Opel Vectra B- vysoké otáčky

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
SFaa8sf4
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 dub 19:13

Opel Vectra B- vysoké otáčky

Příspěvek od SFaa8sf4 »

Dobrý den,
mám vectru B 1,8 ( X18XE1 ) rok 2000
Když vyřadím za jízdy, mám vysoké otáčky (+- 1600) - za jízdy neklesnou. Když zastavím na 0, tak pomalu klesnou na +- 800
Volnoběžné otáčky drží dobře (když auto stojí).
Co jsem vypozoroval, tak za studena otáčky vůbec neklesnou.
Věděl by někdo čím by to mohlo být?
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: Opel Vectra B- vysoké otáčky

Příspěvek od Beny9700 »

Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
SFaa8sf4
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 dub 19:13

Re: Opel Vectra B- vysoké otáčky

Příspěvek od SFaa8sf4 »

Děkuji za odpověď.
Co by tento regulátor měl dělat?
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Opel Vectra B- vysoké otáčky

Příspěvek od Zajda »

Regulovat bypass zavřené škrtící klapky. Taky jsem s tím měl problém na Corse A s motorem E16SE. Občas jsem měl vyšší i ten volnoběh (u zahřátého motoru - nejednalo se o automatický sytič). Projevovalo se to tak že po odstavení plynu pomalu padaly (spíš skoro nepadaly) otáčky motoru. Zábava hlavně při řazení nahoru. S jiným ventilem stejného typu co jsem vyhrabal v krabici dílů k autu pak nepadaly třeba vůbec a zůstávaly zaseklé na 3000. Proč ti to ovšem za jízdy nepadne pod 1600 otáček a po zastavení ano nevím, možná nápor vzduchu při jízdě :-) Nejlepší by bylo kdybys měl možnost vyzkoušet jestli je to opravdu tím.
《》
SFaa8sf4
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 dub 19:13

Re: Opel Vectra B- vysoké otáčky

Příspěvek od SFaa8sf4 »

Zjistil jsem další poznatek.
Když zastavím na kopci, nechám otáčky klesnout na cca 800 (mám vyřazeno) a jen pustím brzdu aby se auto z kopce rozjelo (bez plynu, na neutrál) tak při rychlosti cca 5-10 km/h otáčky se zase zvednou na 1100.
Odpovědět