BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Lukasp
Autoškolák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28 úno 22:09

Re: BMW Divize

Příspěvek od Lukasp »

No já mám iDrive 4 (pokud se to tak značí) není to prostě ještě ten nový systém a údajně to nejde oficiálně updatovat na idrive 5 (dle renocaru). Jde to nějak neoficiálně?
Lukasp
Autoškolák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28 úno 22:09

Re: BMW Divize

Příspěvek od Lukasp »

M.Z. píše:Tohle mi udělalo naštěstí jen jednou, ale jen na několik sekund. Jinak to frčí bez potíží. Nevím, jestli by něco poradili v servise, ale pokud všechno selže, asi bych se na ně obrátil. V OV Cartecu, mají docela dobrého maníka, na tyhle věci, Tomáš Bok.
Díky za info, počkám ještě, jestli někdo nemá konkrétní řešení a kdyžtak mu zkusím zavolat. Dnes jsem volal na linku BMW, která mě přepojila na renocar a tam nic nevěděli.
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: BMW Divize

Příspěvek od doriftonigga »

Zkus si stáhnout nový connected drive SW z webu BMW, třeba je k dispozici novější verze pro tvoje auto.
Lukasp
Autoškolák
Příspěvky: 54
Registrován: ned 28 úno 22:09

Re: BMW Divize

Příspěvek od Lukasp »

doriftonigga píše:Zkus si stáhnout nový connected drive SW z webu BMW, třeba je k dispozici novější verze pro tvoje auto.
Taky už jsem zkoušel, pro moje auto mám aktuální verzi :|
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: BMW Divize

Příspěvek od doriftonigga »

Lukasp píše:
doriftonigga píše:Zkus si stáhnout nový connected drive SW z webu BMW, třeba je k dispozici novější verze pro tvoje auto.
Taky už jsem zkoušel, pro moje auto mám aktuální verzi :|
OK.

Nejsi jediný, kdo má s X & iDrive 5&6 problémy. Ty máš iOS 11.1? Teď jsem někde četl, že nejnovější beta verze 11.2 někomu odstranila problémy s BT.

Bych udělal update na nejnovější ios, pak hard reset/clean install, znova smazat nastavení BT v iDrive a zkus sparovat telefon s autem. Možná ještě zkus stáhnout ty connecteddrive apps z app store, jedna z nich myslím potřebuje USB cable na připojení, což by mohlo možná pomoci se spárováním přes bt. Who knows

Spíš to vidím na problém s ios než s iDrive. Pokud by problém přetrvával, zajel bych do BMW nechat si nahrát celý nový software do auta s tím, že máš prostě problémy s iDrive. Bez důvodu totiž update oni dělat nechcou.

iDrive 5 má jiný hardware, musel bys měnit celý head unit, aby ti to fachalo bez problémů. A teď už je stejně ID6 a byl bys pozadu. :D
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3277
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: BMW Divize

Příspěvek od mattonecz »

Trochu zvažuju BMW 3 nebo X1 na operák. Ideálně 320i nebo X1 20i/18xd/20xd.
Máte s tím někdo zkušenosti? Maj na webu konkrétní nabídky, dá se to sehnat i jinde/lépe?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5510
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

Vždyť podle těch ofiko nabídek to absolutně nedává finanční smysl. Auta oholená, bez motoru. Proč do toho jít? :-?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3277
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: BMW Divize

Příspěvek od mattonecz »

mně by 320i stačilo, výbavu mužeš nakonfigurovat za 180tis. což mi taky stačí.
za cca 12-13 mi to přijde docela ok. za kolik máš cca to GTD? a od koho případně. já se dostanu jen k tomu co je veřejně dostupný tak nemám přehled..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5510
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: BMW Divize

Příspěvek od Stepan »

8400 bez DPH. 20kkm/rok, 3 roky. V ceně komplet servis, pojistky se spoluúčastí 5%, skla. Bez gum, vzhledem k charakteru jednoho z rodinných byznysů máme dobré vztahy s dealerem pneumatik a zvýšení měsíční splátky při zahrnutí služby pneuservis nedávalo smysl. Použitelnou sadu liťáků jsem v garáži taky vyhrabal, takže budu přehazovat zimní x letní sadu, nikoliv přezouvat pneu. Neříkám, že je to úplně super deal, nicméně rodina si nastavila nějaká pravidla na pořízení mého vozu (výchovné důvody) a já se do nich musel vejít. Celkově to ekonomický smysl moc nedává, nicméně dobrá výchova prý za pár desítek tisíc vyhozených oknem stojí :D

Kamarád má 320xdA v takové sociálnější výbavě. Tipuju, že pokud by se do toho těch 180k nalilo, nebude mít o moc víc výbavy než já v tom GTD. Tak jak to má to uvnitř vypadá, no, neprémiově

Když jsem koukal, za kolik se nabízeli Passaty a Superby, nemyslím si, že BMW s 320i bude schopné vyrobit solidní protinabídku. Už jenom proto, že 20i zažije za 3 roky o dost brutálnější propad ceny než 2.0TDI a ten jim musíš zaplatit. Jinak O3 RS245 (to jsem měl ještě velký voči) byla za 14k, vč. DPH.

A pokud seš benzínovej, tak GTI, v úplně stejné výbavě jako mám to GTD, vycházelo úplně stejně. A pojezdíš si imho mnohem líp než v 320i :D
Naposledy upravil(a) Stepan dne ned 03 pro 19:53, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5522
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Divize

Příspěvek od M.Z. »

Já bych prémii bral jen ve vyšších výbavách a se silným motorem, ty základní verze mi nedávají za ty prachy smysl. Radši bych šel ke koncernu apod. kde dostanu lepší motor a výbavu. Jen tam nebude ten znáček, no...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět