Dříve M135i, nyní ///M2

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od 911T »

Maly zazrak je ze sa to na tych gumach vobec rozbehne. Kazdopadne brzdenie musi byt hodne o hubu.
Tomeček
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 14 srp 06:49

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Tomeček »

Zdravím, najde se tu někdo, kdo má M135 i s automatem? Kolem r.v. 2013. Měl by tam být 8 kvalt ZF. Nebo alepsoň někdo, kdo měl možnost se s tím svézt? Zajimalo by mne, jak převodovka řadí v manuálním režimu. Podrží to omezovač? Nebo to odřadí? Jaká je cca životnost toho automatu? Jak je na tom auto se servisními náklady jako celek? Chtěl bych zadokolku, ale trošku mě odrazuje, že se tam nedával samosvor v základu. Jak poznám že tam samosvor je? Platí stejné pravidlo jako u manuální převodovky? Při zvednutí zadní nápravy a zatočením za jedno kolo se druhé bude točit stejným směrem? Nikdy jsem v Bmw řady 1 neseděl.
Předem díky za jakékoli rady, na co si dát před koupí pozor apod.
Tom.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Stepan »

Pokud tam svor je, předpokládám, že to majitel uvede a bude na to náležitě pyšný. Jinak by měl být v seznamu výbavy podle VIN.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Tomeček
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 14 srp 06:49

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Tomeček »

Ok a existuje nějaký detektor na Bmw, který to rozebere takhle do podrobna?
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2540
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Vrooom »

Myslim, ze to je mperformance doplnek, ktery se montuje az dodatecne u prodejce. Tedy to v prehledu vybavy dle VIN nebude. Nicmene prodejce se takovou vychytavkou urcite pochlubi. Ale aut se svorem budou na prodej jednotky kusu v Evrope ...
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Bond007 »

Tomeček píše:Zdravím, najde se tu někdo, kdo má M135 i s automatem? Kolem r.v. 2013. Měl by tam být 8 kvalt ZF. Nebo alepsoň někdo, kdo měl možnost se s tím svézt? Zajimalo by mne, jak převodovka řadí v manuálním režimu. Podrží to omezovač? Nebo to odřadí? Jaká je cca životnost toho automatu? Jak je na tom auto se servisními náklady jako celek? Chtěl bych zadokolku, ale trošku mě odrazuje, že se tam nedával samosvor v základu. Jak poznám že tam samosvor je? Platí stejné pravidlo jako u manuální převodovky? Při zvednutí zadní nápravy a zatočením za jedno kolo se druhé bude točit stejným směrem? Nikdy jsem v Bmw řady 1 neseděl.
Předem díky za jakékoli rady, na co si dát před koupí pozor apod.
Tom.
do bmw 1 se nikdy samosvor v sérii nedával, kupoval jsem ji v září 2017, takže myslím že mám aktuální info. Mám manuál, ale měl jsem půjčenou předváděčku s automatem, a pokud si to správně pamatuju, v manuálním režimu automaticky něřadí, ale čeká na řidiče, ostatně jako všechny bmw...
Co se servisních nákladů týče, jezdí to skoro zadarmo.. oproti pravému M, nebo X5 atd... po 30k km jsem paltil jen 2x olej a 1x výměnu předních destiček
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5445
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od M.Z. »

Tomeček píše:Ok a existuje nějaký detektor na Bmw, který to rozebere takhle do podrobna?
V BMW ti podle VIN vyjedou kompletní historii, svor musíš hledat, kdo si jej tam dodělal (nebyl ani za příplatek), nebo si to dodělat sám (cca 60tkč).
A můžu potvrdit spolehlivost, moje ex-M135i MT motá už druhou stovku a vyžaduje jen spotřebák.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Tomeček
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 14 srp 06:49

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od Tomeček »

M.Z. píše:
Tomeček píše:Ok a existuje nějaký detektor na Bmw, který to rozebere takhle do podrobna?
V BMW ti podle VIN vyjedou kompletní historii, svor musíš hledat, kdo si jej tam dodělal (nebyl ani za příplatek), nebo si to dodělat sám (cca 60tkč).
A můžu potvrdit spolehlivost, moje ex-M135i MT motá už druhou stovku a vyžaduje jen spotřebák.
Každopádně moc díky všem za info. M.Z. koukám že jsi taky Miníkář. Já si doskládávám classic Mini, ale to bude smět ven jen za sucha a tepla :-s takže koukám po něčem zábavném na normální ježdění, i když žádné velké km nenalítám.
Byl to velký skok z m135i na M2? Jede podstatně víc?
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od vonkreuz »

Nebyl jsi M.Z. dneska na skok Bytči? Viděl jsem z okna před panelákem bílou M2 s polepama, ale byla bokem, tak SPZ nevím.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5445
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od M.Z. »

Tomeček: neřekl bych, že to byl velký skok, (M135i je velice schopné auto) ale samozřejmě je M2 dělaná na jiný účel, než praktický hatch, takže je pro aktivní jízdu vhodnější.

Vonkreuz: dneska nee, včera jsme sice lítali, ale na SK jsme nedorazili, jen Buchláky :)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět