PNEUMATIKY A KOLA 535xd

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
michal.fojtik
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 29 led 21:50

PNEUMATIKY A KOLA 535xd

Příspěvek od michal.fojtik »

ahoj:)
nakonec jsem koupil 535xd a ted vybiram nove pneumatiky a dokud je docela dost penez resim i zimni kola a gumy... chci se zeptat hlavne na zkusenosti mam tam ted 245/40/19 a v zadu 275/35/19
1) jake byste doporucili letni gumy? samozrejme vsechny 4:-)
2) jake byste doporucili zimni kola? hlavne rozmer co se tam jeste vejde a da se s tim jezdit normalne
3) jake byste na ty zimni kola doporucili pneumatiky?


diky moc za rady, s autem jsem moc spokojen:)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: PNEUMATIKY A KOLA 535xd

Příspěvek od pavproch »

To je dobře, že 5er a ne E-classe.... pomohl Ti ten kontakt, co sem ti poslal?

Neodpovím Ti konkrétně, spíš se pokusím zevšeobecnit své zkušenosti, ale nemám patent na rozum:

a) RFT gumy jsou OK při defektu (nemusíš mít rezervu... ) ale to je asita všechno, takže za mně non-RFT + sada na lepení + kompresor
b) moje osobní zkušenost: zimní Micheliny jsou supr na suchou nebo mokrou zimní dálnici, ale záběrové a brzdné schopnosti v hlubokém sněhu jsou žalostné, naopak Pirelli je hrabalka, ale hlučná na dálnici
c) kola bych pořídil v rozměru dle TP... OEM BMW kola budou na 100% pasovat, jsou ale těžká a drahá, mimo OEM mám zkušenost s OZ a můžu vřele doporučit
d) staggered setup (vzadu širší gumy než vepředu) dává autu lepší jízdní stabilitu, ale přináší i negativa. neůžeš prohzovat libovolně kola podle toho jak se sjíždějí, xDrive nemá rádo větší než 1% rozdíl v průměru/obvodu kola a ty širší zadní gumy sou dražší... já už ale jezdím staggered i v zimě...
e) jako letní nerunflaty doporučuju Pirelli zero (bez dalších přívlastnů jako Silver, Eco, Nero apod) - mají velmi, velmi dobré jízdní vlastnosti, ale nicmoc proběh (u mně do 20tis km - zadní, přední krapet dýl)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
michal.fojtik
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 29 led 21:50

Re: PNEUMATIKY A KOLA 535xd

Příspěvek od michal.fojtik »

super diky moc:))
s runflatama jsem uz taky moc nepocital, kompresoru se nebojim, s tema zimnima promyslim
staggered setupu se nebojim, ale nevim jak to nastavit na tu zimu... na M3 jsem nechal 235-265 i na zimu a kamaradi co jeli uzsi kola si me mazali na chleba...
OZ jsem presne premyslel a to stejne i ty pirellky na leto... obecne je pro me pirelli nejlepsi volba - zavodim s nima na motorce, takze budu umet i cenu, jen jsem nevedel jestli jsou na autech dobre...

kazdopadne diky moc za pomoc:-) kontaktu jsem nakonec nevyuzil, nebot se to prakticky vyresilo samo financovanim
Odpovědět