Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

ČP mám. Tak dobrý :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

Posledních cca 10 dní chodím do práce kolem černého Arteonu R-line, na obrovských kolech, tipl bych 20"-21" a je to fakt krásný. Kdybych to měl nafasovat, vůbec bych se nezlobil a kdyby tam dávali nějakej třílitr (kacířsky řeknu, že snad radši naftovej), snad bych si to i chtěl pořídit za svoje. :ymhug:

Rozhodně to vypadá líp než A5. Blbý je, že hypotetická volba by mohla stát A4 3.0TDI vs. Arteon 2.0biTDI (cca stejnej cash) a tam už bych upřednostil třílitr. Je to zvláštní auto. Na jednu stranu super, ale jak začne člověk počítat, konkurence je asi příliš silná.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

No, srovnáváš trošku nesrovnatelné. A4 3.0TDI bude za tu cenu vcelku holé auto. Naproti tomu Arteon toho bude mít v základu vcelku dost a pro nenáročného ten základ bude stačit. A to je už ten základ o kilo levnější.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od retron »

tvl srovnávat A5 s Arteonem, už jen ten intr i oholenej je nesrovnatelnej a přetažený MQB vůči MLB s motorem podél je absolutně někde jinde
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

to je otázka vkusu...ten interiér.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

Chtěl jsem ti dokázat, že jsi akorát moc náročnej na výbavu a vyrazil do konfigurátoru Audi, abych si nějakou pěknou 3.0TDI nakonfiguroval.

Jsem v tom za 1,8M a to jsem se opravdu nějak nerozmazlil. Motor, hudba, světla, podvozek, dvojitá skla, MMI a ups, už to tam bylo

Tak máš pravdu :D

A imo jsou A5 a Arteon přímý konkurenti ;)

E: Kdyby mi to chtěl někdo zkontrolovat:
https://cc.porscheinformatik.com/cc-cz/ ... 7K@$A34A3/@
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Určitě jsou. Arteon dokonce není nepodobný (zejména ze strany) A5tce. A je to i vcelku dobře promyšlené - když na to máš, můžeš si koupit olympiádu, která reprezentuje vrchol v dané koncernové třídě nebo půjdeš s cenou níž, ale pořád v atraktivním autě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od EL_XEL »

Já byl v sobotu v Porsche Brno kupovat novou baterku do dálkového ovládání ke Škodovce a to mají díly k dispozici pouze u VW, tak jsem si tam zároveň i sednul do různých aktuálních VW a potom, co jsem slyšel o Arteonu (jak je to jenom glorifikovaný Passat), mně po usednutí dovnitř docela překvapil, sedělo se mi tam nejlépe z aut, do kterých jsem si sedal (Tiguan AllSpace, T-Roc) a taky to na mě nejlépe působilo. Je fakt, že jsem neseděl v aktuálním Passatu, takže nevím, jak moc podobné to je.

Jinak ten T-Roc (byl to tuším 4-Motion) měl naprosto tragický kufr, ale jinak to bylo docela fajn autíčko, ideální městský povoz (v tom smyslu, že se člověk nemusí až tak bát různých obrubníků).
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5565
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

EL_XEL píše:...Jinak ten T-Roc (byl to tuším 4-Motion) měl naprosto tragický kufr, ale jinak to bylo docela fajn autíčko, ideální městský povoz (v tom smyslu, že se člověk nemusí až tak bát různých obrubníků).
Tu strasne zalezi od konfiguracie lepiaca sada/dojazdova rezerva/plnohodnotna rezerva...ale ano nebude najvacsi nikdy ;)

Problem T-Rocu je, ze pokial to clovek nechce len kvoli dizajnu, tak Golf je vo vsetkych aspektoch jednoducho lepsie auto...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

A lacnejšie ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět