Kolik asi stálo jako nové?

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Wertzui91
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 čer 06:28

Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od Wertzui91 »

Dobrý den,
před pár měsíci jsem koupil ojetý Opel Astra H v poměrně slušné výbavě. Jen tak čistě ze zajímavosti bych chtěl zjistit kolik mohlo auto stát jako nové a rád bych znal Váš názor, zda to byla dobrá koupě.

Údaje o autu:
Typ: Opel Astra H Caravan
Motor: 1.7 CDTi 74kW
Najeto: 121 000km
Rok výroby: 10/2006
Země původu: Itálie
Cena: 125 tis včetně STK + emise

Výbava:
Mlhovky, střešní ližiny, rádio CD 30, automatická klimatizace, sportovní podvozek bez IDS, 17" litá kola, polokožené sedačky, 8x airbag, loketní opěrka, kožené čalounění dveří, bederní opěrka, nastavitelné sedadlo řidiče (podélně, výškově, naklopením), prahy a hrana kufru jsou pokryty nerezí. Nevím, jestli to byl standard, ale ve střeše nad sedadly vzadu jsou lampičky.

Jinak auto jsem si před koupí samozřejmě prošel se známým technikem a napíchli jsme jej na originální diagnostiku Oplu -> Vše OK. Auto šlape jako hodinky, reálná spotřeba 5,7l.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od řidičBOB »

Nevím, jestli je zrovna tohle dobrá volba... Tenhle motor je znám problémy se vstřiky, váhou vzduchu nebo s dvouhmoťákem. Z Itálie bych auto určitě nechtěl - za 10 let 121t km je leda tak ve snu. Z Itálie je dobré víno, nikoliv koupě ojetiny.
Nové to mohlo stát tak 450-500max
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Wertzui91
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 čer 06:28

Re: Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od Wertzui91 »

121t km je opravdu reálný nájezd, potvrdila mi to jak diagnostika (to by musel být hodně dobrý umělec, aby dokázal vymazat záznam o machinaci s tachometrem) tak servis. Interiér je skoro jako nový, řadící páka neohmataná, kolečko na zapínání světel rovněž. Sedačky neprosezené, jen u řidiče lehce prasklá kůže. Stav tachometru odpovídá stavu vozidla - řekli mi v autorizovaném servise.

Děkuji za názor :)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od řidičBOB »

Takovejch už jsem viděl :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od GeneHawkins »

Wertzui91 píše:121t km je opravdu reálný nájezd, potvrdila mi to jak diagnostika (to by musel být hodně dobrý umělec, aby dokázal vymazat záznam o machinaci s tachometrem)...
=)) =)) =))
Wertzui91
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 čer 06:28

Re: Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od Wertzui91 »

To, že by byl stočený tachometr se opravdu poznat dá... Narazil jsem na více aut, které ho opravdu měly stočený a ne o málo. Minimálně by to poznali v servise podle převodného ústrojí, spojky, podvozku, celkově podle stavu kastle, přesnosti řazení, stavu vstřikovačů, turbo by už nemuselo těsnit, celkově podle počtu vyměněných součástí. Byly na tom gumy 2010 výroba a vzorek tam ještě byl... Jako neříkám, že to někdo nemohl stočit o pár tisíc, ale pokud to má najeto víc, tak ne o moc. Přes 140 rozhodně nemá. Navíc, diagnostika hodila výpisy až k datu výroby.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od řidičBOB »

jasně..a teď tu O Karkulce :D
U auta z roku 2006 přepíšeš co chceš a kdy chceš v celé elektronice. Chtěl bych vidět borce, co pozná podle vizuálního stavu turba, počet najetých km. Tomu snad sám nevěříš ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Wertzui91
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 čer 06:28

Re: Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od Wertzui91 »

Já furt nechápu, proč by nemohlo mít 121 000km... Jednoduchá matematika, berme stáří 10 let, ať se to dobře počítá: 121000/10 = 12100km za rok. Není to moc, ale nevidím důvod, proč by to bylo nereálné. Jak jsem nechával sešrotovat Fecku (otec ji měl od novoty), měla 180000 za 20 let = 9000km/rok. Já když jsem ještě pracoval v minulém zaměstnání, tak jsem najel cca 10-13 tis za rok.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od řidičBOB »

Protože IT je známá tím, že ani oficiální servisy moc nezapisují do systému historii prohlídek a oprav. Proto mají tuto zemi rádi bazárníci všeho druhu - autu lze velmi snadno poupravit historii. Já, na druhém autě, taky najedu těch cca 12t ročně a zrovna jej taky prodávám, ale umím kompletně doložit historii přes autorizovaný servis. Autu lze proměřit laky - nebylo bourané a ani lakované, atd. Prostě všechny indície musí dávat logický závěr. Obávám se, že u auta z IT tomu tak není a nic na tom nezmění pohled mechanika na turbo ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Wertzui91
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 03 čer 06:28

Re: Kolik asi stálo jako nové?

Příspěvek od Wertzui91 »

Je pravda, že tloušťku laku jsem nenechával měřit. Ale na závěr nebyl jenom z turba :D Na druhou stranu nemůžeš brát, že každé auto z IT je špatné... to je stejné, jako bys řekl, že každé auto z Německa je dobré. Tak samo bych mohl já říct o autě, které prodáváš, že má určitě stočený tachometr, protože je z Česka = není to tu trestné. Servisku zfalšovat taky můžeš, a tak bych mohl pokračovat dál... Jasně, že pokaždé když kupuješ ojetinu, tak je to risk. Já jsem si to zkontroloval, jak jen to šlo, a auto by mělo být technicky v pořádku a bezpečné - prošlo bez problému přes STK a emise - a to jde ne? Spíš mi šlo o názory lidí na auto tohoto typu, motorizace a výbavy. :)
Odpovědět