Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
koffee
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 28 črc 22:04

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od koffee »

Ahojte,

nevím, kam to dát, tak píšu sem. V Lednu jsem koupil VW Passat B8 (rok 2014) s prodlouženou zárukou 4 roky / 80000km na Jarově (auto po Porsche Smíchov) - s tím jsem odcházel z prodejny - mám super auto, se zárukou ještě 2 roky..

Teď jsem byl v servisu (na první garančce) a zjistili jsme, že tím, že se časově nedodržel termín prvního servisu (ne mojí vinou, koupeno v Lednu 2017, 1. garančka musela být před 11/2016 na salonu stálo auto od 08/2016), nejspíš budu mít problém, pokud se něco pokazí na pohoněm ústrojí (motor, dsg).

V papírech mám všude psáno, že auto má prodlouženou záruku - nikde není o "propadlé záruce" zmínka. Co byste dělali? Odškodnění od Jarova (DasWeltAuto)? Přes právníka? Vrátit? Nebo nemám šanci na cokoliv? Blbý je, že to že záruka "není" se zjistí, až se něco stane..
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od TomZ »

Zkusil bych si od nich vyzadat potvrzeni, ze je zaruka stale platna, bez ohledu na "zpozdenou" prvni garancku. Nenechat se uchlacholit recma, ze "pak se to nejak urcite vyresi".
Pokud to nebudou ochotni dat potvrzeni, tak zadat slevu - v prodejni smlouve ocividne tvrdili neco, co neni pravda - ze je auto v zaruce. Zalezi, jak je o zaruce psano ve smlouve. Pokud to tam je zmineno, tak neco z nich urcite dostanes. Mozna bude nutne si nechat jeden dva dopisy od pravnika, aby na to slyseli.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud ta prodloužená záruka nebyla zrušená v systému hned při té opožděné garančce, tak by měla být stále platná. Zablokují jí totiž hned.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

Niekto sa tu raz pytal, ze kedy bude Carstick s podporou LTE...tak od 45/17...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od driver »

řidičBOB píše:Pokud ta prodloužená záruka nebyla zrušená v systému hned při té opožděné garančce, tak by měla být stále platná. Zablokují jí totiž hned.
To je pravda nyní.
Ale až se cokoliv "aktualizuje" , tak může být vše jinak.
Věčně se něco mění (od A do Z i hlavičky na razítku ;) )
Já bych chtěl individuální potvrzení o tom, že mám speciální podmínky, kde je chyba oproti standardu a kde mám jakou vyjímku nebo změnu pravidel záruky aby to bylo jasné, že v mém případě "je stanoveno jinak"
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Mirajs
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 01 črc 12:56

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Mirajs »

Co rikate na auto VW Eos? Nejlepe na takovy 2 FSI / TDI ? :p
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Kabrio v dechtu si koupí jenom totální ignorant.
Když FSI, tak 2.0. Ale ani to není žádná hitparáda. Nejede to a žere to jak prokopnuté.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne ned 02 črc 08:11, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

Má cenu porovnávat nabídky na operák od různých dealerů, nebo jim to dává centrála natvrdo?

V pátek jsem viděl Arteon naživo, i jsem si pohačal. Je to pěkný, jen ten motor =((
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud je to standardní operák, tak je to centrální akce VWFS - čili auto s předem danou specifikací. Ale pokud si vybereš auto na zakázku, tak operák je individual...ale stejně každý se posílá na schválení.
Ad Arteon: až na to, že jim trošku u prvních sérií uteklo lícování a uvnitř je to kompletně B8 s cenou o 40% výš, to lze akceptovat. Hlavně páté dveře jsou plus.
Kterej motor? Zatím jsou k dispozici hlavně biTDI a 2.0TSI, což je mnohem lepší volba.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

@Arteon: Jenom jsem hačal. Podle prodejce v tom bylo biTDI, to mi bylo fuk. Ale na pohled to vypadalo zvenku krásně. Ale kdybych věděl, že to má pod kapotou nějaký 3.0TFSI, líbilo by se mi ještě víc ;;)
Operák:Nechával jsem si naceňovat GTI, nakonfigurovali jsme a odeslali na schválení. Odpověď přišla okamžitě, prý to schvaluje automat. Jde mi o to, zda má cenu jít se poptat i u jiného dealera nebo mi dá to samé.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět