Opel Astra verze J nebo K

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
JeanK3
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13 dub 18:17

Opel Astra verze J nebo K

Příspěvek od JeanK3 »

Ahoj,
jeste letos planuji koupe nove vozidlo Opel Astra Cosmos. Soucasna verze J letos ukonci vyrobu a nastupce ma verze K (letos v lete). Vaham, zda mam brat verze J nebo jeste pockat a brat verze K.
Ma otazka je zni:
Rika se, ze verze pred ukonceni vyroby maji vychytane mouchy a tim padem jsou spolehlivejsi, nez nova verze zacinajici vyrabet... Souhlasite takovou vetu?
Nekdy mam pocit, ze ze novejsi verze jsou spolehlivejsi, kdyz se poucili chyb z minule verze, asi se mylim.

Dekuji za Vase nazory. Chci spravne se rozhodnout zda J nebo K.

Honza
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: Opel Astra verze J nebo K

Příspěvek od Prdola »

U astry to dost platí, měla problém s převodovkama, ten vyřešili, něco menšího u 1.4T, ani nevím co, ale stálo to pakatel a opravili to na záruku i když bylo něco málo po a to by mělo být taky OK. Jestli chceš něco specifického vědět, můžeš mi napsat SZ. Samozřejmě nevím, jak dobrá/špatná bude K, ale u J bych čekal i slevu, zvlášť když připomeneš, že už je skoro na konci výroby (K tu nebude dřív jak za rok odhadem).
JeanK3
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13 dub 18:17

Re: Opel Astra verze J nebo K

Příspěvek od JeanK3 »

Dekuji za nazor. Byl jsem informovan od prodejce, ze Astra K zacne vyrabet letos v lete. Na Googlu muzeme videt spionazni fotky.
Soucany model Astra J prodava ve velke sleve 60.000 - 106.000 Kc, dle modelu a vybaveni. Proto mi dost zamlouva ted koupit, ale na druhou stranu nechci pak litovat, ze jsem nekoupil K. Znas to, kdyz clovek investuje dost penez, tak chce mit nejlepsi pocit, ze dobre koupil. Dnesni J maji rozhodne vychytane mouchy, ale jaka bude K, je velkou neznamou.
JeanK3
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13 dub 18:17

Re: Opel Astra verze J nebo K

Příspěvek od JeanK3 »

Vsimnul jsem, ze cca 2 roky stare Astry a najeto do 100.000 km v AAA (neni muj oblibeny bazar) ceny klesly o polovinu. Rozhodne Astru koupim jako uplne novy a na 8-10 let nemam v planu prodat.
Uživatelský avatar
opc
Autoškolák
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 02 dub 08:59

Re: Opel Astra verze J nebo K

Příspěvek od opc »

Podle toho co jsem někde četl by měla být Astra K lehčí než J a zadní náprava by měla být (snad) víceprvková. Na druhou stranu, na končící J půjde určitě vyjednat větší slevu. Co se týče hmotnosti Astry J, úplný problém s tím nemám, ale já to mám vyřešeno 206kW motorem v OPC ;) . Tuhá zadní náprava v Astře funguje překvapivě dobře. Jediný znatelný rozdíl oproti multilinku ve druhém autě je, když v zatáčce projedu jedním zadním kolem větší díru.
OPC
JeanK3
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13 dub 18:17

Re: Opel Astra verze J nebo K

Příspěvek od JeanK3 »

Vyssi hmotnost vozidla mi vyvolava pocit robutnost a bezpecnejsi. Zvolim 1.6 CDTI 100Kw. Mel jsem zkusebni jizdu a i přes velkou hmotnosti motor ma dobry tah a jezdi primo uzasne.
Odpovědět