BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Otci kámoše budiž omluvou, že to byl učitel humanitních věd. Ale ty jako kovaný strojař nakonec taky tak skončíš. Tak dlouho se chodí se džbánem....
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Sem si vědom všech strojařských souvislostí (a je mi to jedno, bo generálka výměnným způsobem - celý drivetrain tam pude nový)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: BMW Divize

Příspěvek od charger »

No a až tam dáš ten nový motor, budeš ho provozovat stejně jako ten dosavadní a modlit se, aby něco vydržel, anebo k němu dokoupíš přídavný chladič oleje, aby se nepřehříval? :D /:)
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Mna by skor zaujimal ten "zajazdievaci" proces toho buduceho motora...lebo tento dostaval sodu od zaciatku (chudak) ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

Snowman000 píše:Mna by skor zaujimal ten "zajazdievaci" proces toho buduceho motora...lebo tento dostaval sodu od zaciatku (chudak) ;))
Nejaka zrada tam isto bude ked sa ten motor nedozil ani 250 000km. Nech uz je rezim akykolvek.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5453
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Na jednom autě mi odešly vstřiky při 134kkm, na druhém praskla hlava při 110kkm. Co já bych za čtvrt milionu dal.

*teda ani jedno z nich nebylo BMW a dohromady stály to co Pavlovo 3er možná tak při započtení inflace, ale stejně L-)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

@charger: žádnej bastl nebude, po zájezdu dostane zase CFS 5w40 (odolnost do 140 st C) a výměny á 15tis

@snow: měl jsem zcela nedávno zajímavou debatu s člověkem, kterého živí motorsport s modrobílou vrtulí... a přesvědčil mě, tentokrát ho zajedu jinak.... ten "brutus" zájezd (už se tu o tom psalo víckrát, principielně: nové auto, první start, zahřát a postupně 40-60-80-100% + redline, to celé 3-4 x a je zajeto + výměna woleje a filtru) totiž bere ohled jen na "zajetí" pístů a válců, a vůbec nebere v potaz šály ojnic.... proto mi to "umřelo/umírá" už při 1/4mil km..... a doporučil mi to zajet takle:

- první náplň - jakýkoli (obyčejný) wolej 5 nebo spíš 10w-40
- první start, zahřát pomalou jízdou a pak s !proměnným! (zatížením i otáčkama) najet prvních 400 km (zatížení do 50%, otáčky do 5000) v JEDNÉ JÍZDĚ!!!!!
- vypnout, vyspat se a druhý den: druhý start, prvních cca 300 km proměnné zatížení a otáčky postupně až do redline (ale ještě ne pod plným plynem!), potom postupně přidávat na zátěži až někde při ODO 1000-1200 km to opakovaně dostat do redline pod 100% plynem - opět v rámci JEDNÉ JÍZDY!!!!!!!
- hned potom (bez VYCHLADNUTÍ!!!!!) vyměnit wolej a filtr za 5w-40 CFS a je zajeto


(čili asitakle to zajedu, čili první dva dny s "novým" = 1500 km téměř nonstop/ve dvou jízdách)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: BMW Divize

Příspěvek od charger »

No tak pokud považuješ napravení špatné vlastnosti jednotky za bastl, tak amen s motorem :)) Jaký tam má být origo olej?
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

0w-30 LL a intervaly 30tis
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: BMW Divize

Příspěvek od Bond007 »

pavproch píše:@charger: žádnej bastl nebude, po zájezdu dostane zase CFS 5w40 (odolnost do 140 st C) a výměny á 15tis

@snow: měl jsem zcela nedávno zajímavou debatu s člověkem, kterého živí motorsport s modrobílou vrtulí... a přesvědčil mě, tentokrát ho zajedu jinak.... ten "brutus" zájezd (už se tu o tom psalo víckrát, principielně: nové auto, první start, zahřát a postupně 40-60-80-100% + redline, to celé 3-4 x a je zajeto + výměna woleje a filtru) totiž bere ohled jen na "zajetí" pístů a válců, a vůbec nebere v potaz šály ojnic.... proto mi to "umřelo/umírá" už při 1/4mil km..... a doporučil mi to zajet takle:

- první náplň - jakýkoli (obyčejný) wolej 5 nebo spíš 10w-40
- první start, zahřát pomalou jízdou a pak s !proměnným! (zatížením i otáčkama) najet prvních 400 km (zatížení do 50%, otáčky do 5000) v JEDNÉ JÍZDĚ!!!!!
- vypnout, vyspat se a druhý den: druhý start, prvních cca 300 km proměnné zatížení a otáčky postupně až do redline (ale ještě ne pod plným plynem!), potom postupně přidávat na zátěži až někde při ODO 1000-1200 km to opakovaně dostat do redline pod 100% plynem - opět v rámci JEDNÉ JÍZDY!!!!!!!
- hned potom (bez VYCHLADNUTÍ!!!!!) vyměnit wolej a filtr za 5w-40 CFS a je zajeto


(čili asitakle to zajedu, čili první dva dny s "novým" = 1500 km téměř nonstop/ve dvou jízdách)
Tak treba ten treti motor uz zajedes jako clovek :)) i kdyz ta nova varianta mi zni 1000x lip nez ta tva puvodni :))
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět