Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Lachende Bestien »

Chybně jsem použil množné číslo - místo "..až se naučíme dýchat peníze,.." mělo být jen "naučím", čímž jsem mohl vytvořit mylný dojem, že jsem členem nějaké skupiny ekologických aktivistů, za něž hovořím. A tak tomu rozhodně není.

Klidně mě podceňujte či přeceňujte dle libosti, ale já nevycházím z nějakých rozsáhlých vědeckých studií o škodlivosti těch či oněch chemických/fyzikálních procesů. Je jasné, že když pálím prakticky cokoliv, produkuju více či méně toxické splodiny, které můžu nebo nemusím všelijak filtrovat apod. Osobně jako člověk "bohužel" žijící v kraji razovitem, kde si v vydatnou pomocí polských bratrů znečišťujeme vzduch extra porcemi převážně průmyslových emisí, nechutně toxickými emisemi z komínů různých patologických šetřilů spalujících společně s nejlevnějším uhlím/kaly třeba PETky naplněné pilinami s vyjetým/přepáleným olejem, a v posledních desetiletích čím dál více i z autodopravy, jsem společně s cca 1/3 dalších obyvatel postižen dýchacími obtížemi.

K věci - od dětství jsme vlastnili jen benzínová auta - a to často staré "herky", později jsem provozoval mj. i 2 stodvacky na plyn. Pokud jsem se pohyboval kolem vlastního nastartovaného auta/jiného auta na benzín nebo mě míjela benzínová auta, mírný zápach spáleného benzínu jsem cítil, prakticky vůbec to neovlivňovalo mou schopnost nádechu. Ale když jsem se vyskytl v okolí nastartovaného auta s dieselem nebo mě míjela dieselová auta (o autobusech a různých náklaďácích hl. české výroby ani nemluvě - to bývalo vždy peklo - nebo spíše plynová komora, pokud jste např. v zimních měsících cestovali MHD), prakticky vždy jsem cítil - kromě dráždivě odpuzujícího smradu - okamžité snížení schopnosti se nadechnout.

Zkuste se vcítit do role dětí/dospívajících nebo starších lidí atd. s dýchacími obtížemi, i když to pro vás jako většinou trénované borce nebude snadné.

BTW. snažím se formulovat své myšlenky, aniž bych na někoho útočil; neberte si mé pokusy o humor či nadsázku osobně jako útoky na vaše schopnosti nebo způsoby jednání - tak to rozhodně míněno nebylo, není a nebude.
Případně konkrétně vypíchněte citát, o kterém si myslíte, že je útočný či přehnaně kritický (bez sebereflexe), abych si to mohl přebrat.

Ad letecká doprava, válčení radioaktivní municí apod. - až budu každodenně se stejnou frekvencí potkávat letadla či kolem mě budou létat radioaktivní projektily (pak ale budu řešit poněkud jiné problémy než dieselové splodiny :ympray: ), jako mě míjejí dieselová auta, pak bychom to mohli srovnávat. V současné době to tak není a předpokládám, že ani nikdy nebude, takže tzv. řeším, co mě pálí.

A znám třeba lidi, co s dvoulitrovým TDI prassatem jezdí nejčastěji trasy 2-3 km po vesnici do práce, za prarodiči, či 5-6 km do obchodu, kdy se ten motor ani nemůže zahřát. Ale byl to tak výhodný kauf, a nafťáky přece žerou tak málo a táhnou vocpodu, Pepo.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od driver »

Chápu logiku tvého uvažování, nechápu aplikaci.
Běžně blbci mají nesmyslný výstup z důvodu neznalosti a primitivity a chytří manipulují pomocí lží hloupé pro prospěch.
Ale ty znalost vyhodnocuješ správně, primitivními závěry to zabiješ a chceš aplikovat zákaz s minimálním efektem, a zásadní Tě nezajímá

Schizofrenie je duševní porucha charakteristická selháváním myšlenkových procesů
Taky by to mohlo být jen zoufalství z situace jevící se jako bezvýchodná ale stébla se chytat nepomůže.

Sobecky řešíš diesely, pokrytecky jejich provozovatele odsuzuješ, přitom Tobě diesely nezničily zdraví ale ty zásadní největší zdroje, chápeš, že největší znečištění produkuje v celém PL právě Polské Slezsko které nejvíc znečišťuje CZ Slezsko.
Lachende Bestien píše: Zkuste se vcítit do role dětí/dospívajících nebo starších lidí s dýchacími obtížemi
Pomůže snad že pár dieselů bude nahrazeno benzíny?
Ne, i kdyby měli všichni Tesly, což je ekonomicky i logisticky nereálné min 100let, rozuměj netýká se to ani našich dětí, budou trpět na dýchací potíže jako Ty dokud zásadní zdroje znečištění nebudou vyřešeny a to může trvat věčně.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od 911T »

driver píše:
EL_XEL píše:Já jsem si to kdysi počítal a do nafty bych šel asi jenom v momentě nájezdu kolem 40-50 ročně.
To jsi četl ne, to psal nějaký kuchař,co nezná ani cenu hovězího, co si hraje na novináře, aby vykázal činnost? Jak může korelovat čas s příplatkem za diesel? Celková vzdálenost nezávislá na čase to nebude? ;)

Benzín je nejnákladnější.
Alternativa je plyn, je levnější než nafta.

Za rok dva se zaplatí příplatek za diesel na každé běžné auto, když se jezdí normálně denně nebo ob den.
Golf TDI se Ti vrátí zhruba za 80 až 160tkm, ale zaplatí se.
Kdy záleží jaké máš vstupy a výstupy, účtárna namodeluje raz dva, nic v tom nehledej.

Jedině kdo nejezdí, tomu se to nemá jak vrátit, ale ročně stačí i méně km než padina, dokonce i v Cliu DCI dává příplatek za motor smysl, i při 10tkm ročně, zejména, když je akce diesel za cenu benzínu :ymparty:
Ta vyhodnost nafty rozhodne nebude az taka horuca. Ked sa ta zvysena investicia vrati po 150 000km tak to uz pre vacsinu beznych ludi nie je zaujmave. Dokonca ani pre mnoho firiem to uz nie je zaujmave, kedze v tom case zacinaju uvazovat o obmene vozoveho parku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


http://www.youtube.com/watch?time_conti ... kPZdegx-E0
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

“Obstarávacia cena” je velmi zavádějící údaj. Čili do statistiky se přesně hodí! Zvlášť, když se srovnává 2.0 vs. 1.4...byť stejného/podobného výkonu. Ale všichni víme, že 1.4 150k je jiných než 150k z dvoulitru.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

Presne toto je ten model ktorý všetkým v ponuke chybal... :-w
https://www.volkswagen-media-services.c ... h=D6vAdjNY
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

No jo...buzny budou nadšené :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Lachende Bestien »

Touhu po čistším vzduchu považujete za "sobectví"?

Kde a jak "pokrytecky" odsuzuju majitele dieselových osobáků? Když zmiňuju, že díky iracionální prodejní (rozdílná hustota 2 sloučenin prodávaných na litry) a daňové politice je z čistě materialistického hlediska u většiny dálničních hltačů km jimi vnímaná potřeba ušetřit na palivu pochopitelná?

Mám jít řešit filtrační procesy továren či leteckých motorů nebo lobbovat u výrobců zbraní za nepoužívání radioaktivní munice?
To považujete za smysluplné konání s možností dosáhnout pozitivních výsledků?
Zatímco možnost výběru benzínové motorizace do osobního auta místo dieselové nic neovlivní?
Dunící studené diesely při ranní startu budící či obtěžující sousedy?
Emise z dieselů, které vás míjejí na cestě a zhoršují schopnost se nadechnout?

Mám to "vyřešit" tak, že místo chůze či jízdy na kole si pořídím dieselový osobák a emise řešit nebudu, protože jsou vypouštěny výfukem vzadu a já je dýchat nebudu?

Zatím to spíše působí tak, že si většina majitelů dieselů berou kritiku znečišťování nejbližšího okolí emisemi velmi osobně a cítí se být iracionálně tímto uražena.
Z čehož pak "přirozeně" vyplývá potřeba kritiku umlčet jakýmikoliv způsoby, a to především osobními útoky, urážkami, zesměšňováním, poukazováním na zprdele vytažené psychiatrické diagnózy a duševní poruchy atd.
Tak kdo je se tady vyjadřuje jako povýšený pokrytec a sobec?

