Ford 1,6i trhavý chod motora

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Ford 1,6i trhavý chod motora

Příspěvek od Noldo »

Zdravím, chcel by som vás poprosiť o radu.
Mám Ford C-max 2004 1,6i (74kw), najazdených 235 tis. Mám ho už skoro rok a robí to "odjakživa" a nikdy sa mi to nezdalo, ale až teraz, keď sa ma cestujúci spýtal, či to nejde na 3 valce, tak som si povedal, že to asi nie je v poriadku. Menené zatiaľ len sviečky a palivové čerpadlo. Takže zoznam podivností:
-Divný zvuk a trhaný chod pri nižších otáčkach (1300-2200), čím nižšia zaradená rýchlosť a väčšie zaťaženie (napr. do kopca), tým citeľnejšie.
-Po prudkom pustení plynu auto občas zacuká namiesto toho, aby len začalo spomaľovať.
-Na voľnobehu občas malý pokles otáčok. Možno 25ot. je to trošku cítiť.
-Keď na 1tke pustím spojku a idem na voľnobeh (bez plynu), tak auto výrazne cuká a otáčky občas klesnú aj o 100 a potom zase vybehnú na voľnobeh.
-Ojedinele(asi 3x) pri prudšom pridaní plynu v cca 2500 ot. (výjazd z dediny do kopca) akoby motor vynechal zápal.
Spotreba po meste okolo 8, dlhšie trasy 6,4 (Brno-Piešťany). Dynamika sa mi zdá byť v poriadku, do kopcov to nevládze, ale vo vyšších otáčkach je aj predbiehanie v poriadku. Chod motora vo vyšších otáčkach sa mi zdá byť v poriadku, lineárny, žiadne trhanie. Spojka zaberá vyššie, ale tá by nemala mať vplyv. Kde tankujem nemá vplyv.
Máte niekto skúsenosť s týmto motorom ? Je to normálne ? Ako sa chová auto idúce na 3 valce ? Čo môže niečo takéto spôsobovať ?
Za každý postreh ďakujem.

Edit: Našiel som si video ako znie auto idúce na 3 valce a teda nič tak hrozného to nerobí. To naozaj nebude ono.
Odpovědět