Ztráta chladící kapaliny

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Gog
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pon 04 led 15:12

Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Gog »

Zdravím,

vlastním audi a4 b5 1998 74 KW a nedávno jsem byl v pneu servise a při výměně pneu, automechanik sundaval kola, tím způsobem, že když to nešlo lehce, tak kladivem bušil do pneu - opakovaně).

Problém: Když přijedu z práce, tak se mi pod autem udělá flek. Juknul jsem co by to mohlo být a nejspíš to bude chladící kapalina (od zimy tam mam fridex - růžová barva a nesmrdí jako olej). Nikdy mi kapalina neklesla pod minimum ale tak jsem dolil pod MAX a dnes tam mam přesně na risce MIN. Přikládám fotky, nemáte někdo nějaký nápad čím by to mohlo být? Nějaká matka, těsnění?

slyšel jsem, že některá auta vyhodí všechnu kapalinu která je nad MIN, příjde mi to divné, proto se ptám (hl. mě čeká technická a nerad bych, aby pánům technikům nekapala kapalina na hlavu). Díky za všechny rady!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od GeneHawkins »

Vodní pumpa nebo cokoliv jinýho.
Gog
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pon 04 led 15:12

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Gog »

Ted mi doslo, ze kapalina unika pouze kdyz zapnu klimatizaci (v takovemhle velkem mnozstvi), nedosla mi souvislost. Cetl jsem ze by to mohl byt ang. Heater core a vymena je slozita (rozebrani cele palubni desky). Take s tim pry souvisi, ze je obcas divny zapach z klimosky, nedavno jsem to zkousel cistit sprejem od valea a nepomohlo to (v navodu bylo at nezapinam klimosku, coz mi proslo divne...).
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od GeneHawkins »

Blbost.
Gog
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pon 04 led 15:12

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Gog »

Presne tak, tak to neni klimatizaci, kazdopadne vzdy kdyz prijedu, tak mam louzi pod autem. To znaci, ze je spatne tesneni nekde ci hadice nebo to muze byt i neco drazsiho? Cetl jsem, ze se muze kapalina michat s olejem a tak se zadre motor, to muze byt muj pripad? Asi ne kdyz je louze pod autem? Vim, ze to jsou pro vas hloupe otazky, ale v tomhle jsem jak panic :) Nemam moc zkusenosti co se tyce auta. Kazdopadne bych byl rad za kazdy typ, kam bych se mohl podivat (kde je to caste). Ci nejaky trik jak vymezit odkud to muze tect. Nejlepsi by bylo zvednout auto na rampu a juknout se, ale nemam tu prilezitost a zvrchu auta a co vidim zespod toho moc nevidim...
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od GeneHawkins »

Není to kondenzát z klimy? Ochutnej to.
Gog
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pon 04 led 15:12

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Gog »

Co jsem koukal, tak louze byla naruzovela (v nadrzce jsem mel fridex) a dost i ubylo, tak jsem dolival destilkou... Kazdopadne v zime nebyl zadny ubytek, spustilo se to az kdyz jsem si pustil klimu a oteplilo se... Jedine ze by chcala klima a do toho i ta chladicka, jsem zvedavej dneska jestli to nepotece, zachvilku jedu do prace 26 km, tak se juknu na parkovisti a dam vedet...
Gog
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pon 04 led 15:12

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Gog »

Stále to kape, během týdne bych se domluvil se známým a dáme to na rampu, snad uvidíme víc...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Zajda »

Tak dej pod auto sběrnou nádobu ať to nezkoumáš po kapkách a loužičkách na zemi.
《》
Gog
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pon 04 led 15:12

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Gog »

Tak jsem zjistil odkud to jde, nemá někdo ponětí co to je? Je tam strašný přístup se podívat přesněji...

https://www.youtube.com/watch?v=CNYPBTeRiNg

Obrázek
Odpovědět