Teče olej

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
romana.karnikova
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 bře 11:03

Teče olej

Příspěvek od romana.karnikova »

Zdravím... Dnes jsem si všimla, že mám obrovskou olejovou skvrnu pod autem. Při nastartování kape z místa, u zadních kol, blíž k levému zadnímu. Brzdovka to není, je to od kola cca 50cm, je to v místě, kudy vede výfuk. Při kontrole oleje v motoru jsem si všimla, že je skoro úplně na suchu... Nechápu, kudy by se tam motorový olej dostal. Poslední dobou jsem měla problém s delším startováním, jinak kontrolka atd nesvítila. Před půl rokem byl měněný motor. Máte prosímvás někdo tušení, co by to mohlo být za problém? Auto je staré, nechce se mi platit víc peněz za opravu. Třeba je to jen nějaká banalita. Opel Vectra B, 1.6 16V, benzín. Děkuju moc za odpovědi.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Teče olej

Příspěvek od vonkreuz »

Tipuji to na netěsnost v motoru. Staré nebo spečené stírací kroužky na válci. Tím se vysvětlují horší starty - kroužky špatně těsní a auto má nízkou kompresi. Jak kroužky špatně stírají, tak zustává olej ve spalovacím prostoru (mezi válcem a hlavou) a je "vyplachován" do výfuku, kterým dál teče až do místa první netěsnosti ve výfuku. Proto ti olej kape někde zpod výfuku a ne pod motorem...

Cenová kalkulace výměny stíracích kroužku + další díly a práce k tomu cca do 10 000Kč. Doplnit olej a prodat.

Druhá možnost jsou gufera (těsnění) ventilu. Tam je oprava tak do 5000Kč materiál a práce.
romana.karnikova
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 bře 11:03

Re: Teče olej

Příspěvek od romana.karnikova »

Díky moc za odpověď. Tu druhou možnost bych ještě brala. Ale 10tis. do téhle Vectry, to už je blbost. Vzhledem k tomu, že před půl rokem jsem zaplatila cca 7tis za výměnu motoru, který jsme sehnali z jiné Vectry, odvezu auto k tomu samému mechanikovi. Mohl by to brát jako reklamaci? :-) Po té výměně byl totiž ještě problém s cukáním při větším sešlápnutí plynu (přišlo mi, jakoby se to dusilo) Prý to bylo tou výměnou motoru, že si to všechno na jiný motor musí zvyknout. Sice se to zlepšilo, ale nepřestalo. Takže to vezmu k němu a uvidím, co mi řekne.
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Teče olej

Příspěvek od k86 »

už do toho neinvestuj, zkus to prodat, každá tisícovka je úspěch a kup něco jiného
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Teče olej

Příspěvek od vonkreuz »

Prodej to. Ten vyměněný motor je nereklamovatelný. Zeptej se, zda mechanik před jeho zastávbou nezměřil komprese. Protože tohle vypadá, že motor byl už načatý.
romana.karnikova
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 bře 11:03

Re: Teče olej

Příspěvek od romana.karnikova »

Investovat do toho rozhodně nebudu...Jen mě mrzí, že jsem s ním na tak max. 2-3 roky počítala, protože při kontrole u koupi vypadala ještě vážně zachovalá, mírná koroze zespodu, ale prahy, boky, jen mini-tečky...až na měněný motor to vypadalo na auto, o které se minulý majitel staral. Hodím to schválně k tomu mechanikovi...
Pokud to bude zbytečně drahá oprava, tak jde pryč, bohužel :-(
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče olej

Příspěvek od 970ka »

Hlavně aby to byl olej,aby to nebyla jen zkondenzovaná černá voda z výfuku.Nech to zkouknout a změřit tlaky,mechoš by měl vědět ,co s tím,
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
romana.karnikova
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 bře 11:03

Re: Teče olej

Příspěvek od romana.karnikova »

Nechám ho na to mrknout...trošku mě ještě zaráží, že když jsem kontrolovala ten olej v motoru a zjistila, že je sucho, tak nechápu, proč se mi nerozsvítila kontrolka, neblikla, nic jsem prostě nepoznala...všechno prostě, jako vždy a pak takováhle kaluž ~x(
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Teče olej

Příspěvek od vonkreuz »

Kontrolka je jen takový alibismus výrobce. Když zasvítí je už pozdě.
romana.karnikova
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 29 bře 11:03

Re: Teče olej

Příspěvek od romana.karnikova »

Takže u mě ještě pozdě není :-D Mám ještě jeden dotaz...ten mechanik bydlí zhruba 4km od nás....mám risknout to, že tam ten kousek dojedu, nebo ho radši odtáhnout?
Odpovědět