BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW Divize

Příspěvek od maciak »

Vahy podla eu normy s pasazierom
BMW m2 1565kg
Audi RS3 1565kg
Merc A45 1555kg

to su mi teda strasne rozdiely :D

ale tak ano oktavka rs je lahsia (1432kg) :))
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

Jo a to je octavia kus auta.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

A kolik tak by sis predstavoval, ze to ma vazit? Vzdyt sportaky jako Z4, cayman maji 1400 kg ...

Ale odklonili jsme se od tematu proc je CS o 55kg tezsi nez standardni M2 :-)
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 792
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Divize

Příspěvek od Spectral »

Protože s motorem S55 a souvisejícím úpravami přišly věci jako dodatečné a větší chladiče apod., které prostě na váze přidávají. No a bohužel současně s těmito úpravami neudělali žádnou redukční dietu, pomocí které by to auto zase odlehčili na původní hmotnost (nebo nejlépe pod ní).

Třeba mě M2C hodně nalomila. Odstranili přesně ty nedostatky, které mi na M2 vadily. Líbí se mi použití S55 místo N55 se všemi těmi vychytávkami pro hard use, líbí se mi (konečně!) možnost individuální konfigurace jízdních profilů (a možnost uložení pod M buttons), líbí se mi odladění SW řízení motoru a elektroniky tak, aby ještě lépe vyhovovaly petrolheadům. Teda líbí se mi to takhle na papíře, zda bude realita skutečně tak růžová, to se teprve uvidí.
:ar!
jerry
Letec
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od jerry »

Pro upřesnění v techničáku mám pro O3 RS TSI 1425 kg. Na normální daily car slušné velikosti dobré. Ale zrovna u M2 bych čekal větší snahu o nižší hmotnost. Je to přece jen úplně jiná klasa. Samozřejmě je důležitý údaj kg/kW, ale v zatáčkách tu hmotnost vždy poznáš.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2573
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Divize

Příspěvek od Vrooom »

Jo ona ta S55 je vlastne biturbo. Akorat, je to zase cpani vahy na predek ... Co si budeme rikat, nejlepsi by bylo sehnat 1M. To je dle vseho znacne charakterni bastard. B-)
maciak
Autoškolák
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21 dub 05:52

Re: BMW Divize

Příspěvek od maciak »

911T píše:Jo a to je octavia kus auta.
a to si zober taku fabiu ta je este lahsia ako tvoj cayman =))
Uživatelský avatar
Xaltotun
Autoškolák
Příspěvky: 68
Registrován: stř 21 pro 23:50

Re: BMW Divize

Příspěvek od Xaltotun »

Cupra nema pohotovostnu ani 1400kg a vsetkych premiovych konkurentov na okruhu vyfuka, a to aj v kombiku. :P
Cupra ST 265 manual (2016), Lancer 1.8mivec (2010)
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

Vrooom píše:A kolik tak by sis predstavoval, ze to ma vazit? Vzdyt sportaky jako Z4, cayman maji 1400 kg ...
Nezabudaj ze Z4 aj cayman je technicky kabrio so strechou.

Popravde by som od auta velkosti M2 ocakaval pohotovostnu hmotnost tak 1450 kg. M2 v nejakej tej nadstandardnej vybave ma 1600 kg a to mi pride proste moc. To uz sme na dostrel M4.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Divize

Příspěvek od 911T »

jerry píše:Pro upřesnění v techničáku mám pro O3 RS TSI 1425 kg. Na normální daily car slušné velikosti dobré. Ale zrovna u M2 bych čekal větší snahu o nižší hmotnost. Je to přece jen úplně jiná klasa. Samozřejmě je důležitý údaj kg/kW, ale v zatáčkách tu hmotnost vždy poznáš.
Asi tak.
Odpovědět