Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5477
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od M.Z. »

Vychází mi to cca litr na 15000km, auto se samo ozve, že chce dolít 1l, zdá se mi to v pohodě.
Každý TB si něco veme.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od pavproch »

to byly ale říďounké sračky 0w-30
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od pavproch »

a dodatek - nějak mi to už neska moc nemyslí souvisle.... neska - ODO 200+tis km - dolívám (preventivně) půllitr v polovině intervalu (tj po 7-8tis km, olej 5w-40)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od eMJe »

honziss píše:Jestli budou chtit spuntovny, tak je necham udelat ty dve garancky zadarmo a pak jdu jinam.

Add zajizdeni, ano, ve vsech automobilkach v cr/sr to funguje tak, ze auto sjede z pasu, projede sprchou (zkouska tesnosti), pak je kontrola ovladacich prvku a pak hura na okruh (1-2-3 plnej, plny brzdy, zatacka v kilu, hrboly, kopecek a hura na transportni pripravu).

Ja mam ale o zajizdeni vlastni teorii, takze do 3tkm poctive zahrejvam a nechodim az do omezovace, od 3tkm uz dostava plnej, v 5ti olej. Uz jsem par novejch aut mel a osvedcilo se mi to. Vsechny byly dobre rozjezdeny a vsechny se dozily 150tkm bez problemu s motorem.

Ta prvni vymena by mohla bejt i driv, ale jezdim dost dlouhy trasy, takze 5tkm nevadi.
Zabeh niektorych vodicov novych aut, ze niekolko tisic km neprekracuju urcite otacky je na smiech. Minimalne koncernove auta (dajme tomu "obycajne") dostavaju na testovacej drahe slusne kakao, kde zakaznikov zabeh je uz uplne nepodstatny. Pripajam odkaz na Vyskum opotrebenia v zavislosti na zabehu. Na strane 22 a 23 je to pekne znazornene.

1 liter oleja na nejakych 15k km je v pohode...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od pavproch »

ref ten výzkum: dobře Ty. Doufám že co platí na Wlkohradě, bude platit aji v Munšen.... až (esli vůbec někdy) bude nové auto (nebo aspoň motor), tak ho zase pohonim....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Umyto, zaparkováno :ymcowboy:
2016-02-13 16.01.39.jpg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:Umyto, zaparkováno :ymcowboy:
2016-02-13 16.01.39.jpg
Stribrny Rko vidam na P6 v okoli Bily Hory, to ses ty?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Je možné, že to může být tohle Rko ;-) Ale za volantem můžeš potkat i někoho jiného...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od KoPP »

Hele chci se zeptat, odpovědi poprosím jako SZ. Zvažuji nějaké MPV. Líbí se mi caddy s 1,4 TGI uvítám zkušenosti kolik kdo z dealera VW vyrazil slevu :)

případně i rady, co objednat za výbavu, já to zatím vidím na trendline + klimatronic + vyhřívané sedačky + radio s BT HF + nenašel jsem v konfigurátoru takovou tu vyšoupávací podlahu ven :) Překvapila mě položka zesílené panty na dveřích u řidiče.

přískoky po městě (3km tam, 3km zpátky) + víkendy (500-1000 km v tahu). - z toho mi právě vyšlo dobře ono TGI, po městě by to nemuselo trpět jako dehet a po dálnici by to nemuselo žrát.
Slow and serious
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Narust teploty oleje

Příspěvek od honziss »

honziss píše:Planuju menit v rezimu 5-15-30-45-60...tkm. Za rok najedu 45-50tkm, dve garancky jsem vyhadal gratis v cene, zaruku mam do 120tkm, takze me to tam asi nemine :)
Nechal jsem dneska vymenit ten olej (po 3500km) a prekvapila me jedna vec - bc zacal ukazovat vyssi teplotu oleje nez predtim....wtf? Lazoplazo cesta pruhonice-muzeum-prosek = 100-108-105°C, coz je tak o 5-10°C vic nez predtim. Mam se tim nejak znepokojovat nebo to je v norme?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět