BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Beny9700 »

Mám dotaz k majitelům Z4.
Mám Z4 3,0i SMG roadstera a chtěl bych zabudovat samosvorný diferenciál se zkráceným převodem. Prosím o radu, který konkrétní diferenciál zakoupit (typ, výrobce, případně číslo). Případně prosím odkaz (např. do SZ) prodejce, od kterého jste diferenciál zakoupili a máte s ním dobré zkušenosti.
Předem díky za přesné informace od Vás, kteří samosvorný diferenciál máte zabudovaný v autě.
V tomhle fóru jsem nic konkrétního nenašel.
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

Jak píše mmira, to v inzerátu není 130i po PJ.
Proč bys auto po něm nechtěl?
:ar!
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: BMW Divize

Příspěvek od doriftonigga »

jo, rekl bych, ze tak dva centimetry urcite.

f80 m3 taky muze mit v CR manualni sedacky, sedel jsem jen v elektrikach a taky byly o chlup moc nahore.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

@beny:

m4Zlik je e89 30i manuál, z výroby měl final open diff + gear ratio 4.27, dal jsem tam LSD quaife číslo E89300 (3942) koupeno u MK Racing, montáž můj dvorní mechanik Michal, následně sem zkracoval na 5.00 pomocí hill climb custom final gear by Drechsler vč. výstupu na poloosy (Drechsler má jinou přírubu než OEM e89) od MirageMotorsport včetně profi montáže (protože OEM se nic kratšího než 4.27 sehnat nedá).... sakumprdum vč. dépéhá sranda snad za kilodvacet čili kilopade... :p (ale nelituju ani jediné kačky.....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Spectral píše:Jak píše mmira, to v inzerátu není 130i po PJ.
Proč bys auto po něm nechtěl?
Aby nemenil motor :D
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Beny9700 »

pavproch píše:@beny:

m4Zlik je e89 30i manuál, z výroby měl final open diff + gear ratio 4.27, dal jsem tam LSD quaife číslo E89300 (3942) koupeno u MK Racing, montáž můj dvorní mechanik Michal, následně sem zkracoval na 5.00 pomocí hill climb custom final gear by Drechsler vč. výstupu na poloosy (Drechsler má jinou přírubu než OEM e89) od MirageMotorsport včetně profi montáže (protože OEM se nic kratšího než 4.27 sehnat nedá).... sakumprdum vč. dépéhá sranda snad za kilodvacet čili kilopade... :p (ale nelituju ani jediné kačky.....)
Děkuji za rychlou odpověď.
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Spec: Asi jsem srab, ale auto s okruhovou historií mi nepřijde ideální. Ikdyž předpokládám, že pj na servisu nešetřil :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

pavproch píše:@beny:

m4Zlik je e89 30i manuál, z výroby měl final open diff + gear ratio 4.27, dal jsem tam LSD quaife číslo E89300 (3942) koupeno u MK Racing, montáž můj dvorní mechanik Michal, následně sem zkracoval na 5.00 pomocí hill climb custom final gear by Drechsler vč. výstupu na poloosy (Drechsler má jinou přírubu než OEM e89) od MirageMotorsport včetně profi montáže (protože OEM se nic kratšího než 4.27 sehnat nedá).... sakumprdum vč. dépéhá sranda snad za kilodvacet čili kilopade... :p (ale nelituju ani jediné kačky.....)
Nekdy me musis svezt, to musis furt jen radit :-B Cena brutal ... Tady beny by mohl skusit sehnat diff z X3 je myslim 3.91 misto jeho 3.46 ...
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

Stepan: Já to beru tak, že asi jen minimum stotřicítek jezdilo jenom do Kauflandu a zpátky nebo klidné přesuny po německých dálnicích. Tomu auto téměř vždycky někdo nakládal. A pokud mám volit, jestli to byl nějaký blbeček, který se s autem vytahoval před roštěnkama nebo kamarádama, s výměnama oleje čekal na opakované upomínky palubního PC, zahřátí motoru před zátěží nic, prachy do údržby jen to nejnutnější apod., nebo naopak auto od někoho, jako je PJ, který autu sice taky nakládal (a dost), ale servis a péči tomu auto poskytoval na úrovni, tak volím raději PJ. Navíc, po těch letech už asi moc stotřicítek po prvním majiteli nebude, takže ti to ovlivní i všichni další majitelé a jejich přístup. Nakonec ti (jako vždy) zbude jen porovnávat při koupi skutečný stav auta.
:ar!
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5478
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

On by každý chtěl voňavku, kterou někdo šetřil, aby ji následně sám mohl pěkně prasit :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět