BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Ja onehda na E46 daval Meyle HD ramena a cervene strongflexy a viac nez spoko.
Na Z4 bych sa asi nebal ani tych zltych.
Snowman000 píše:Dneska operujeme ;)
Obrázek
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: BMW Divize

Příspěvek od d1.8t »

Vrooom píše:A na predek dat PU? Pripadne jaky, Cerveny nebo zluty?
http://www.strongflex.eu/en/61-bmw-e86-02-08
Nebo to bude drncat a dat klasiku?
https://mlparts.cz/autodily/bmw/z4-kupe ... %5B0%5D=35
Jsem žlutý dneska objednal na Compacta, i to má stejný objednávkový číslo.
RWD
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

http://my-bmw-z4.blogspot.cz/2013/11/po ... bloky.html
Ja porad nevim, tento z toho neni prilis nadeny. Prave z toho ze me to bude tahat do vsech koleji a nerovnosti mam strach.
Po zhruba 500 Km jsem nabyl nějakých zkušeností a nejkontroverzněji na mě působí právě tyto silentbloky. Jsou perfektní … do té doby dokud nejedete po 70% našich silnic s vyjetými kolejemi.
Veděl jsem, že silentbloky budou minimálně podléhat pružné deformaci, ale že až tolik jsem nečekal.
Co je výsledkem ? Díky takto tvrdým silentblokům víte doslova o každé podélné nerovnosti na silnici tím že vás opravdu silně na to upozorní řízení a z táhne na pravou nebo levou stranu. Takže ve vyjetých kolejích na silnici zapomeňte na to, že budete řídit volant jednou rukou, 2 ruce jsou vždy potřeba a reagovat musíte na každé vychýlení volantu. Takové chování je super na rozumném povrchu – příční nerovnosti nevadí, podvozek s vámi komunikuje, člověk může okamžite reagovat, ale toto chování je na běžné použití až moc ultimátní.
Uvidíme, jestli si přizpůsobím, nebo půjdu cestou měkčích fialových polyuretanů od Powerflexu.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: BMW Divize

Příspěvek od d1.8t »

Je to čtvrtý bawo na který budu urethany dávat, nikdy mi to v kolejích netahalo. Muselo se mu to sejít s něčím jiným, rozměr gum, konkrétní značka a typ, foukání, geometrie a kdo ví co ještě.
RWD
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

A vozil jsi to nekdy na staggered kolech s nizkoprofilovyma gumama? Ono sama o sobe ma Z4 tendenci jezdit v kolejich. Ty cerveny jsi nekdy zkousel?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Potvrzuju, m4Zlik na 19" 225 př a 255 z PSS je citlivější na koleje než 3er na stejně širokých 18" PS4
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Z-tko na to trpi vic, protoze ma imho vetsi odklony. Ono kdyz dam zimni 225/45r17 na vsechny kola tak je to uplne v pohode. Az na R18 staggered to zacne tahat po vsech certech :-D. Myslim, ale ze nejhorsi to bylo s RFT vzadu. S obyc gumam je to lepsi.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: BMW Divize

Příspěvek od d1.8t »

Na 1er staggered setup 205/50 r17, 225/45 r17, na 3er square setup semislick 205/50 r15, na 5er square setup 235/45 r17.
Ale zažil jsem, že auto začalo/přestalo tahat jen výměnou gum ve stejným rozměru nebo se uklidnilo po odstranění i jen nepatrných vůlí v podvozku.
Na Compacta plánuju square setup jen jsem se ještě nerozhodnul jestli 225/45 r17 nebo 245/40 r17. A nemám z toho vůbec obavu, když je všechno v pořádku tahat to nebude.
RWD
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: BMW Divize

Příspěvek od d1.8t »

Odklony mám obvykle na hranici (ne)sjíždění nebo jen nepatrného vnitřních stran pneu. Někde těsně pod 2°při geo dělaný bez závaží. Hodnoty s dováženým autem neznám.
RWD
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Mattyx na bmwklubu taky doporucil zlutaky, tak dam na vas, doufam ze to nebude prilis extremni. Porad to je hlavne daily a ma to byt kompromisni, zadna zavodnicka.

ad. odkolny, Zko ma vzdau temer 3° (myslim 2° 50") coz asi delat s tema sirsima gumam vzadu neplechu.
Odpovědět