Edit. Připouštím, že můj spíše odmítavý názor na diesely může být ovlivněn tím, že jsem od dětství jezdil jen v autech benzínových a dokážu si představit, že v opačném případě bych zde diesely do ztrhání těla obhajoval pro jejich nižší spotřebu a tah vocpodu.

Ale nedělám si iluze - dokud budeme žít v striktně materialistickém systému, kde je důležitost peněz stavěna nad čistotu dýchaného vzduchu, provozování osobních aut s ekonomicky výhodnější spotřebou paliva bude pokračovat i nadále. A to především u většiny místních obyvatel nevolničících za směšnou mzdu pro zahraniční majitele "místních" zdrojů obživy, kteří si pořídí vylítanou herku za pár desítek tisíc, a aby ušetřili co nejvíc na palivu, tak samozřejmě v dieselu.

Edit 2. Prostě výběr motoru do osobního auta vnímám jako jednu z nejjednodušších možností, jak osobně ovlivnit množství škodlivin v ovzduší.
Kdybych měl soukromou armádu s letkou bombardérů, pošlu ji třeba zase vymazat z mapy nejvíce znečišťující polské továrny. 8-x
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne sob 24 úno 22:27, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

řidičBOB píše:No jo...buzny budou nadšené :))
T-Gay ;;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od driver »

911T:
Ten test je fajn jako základní přehled pro kuchaře :)) Aby věděli, jestli to žere 4 nebo 16, nebo kolik to může tak asi žrát?
Kdo už měl mraky aut tak zhruba ví co to žere ani to nemusí měřit ale budiž.
Mladý "Rasťík" udělal přesnou statistiku ze zavádějících dat :))
1) Diesel má Kombi, jiná aerodynamika, jiná váha, jiná cena.
2) Spotřeba stoupá kvadraticky, né lineárně, takže při 80kmh jede TDI za 5 a TSI za 6 ale při 150ti je rozdíl né litr a né dva, ale mnohem více ;)
3) Jezdit po rovině plynule to je test. Česko je pahorkatina, imrvére kopečky, žádné připojováky na jedničkách, všude stopky, červená atd.
4) Testovat auto bez zátěže je komické i pro moji ženu, až to naložíš, budeš se divit, nemluvě o tom, že kolo na střeše je +2L na sto, vlek ještě více atp...
5) Starý Rasťo férově řekne, že sice musíš u TSI o dva dolů ale že mu to vyhovuje protože to palivo nehradí.
6) Nižší střední jim vyšlo tak jak jim vyšlo, zakomponuj si do modelu zmíněné aspekty a jsi úplně jinde a teď si představ střední třídu, nebo větší SUV. Chceš se zasmát? Sharany kupují všichni TSI protože diesel stojí mega bez výbavy v základu. Passat to nemá ani 50:50, diesely jsou většina, protože ta auta více jezdí obecně. A Touarega v benzínu najdeš v poslední době dost těžko. Není žádný. Tak mi povídej, jak je Golf= Leon automaticky jasná volba v TSI a dokonce pro firmu =))
Jak jsem říkal, není třeba 50ročně, do dvou let se to když se jezdí ob den zaplatí a to, že někdo jede jednou za týden do kaufu, tak samozdřejmě TSI 92kW je pro něj letadlo nejlepší
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od driver »

Lachende Bestien píše:Touhu po čistším vzduchu považujete za "sobectví"?
Kde a jak "pokrytecky" odsuzuju majitele dieselových osobáků?
Sobecké je řešit diesel proto, že jsi na něj alergický
LIDÉ MAJÍ STRACH Z TOHO, ČEMU NEROZUMÍ
Pokud přímovstřikové benzíny dodnes masově nemají DPF=FAP tak o čem se tu bavíme, pokud majoritní znečišťovatelé desetiletí znečišťují Slezsko, nechtěl bych jíst tam vypěstované plodiny, natož tam dýchat, a zabývat se minoritou je v tom stavu bezpředmětné.
Je to jako dotovat (např státní) dluh desetitisíci ročně, když jej nespočet subjektů tuneluje každý týden o miliardy.
Nemá to žádný efekt, ŽÁDNÝ viz ekologické zóny v německu.
Totální Bullšit
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět