BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rejdy
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: ned 17 srp 17:59

Re: BMW Divize

Příspěvek od rejdy »

rejdy píše:Zdravím,

zkusím se zeptat majitelů vrtulí, zda někdo neřešil podobný problém, a sice vibrace volantu v rychlosti cca 100 - 130 km/h.

Vůz: e36 328i coupe, série, staggered setup 225/45 R17, 245/40 R17 Michelin PS4, na STK i pocitově při jízdě bez vůlí, geometrie OK, preventivně měněny zadní silentbloky ramen (plné M3 verze stejně jako předtím, předchozí bez viditelného opotřebení)

Pneumatiky vyvažovány na třech různých vyvažovačkách, posledně na Hunteru GSP 9700 s přítlačným válcem včetně kontroly pneu i disku - bez házivosti či jakéhokoliv problému.

Vibrace jsou cca v těch 100 - 130 ale ne pořád, někdy se volant ani nehne, pak během třeba půl kilometru bez viditelné změny kvality povrchu (D1 třípruh před Chodovem, D6 od Kladna) se zas začne trochu klepat. Auto nikam netáhne, nikde nic nebouchá.

Než začnu měnit všechno možný na přední nápravě - neměl jste někdo podobný problém a zdárně jej vyřešili?

Díky moc, Jakub.

Takže záhada hlavolamu vyřešena,100% příčinu odhadnout nedokážu, ale:

-nakoupeny nové šrouby na kola
-sundána kola, očištěny dosedací plochy (v podstatě ale nebylo co čistit, žádná rez, nic)
-vzduchem vyfoukány díry na šrouby pro případ nějakýho bordelu v závitech po těch letech
-nasazena kola spolu s 20 ks nových šroubů
-dotaženo na 110 Nm

=> volant se ani nehne :ymapplause: ^:)^


Netroufnu si tvrdit, jestli to tedy nějak mohly dělat šrouby, ale hlavní je, že to je cajk, i když sezona už je skoro pryč.
e36 328i coupe
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: BMW Divize

Příspěvek od vonkreuz »

Dneska odpoledne jsem mezi Brnem a Vyškovem na dálnici dojel vínovou asi E30 318i s brněnskou značkou. Byla taková trošku vyšisovaná, mech na spodku zadního okna. Za volantem mladej kluk kolem dvacítky. Na xichtě rohlík od ucha k uchu. Asi si jí vezl domů a vypadal velmi spokojeně. Mávli jsme na sebe, pochválili si auta a já jel dál.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Bond007 »

vonkreuz píše:Dneska odpoledne jsem mezi Brnem a Vyškovem na dálnici dojel vínovou asi E30 318i s brněnskou značkou. Byla taková trošku vyšisovaná, mech na spodku zadního okna. Za volantem mladej kluk kolem dvacítky. Na xichtě rohlík od ucha k uchu. Asi si jí vezl domů a vypadal velmi spokojeně. Mávli jsme na sebe, pochválili si auta a já jel dál.
A nebyl jenom zhulenej? :))
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od jarka »

Asi pirát ;) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: BMW Divize

Příspěvek od mattonecz »

*pochvalili si vraky*
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: BMW Divize

Příspěvek od doriftonigga »

krome suv a tech jinych oblud, co ted vyrabeji, zdravim kazdy bmw, ktere potkam na ceste. Vcelku dost lidi mi odpovi, hlavne ti mladsi. Aj dokonce jedna mlada holka v bile X1, kdyz jsem jel v taktez bilem bmw. :D
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: BMW Divize

Příspěvek od Brus »

když jedu v mx5 a zdraví mě někdo v mx5 tak to chápu, ale že mě občas zdraví i lidi s ORS když v tom jedu, tak to úplně nechápu :D
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

To mna (v Subaru XV) minule zdravil chlapik vo WRX STI ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3206
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: BMW Divize

Příspěvek od mattonecz »

Ja zdravim sousedy na chodbe
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Brus píše:když jedu v mx5 a zdraví mě někdo v mx5 tak to chápu, ale že mě občas zdraví i lidi s ORS když v tom jedu, tak to úplně nechápu :D
Máš nápadnou rallye barvu, mě se stříbrným sleeperem ORS lidi nevnímají ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět