Nahráda za Opel Vectra

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
DiscoStu
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03 zář 19:19

Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od DiscoStu »

Dobrý den,
už nějakou dobu navštěvuji tento web a nyní bych potřeboval poradit.
Momentálně jezdim Vectru C 2.2 16V 108kW, rok vyroby 2002, je to pěkné svezení, ale když se nejedu uplně "na spotřebu" tak to na mě zkrátka moc žere :( .
Nějaké nápady na o třídu menší auto s menší ale alespon trochu podobnou dynamikou a hlavně menší spotřebou?
S cenou okolo 60 000, pokud možno benzin.
Děkuji za případné odpovědi :)
DiscoStu
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03 zář 19:19

Re: Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od DiscoStu »

Vážně nikoho nic nenapadlo?
continentalfs
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 04 zář 21:17

Re: Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od continentalfs »

Dobrý den,

V ceně kolem 60 000 mě napadá:

Škoda Octavia/Superb, 1.8T, r.v. +-2002
VW Bora, Passat, 1.8T, r.v. +-2002
Ford Focus, 1.8T, r.v. +- 2006
Peugeot 307, 2.0, r.v. +-2002
Rénault Mégane, 2.0, r.v. +-2004
DiscoStu
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03 zář 19:19

Re: Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od DiscoStu »

Bral bych spíš atmosféru :) jak jezdí ta Bora s 1.6?
jirka87cz
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: stř 04 úno 08:06

Re: Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od jirka87cz »

zdar, boru mam doma jako druhy auto...2002 sedan v 1.6...nejni to zavodak prece jen je bora otesanek teda aspon me to tak pocitove prijde...kdyz se jede dalka tak se da za 5.9l...couracky po meste jezdi zena s malou za 8l..
DiscoStu
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03 zář 19:19

Re: Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od DiscoStu »

Dík, Bora se mi právě líbí a ta 16ka by mohl byt dobry kompromis a nechci chrochtat v 1.9Tdi :D
jirka87cz
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: stř 04 úno 08:06

Re: Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od jirka87cz »

presne tak...1.9tdi jsem nechtel...boru jsem sehnal u jednoho prodejce vw, mel ji jeden duchodce a sebrali mu papiry, stari...uz nedal prohlidku :-) ...tak jsem ji od nej koupil s 98tisici ve full vybave...ted ji mam uz 5rok a 122tisic...za lonskej rok sni zena najela 1000km :-) jediny co jsem u ni resil je olej,filtry a nejake cidlo pod plynovim pedalem...ted z duvodu ze jezdime oIII tak vyrezli brutalne kotouce a hazi to pri brzdeni tak to bude asi nejvetsi investice...
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od x2005 »

Adekvátní náhrada je Mondeo 2.0i. Ale když chceš o třídu níž, tak můžeš mít od koncernu Oktu/Golf/Bora/A3 1.8T nebo novější 2.0FSI. Ale jestli najdeš nějaký spolehlivý kus je otázka. Podle mě spíš ne. 1.8T se dávalo i do Supa1, ale byla to okrajově prodávaná motorizace. Dál Mondeo nebo Focus 1.8i ale to už je výkonově níž. V tebou udávaný cenový hladině budou od koncernu ukrutně vylítaný paštiky. Pak možná Laguna/Megane 2.0i nebo 1.8i, ale tam to nebude se spolehlivostí nic moc. Možná P307 se dělal taky 2.0i a 1.6i.
DiscoStu
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03 zář 19:19

Re: Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od DiscoStu »

O těch autech vím, ale takhle napsaný od někoho jinýho se to daleko líp třídí, mam nad čim přemýšlet :)
DiscoStu
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03 zář 19:19

Re: Nahráda za Opel Vectra

Příspěvek od DiscoStu »

Další otázka, sorry za trochu offtopic, dají se v podobné cenové relaci sehnat nějaké turbo-benziny? :)
Odpovědět