VW passat, rada

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: VW passat, rada

Příspěvek od lupo222 »

Dík
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: VW passat, rada

Příspěvek od lupo222 »

Četl jsem si o ucpávání a čištění DPF. Mám najeto 72000km a když jsem ho kupoval měl přesněji 67500km. Jezdím město 30%, mimo 50% a zbytek delši cesty( tam přes 60km). Zajímalo by mě, kdy bude ucpaný? Abych věděl zda mám už šetřit na nový nebo repasi.
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27111
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat, rada

Příspěvek od řidičBOB »

když bude ucpaný, tak se ozve...ale v 70t není důvod k výměně....stačí vypálit a jezdí se dál. CCčko mělo přes 300t najeto a DPH v klidu a suchu. Nesmíš věřit všem JPP.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
lupo222
Řidič začátečník
Příspěvky: 189
Registrován: úte 06 kvě 08:58

Re: VW passat, rada

Příspěvek od lupo222 »

A vypálí se mi, ikdyž nejezdím dlouhé trasy po dálnici?
Renault Clio V 1.0Tce - 2020
Honda PCX 125 - 2019
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27111
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat, rada

Příspěvek od řidičBOB »

když se ti rozsvítí kontrolka, postupuj dle návodu k obsluze....
No pain, no gain.
Vespa time \m/
vaneska
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: úte 09 čer 15:46

Re: VW passat, rada

Příspěvek od vaneska »

Nechci zakládat nové téma tak to dám sem. Ségra dostala nabídku od strejdy že ji dá takové auto jak je tady, má najeto ale půl mega, a bojí se jestli by to vydrželo ještě 200tis.km a 15let. Rok je to 2010. Vydrží to?
Mladá pěkná blondýnka.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27111
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VW passat, rada

Příspěvek od řidičBOB »

To je otázka pro tento pořad:


Ale vážně - bez toho, aby člověk o tom autě věděl víc informací a to auto viděl, projel se v něm, je to pouhé teoretizování, které je ve výslednu k ničemu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: VW passat, rada

Příspěvek od ctrl_j »

Tak jestli ji je "da", tak nic neriskuje a nezbyva to proste zkusit. Vydrzi/nevydrzi.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Kjirka
Autoškolák
Příspěvky: 37
Registrován: sob 14 lis 20:14

Re: VW passat, rada

Příspěvek od Kjirka »

lupo222 píše:Četl jsem si o ucpávání a čištění DPF. Mám najeto 72000km a když jsem ho kupoval měl přesněji 67500km. Jezdím město 30%, mimo 50% a zbytek delši cesty( tam přes 60km). Zajímalo by mě, kdy bude ucpaný? Abych věděl zda mám už šetřit na nový nebo repasi.
Nevím, co máš za auto, resp. co to je za motor a jaký ročník. Pokud máš ale skutečně najeto jen tyhle km, nemusíš se ucpáním DPF vzrušovat. Na DPF není co repasovat, to jsou jen kecy a tahání peněz z kapsy. DPF se regeneruje automaticky při jízdě vyšší konstantní rychlostí. Pokud mu nedáš šanci a jezdíš neustále třeba město, filtr se může zaplnit a někdy je pak třeba vyvolat regeneraci nucenou. Dělá se to pomocí VAGu, zásadně ale za jízdy. Při regeneraci vzniká extrémně vysoká teplota a když se to udělá za klidu na dílně, je velká šance, že něco shoří, v lepším případě se jen zdeformuje.
K těm tvým diskům. Za 11 t. to prodává šejdíř importér a jen blázen to za ty peníze koupí. Disky se daj úspěšně rovnat a opravovat povrch. Jinak se dá na inzerát dneska sehnat jakýkoliv disk. Chce to hledat a vydržet chvíli. Ten zvuk zezadu nejspíš nevydává kolo. Nic moc tam není, ale pokud to není ložiskem, můžou ti viset motorek ruční brzdy, máš-li jí elektrickou. Ty se daj repasovat. Pokud visí, kolo se hřeje.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: VW passat, rada

Příspěvek od oxik »

Bob: me se libilo stanleyho vyjadreni "hovno prdel sracka uz nebude moje znacka" :D
Odpovědět