Opel Astra G x16xel (74kW) motor

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Werty.cz
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: úte 29 bře 16:27

Opel Astra G x16xel (74kW) motor

Příspěvek od Werty.cz »

Dobrý den, je tento motor opravdu k ničemu? Nebo je to tahák? Našel jsem pár recenzí a všechny se schodují zejména v ARG ventilu (popř. EGR ventil - výměna) a chlastání oleje. Asi před týdnem jsem si pořídil Astru s tímto motorem, jezdí perfektně! Předchozí motor z Astry F byl x16sz (52kw) což byl lenivý ale spolehlivý stroj, ve srovnání s výkonem z Gčka ne třeba dalšího komentáře, z dynamiky x16xel mám radost. Chci vědět jestli má/měl někdo tento motor a jak je to s jeho kvalitou ;;), dá se srovnat s x16sz ? zdraví Honza
Fabia II 1.9TDi
Uživatelský avatar
Georga
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 17 úno 22:41

Re: Opel Astra G x16xel (74kW) motor

Příspěvek od Georga »

Astru F 1.6 16V r.v.96 jsme měli doma. Prodali jsme jí ve 120tkm. EGR ventil za tu dobu jednou odešel úplně, dvakrát byl čištěný. Motor od cca 70tkm bral trochu víc oleje - cca 2-3l na 15tkm. Ve 90tkm se nechal motor přetěsnit, spotřeba oleje trochu klesla a dále už se nezvyšovala. Asi ve 110tkm se stal nějaký problém s ventily na třetím válci, oprava za dvacku.
Ale jinak jsme s autem byli docela spokojení, auto jezdilo opravdu pěkně. Hold ta první generace 1.6 16V (XEL) byla trochu problematická. Další verze už jsou údajně v pohodě.
Reese
Pan Řidič
Příspěvky: 332
Registrován: stř 16 bře 20:15

Re: Opel Astra G x16xel (74kW) motor

Příspěvek od Reese »

Měli jsme svýho času ve firmě Astry G 1,4 a 1,6 na operák, problémů s nima ani moc nebylo, nevím, že by někdo někdy nedojel, byl nějaký problémový kus nebo tak. Ale šly vždycky pryč po 100 tkm, což není moc. Sám jsem s tím občas jezdil, 1,6 jela hezky, to ještě nebyly motory tak uškrcený jako dneska, jen se mi to zdálo jako dost tvrdý a strohý auto.
Werty.cz
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: úte 29 bře 16:27

Re: Opel Astra G x16xel (74kW) motor

Příspěvek od Werty.cz »

Reese píše:Měli jsme svýho času ve firmě Astry G 1,4 a 1,6 na operák, problémů s nima ani moc nebylo, nevím, že by někdo někdy nedojel, byl nějaký problémový kus nebo tak. Ale šly vždycky pryč po 100 tkm, což není moc. Sám jsem s tím občas jezdil, 1,6 jela hezky, to ještě nebyly motory tak uškrcený jako dneska, jen se mi to zdálo jako dost tvrdý a strohý auto.
Strohý? Asi nechápu :D auto jezdí perfektně a nějaké neohrabané se mi nezdá. Docela jste mě potěšili, s tím olejem by to neměl být velký problém, stejně minimálně 1x za rok olej měním, budu ho měnit častěji :-). Ve srovnání s Octávií kterou bych sehnal podobné kvality a se stejnou výbavou (4x airbag, klima, multifunkční volant, všechny el okna + zrcátka) za 100 tis je Astra pěkná investice \:D/
Fabia II 1.9TDi
Reese
Pan Řidič
Příspěvky: 332
Registrován: stř 16 bře 20:15

Re: Opel Astra G x16xel (74kW) motor

Příspěvek od Reese »

Werty:

strohý = ... chladný, nepřívětivý, nevlídný, odměřený, zdrženlivý

Myslíš, že to hlavně na interiér Astry G nesedí? :)
hnoor0044
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12 bře 09:42

Re: Opel Astra G x16xel (74kW) motor

Příspěvek od hnoor0044 »

Ve 90tkm se nechal motor přetěsnit, spotřeba oleje trochu klesla a dále už se nezvyšovala. Asi ve 110tkm se stal nějaký problém s ventily na třetím válci, oprava za dvacku.
Ale jinak jsme s autem byli docela spokojení, auto jezdilo opravdu pěkně.




solarmovie
techmagzine.com
Wentworth
Odpovědět