Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od HondaMan »

Já pořád nevím co je lepší. Posledních 100tKm mám najeto v autech, kde spojka tempomat nedeaktivuje. Adaptivní tempomat nemám. Pokud bych si mohl vybrat, tak bych se dlouho rozhodoval.
Ad. adaptivní tempomat. S MT a omezením na 160 je to pro mě no-way...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od EL_XEL »

To omezení na 160 je trošku hloupé, na druhou stranu v praxi mě to spíš neomezuje. Ale chápu, že to omezení je pro někoho no-go. Nicméně i tak je pořád potřeba dávat pozor.

Mimochodem, experimentálně jsem zjistil, že občas jsou nějaké jedoucí objekty pro tempomat docela slušně neviditelné, například plata na vození aut (nenaložená) nebo některé přívěsy pro koně (asi ze dřeva) - ten tempomat to vidí na poslední chvíli.

Někdy asi budu chtít zkusit ten eye-sight od Subaru. Vůbec třeba Levorg by mě lákal, ale chtělo by to lepší motor a převodovku :-(
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od M.Z. »

Mají to v plánu a jak znám Japončíky, tak do bude cobydup. Tak za 15 let by ses mohl dočkat :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Al87
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21 úno 05:55

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Al87 »

právě ještě jezdím v oct r.v. 2010, kde ten tempomat lze právě deaktivovat spojkou a někdy to byl trochu opruz.
Rád bych letos pořídil nové a procházel jsem různé diskuze, kde to doporučovali zejména s dsg, tak jsem byl na vážkách zda to vzít. Jelikož s nějakou pozdější dodělávkou nepočítám, tak aby mě to třeba nemrzelo, i když bych to asi i tak přežil ...
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od x2005 »

EL_XEL píše:To omezení na 160 je trošku hloupé, na druhou stranu v praxi mě to spíš neomezuje. Ale chápu, že to omezení je pro někoho no-go. (
Nevím o jakým modelu je řec, ale aktuálně prodávaný MR u Škody a snad i VW má už vždy adaptivní tempomat ve variantě do 210. Jestli někdo z insiderů to může potvrdit/vyvrátit? Lze si zvyknout i na adaptivní tempomat do 160, aspoň člověk jezdí na spotřebu, ale občas to zamrzí.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od x2005 »

EL_XEL píše:Někdy asi budu chtít zkusit ten eye-sight od Subaru. Vůbec třeba Levorg by mě lákal, ale chtělo by to lepší motor a převodovku :-(

Tady se můžeš podívat. Luxusní signalizace režimu barevnými LED diodami pod čelním oknem. Jsem se musel podívat na datum vydání videa, jestli to není apríl.
https://www.stream.cz/meziplyn/10015677 ... aru-levorg
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

x2005 píše: Nevím o jakým modelu je řec, ale aktuálně prodávaný MR u Škody a snad i VW má už vždy adaptivní tempomat ve variantě do 210. Jestli někdo z insiderů to může potvrdit/vyvrátit? Lze si zvyknout i na adaptivní tempomat do 160, aspoň člověk jezdí na spotřebu, ale občas to zamrzí.
Ano - do 210kmh lze rošířit prakticky u čehokoliv, co je schopno tuto rychlost dosahovat.
V Audi mám adapt do 250kmh a použil jsem to snad jednou, abych zkusil, zda to fakt funguje. 160kmh není mnoho, ale je to takový kompromis mezi rychlostí a smysluplností. Jet po naší dálnici 160+ je prakticky možné tak brzo ráno nebo pozdě v noci - pokud se tedy někdo nebojí zviřátek, po dálnici se toulajících. Jinak člověk stejně furt stojí na brzdě a pohodlnější je jet bez tempomatu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
AdamV
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 27 led 22:33

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od AdamV »

V pátek jsem utrpěl mírný pozitivní šok. Objednával jsem Tourana před měsícem a prodejce napsal, že už je zaplánovaný a předání bude na konci března. Wow!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Tourany jsou bez problémů...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od pavproch »

Jo, to mi říkali taky, dyž sem v 2011 objednával Caddyho 4x4 TDI... a pak sme čekali asi 8 měsíců... bo jim chyběli haldexy či co....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět