením u F10 535i RWD 2015.
Auto je vybaveno aktivním řízením a podvozkem a ve vyšší rychlosti (160+) je hodně nestabilní, pořád vyžaduje drobné korekce volantem.
Pneu 245/40/R19 Dunlop a 275/35/R19 Michelin, obě RFT, rok staré, vzorku dost, tlaky dle doporučení výrobce. Geometrie čerstvě seřízena (byla špatná sbíhavost na PZ kole) a pořád to stojí za prd.

Nesetkal se s tím někdo?
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 870
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od 970ka »

Já jsem to kvůli tomu prodal,také mi F11 nesedla. Zkusil bych No RFT pneu od stejného výrobce a co tlumiče ?
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od PeTr7650 »

zítra nasadím non rft zimní sadu z jiného auta.
měli jsme na firmě f10 30d rwd 2010 a to bylo stabilní v jakékoliv rychlosti. Část přičítám elektrickému servu, ale todle už je až životu nebezpečné
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

To už zní, jako kdyby bylo na podvozku buď někde něco uvolněné, nebo totálně vybitý nějaký silentblok. Prostě že v té nápravě (ať už přední nebo zadní) chodí něco, co chodit nemá.
:ar!
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Bond007 »

PeTr7650 píše:Mám problém s citlivým řízením u F10 535i RWD 2015.
Auto je vybaveno aktivním řízením a podvozkem a ve vyšší rychlosti (160+) je hodně nestabilní, pořád vyžaduje drobné korekce volantem.
Pneu 245/40/R19 Dunlop a 275/35/R19 Michelin, obě RFT, rok staré, vzorku dost, tlaky dle doporučení výrobce. Geometrie čerstvě seřízena (byla špatná sbíhavost na PZ kole) a pořád to stojí za prd.

Nesetkal se s tím někdo?
Podle me muze byt problem v kombinaci pneu.. mel jsem to kdysi na e60 a nedalo se s tim skoro jezdit... taky dunlop + michelin
Od te doby uz vyrobce ani typ nekombinuju
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2533
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Menili jste nekdy nekdo lambu svepomoci? :-) Ty servisy tady jsou vsechny na jedno brdo, nemame cas, za mesic ... Nezda se to prilis slozity ...
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

Samotný teoretický postup je superjednoduchý. Rozpojit konektor a vyšroubovat sondu, našroubovat novou, zapojit konektor. Jsou tam ale dva zásadní problémy:
1) bývá tam strašně špatný přístup, kvůli kterému musíš rozebrat/demontovat spoustu věcí;
2) sonda nejde povolit, protože je tam svinsky zarezlá a kousnutá a máš šanci ji urvat.

P.S. Nikdy jsem to nedělal, ale několikrát jsem viděl, jak to dělají moji servisáci :D Problém č. 2 u mě nikdy nenastal, ale co jsem slyšel, tak někdy to fakt povolit nejde.
:ar!
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: BMW Divize

Příspěvek od Dallen »

Výměna je asi jedna z nejjednoduších co jde udělat. Samozřejmně se to odvíjí, kde se sonda nachází.

Nikdy jsem nezažil, že by byla nějak výrazně kousnutá, ale je vhodné na to mít klíč na brzdové trubky.

Jinak ideální je nechat zapojený konektor, vyšroubovat sondu, navázat na ní provázek, konektor odpojit a vytáhnout sondu s provázkem, pak přes provázek natáhnout novou sondu.

Na co si chce dávat pozor, je, aby kabeláž byla vedena tak jak má být a nedocházelo k dotyku s výfukem.
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 247
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od spooon »

když je přístup, je dobrý ji povolovat na horkým potrubí, jde to lépe.
Odpovědět