Dříve M135i, nyní ///M2

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od 911T »

M.Z. píše:Druhý týden jezdím na Michelin Pilot 4S a jsem z nich docela rozladěný. Jsou hrozně komfortní, přilnavost je dobrá, ale mají nějak měkčí bočnice, než Pilot Supersport.Auto se na limitu nepříjemně pohupuje.
Ještě jim dám chvilku, ale uvažuju vážně o sport cupech, nebo návratu k Supersport.
Na vodě jsem ještě nejel, tam se budou chovat určitě dobře.
Podle čeho se dá poznat tuhá bočnice?
To je presne dovod preco na vikendovku obuvam vyhradne semisliky. Tie dnesne sa uz zahrievaju pomerne rychlo a stabilita je maximalna. Danou za to je len mierne znizeny komfort. CUP2 uz nema problem ani s hlukom. Pre mna boli aj SUPERSPORTy prilis makke. Urcite vyskusaj. ;)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5472
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od M.Z. »

Se supersportama jsem to tak nepociťoval, to bylo docela v normě, asi do něčeho poloslickového pudu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
olda
Autoškolák
Příspěvky: 98
Registrován: ned 06 bře 12:16
Bydliště: JMK

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od olda »

Sorry to barge on you.......vidím, že se tady stále točíte kolem Michelins. Já měl v nedávné minulosti dobré zkušenosti s Bridgestone Tyres. http://www.bridgestone.com.sg/potenza_re-71r.html
Možná by nebylo naškodu dát jim šanci... B-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od pavproch »

Non-RFT PS4 v 18" (profil 40 resp. 35) ani PSS v 19" (profil 35 resp.30) dle mého sktromého názoru (mám ale jen 2x NA 30i, žádné ///M) na nic takového jako je "houpání" quli měkké bočnici netrpí, jaký profil máš Ty?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5472
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od M.Z. »

35 R19 a 4S na houpání trpí, jinak bych si nestěžoval. U SS jsem ani necekl.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od 911T »

SS v 265/35 R19 tiez plavali. Ono je to patrne hlavne po prezuti zo semislikov. Casom si clovek zvykne a uz to tak nevnima. Trochu pomoze ked sa SS viac nahustia.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5472
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od M.Z. »

Určitě, ale zvykl jsem si, u 4S je to výraznější.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od jarka »

Vyměnil jsem na mazdě relativně slušně lepivý contíky s měkkýma bočnicema za o něco méně lepivé yokohamy, ale s tvrdší bočnicí. I když poklesl grip (i za mokra), tak se ale díky čitelnosti vlivem tvrdší bočnice prakticky nezměnila rychlost v zatáčkách (spíš naopak). A už prakticky od první jízdy bylo opravdu citelně cítit větší pocit jistoty a kontroly nad autem (samotnýho mě to překvapilo). Jako na směs si člověk asi zvykne, ale ta gumovost je hodně na h.vno. Pří výběru gum s tvrdší bočnicí častou pomůže hmotnost, ty těžší jsou na tom většinou líp (ale to asi platí pro takové normál gumy, ne pro top produkty, kde se dá očekávat lepší materiál kordu atd...).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5472
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od M.Z. »

Stejný pocit jsem zažil při výměně gum na MX5. Staré Micheliny už byly zteřelé, ale auto krásně tuhé. Nové Conti SC5 lepily jak žvýkačka, ale taky houpaly. Po přezutí na Michelin PSS to už bylo relativně OK.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Dříve M135i, nyní ///M2

Příspěvek od metaljohn »

Jarka: Jaký Yokohamy máš? :) Já mám zatím jako favorita Advan AD08. Taky právě chci něco s tvrdší bočnicí, na E46 mám Bridgestone RE070, díky které jsem kouzlo tvrdší bočnice poznal a už nechci jinak.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Odpovědět