Volkswagen obecne

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Bond007 »

pavproch píše: pát 13 říj 13:01 Hmm, tak nový Caddík letos nebude, až asi únorec 2023 (fčíl prodejci přišla auta objednaná 2021, my objednávali "až" 2022). No co už, stávající Caddy furt ešče yezdí, tak bude yezdit dál.
2023 nebo 2024?
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5497
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

Tip na nějakého příčetného dealera, co mě nechá najet pár desítek kilometrů GolfemR? Ale jakože s tím pojedu jako s GolfemR, ne že mi tam bude nějakej lidskej omezovač kňučet že 150 na rychlostce je vražda dětí.
Klidně za to pár tisíc dám, na fakturu nebo do kapsy, to je mi víceméně jedno.

Potřebuju vědět, jestli mě to DSG nasere tak, že radši půjdu do GTI, nebo definitivně zfotrovatím a budu řadit pádlama jak lachtan...

V konfigu má GTI i R předepsanou N98+. To jako vopravdu, nebo je to jenom pro závodnickej feel?
V STI to dost omezuje akční rádius, zejména po sudetských zemích, kde se často pohybuji. Člověk o tom musí přemejšlet a to mě neba.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3383
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od jerry »

O2 RS s 2.0 TSI měla také předepsanou N98. A v manuálo stálo, že při N95 se tomu nastaví elektronika a dojde k mírnému poklesu výkonu. O případném poškození ani slovo. Já jezdil trvale na N95 a pohoda.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5607
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

Si kvoli tomu ochotny na SVK? :p
Tou poziadavkou na 98 sa moc netrap, minimalne pri GTI to fakt nutne neni a oba maju minimum stejne 95...

A asi bych to videl na rozhodnutie budgetom...ak mas na R, tak ber R, ten diff je super, ale GTI s manualom uz dalsie nebude, takze bych moc neotalal. Kazdopadne oproti 7 je ten manual pocitovo horsi. Stejne bych si ale casom z toho interieru a infotainmentu casom vytrhal vlasy ~x(

Takze za mna Arteon R \m/
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5497
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

Sněhulák -> SVK? Možná... :-) BA nebo větší divočina? A ty tisíce jsem teda myslel CZK, abychom se vyhnuli trapným momentům :-D
ArteonR považuju za zbytečnej, co to má navíc proti Golfu, kromě kil a centimetrů? Na to moje popojíždění mi Golf stačí. Když vezu něco velkýho, tak je to tak velký, že by to nezachránil ani Superb Combi.
Add budget -> To asi není úplnej problém, spíš přemýšlím "aby mi ta garáž dávala smysl". Je to náhrada za GTD, ne za STI. A trošku se bojím, že když budu mít na daily Rko, tak se mi s tím STI už nebude chtít jezdit :-D
Ale samozřejmě, mít a nemít půl milionu, to je milion a milion je hodně peněz, nebudu se tvářit, že to tak není. :) I proto přemejšlím, jestli to Rko není vlastně overkill

Jinak úplně nejsem fixlej na koncern, mohlo by to bejt i něco jinýho, ale vlastně nevidím co. Rád bych, aby to žralo alespoň o trochu míň než STI, což vyřazuje i30N, aby to nebyl takovej kolotoč jako STI, což vyřazuje TypeR a zbyde mi prakticky jenom koncern, ne?

Nejvíc by se mi líbilo, kdybych si mohl jít znovu koupit to, co mám teď, jenom bych nebyl krkavej na pár příplatků. Jenže to už vzal čas :/

Jako pak je ještě alternativa, že nekoupím nic a budu jezdit daily STI. Kdo by řekl, že něco takovýho bude jednou ten nejlevnější scénář? :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5607
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

Mozem zistit,len skoda, ze si to nezacal riesit skor, ked ich bolo vsade plno :-??

Ak to ma byt ako doplnok k STI tak potom GTI s MT mi dava celkom dost zmysel, na dalky sa s tym uuuplne v pohode da zmestit pod 10 a to sa nebavime o nejakom pomalom tempe, to Rko si vezme 1-2 litre viac.

Snowman000 píše: stř 09 srp 14:00 Klasicka trasa, cca 300km dialnica, zvysok okresky a mesta a dediny...
Golf Mk8 GTI manual :ymhug:

Obrázek

Arteon R som navrhoval, kedze interier je este spravne VW ale ma to diff z Golfu R. Ale uplne rozumiem, velkostne je to uz overkill.

Golf GTD je taky moznost ale to uz je DSG only.

Co ma este napada? Co Yaris GR? Alebo GR86/BRZ? \m/
...len neviem, ci bych na tom chcel davat nejake dialky, ale oproti STI to moc horsie nebude :-??
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1781
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od petr_riha »

Stepan: Zkus AutoCB v Táboře, před 4 a 2 lety jsem neměl problém získat předváděčku v motorizaci, kterou jsem chtěl, na celý víkend zdarma. Měl jsem asi 400km, pak příplatek per km.

Nevím, jestli to dávají standardně nebo ne, nabídli (dříve jsem k nim nejezdil, takže to nebylo ani přes známost... před 2 lety jsem tam 2 ks kupoval - poprvé před 4 lety jsem nakonec koupil jinde).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5497
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Stepan »

Yaris a placky ne-e, potrebuju “normalni” auto. Ctyri dvere, civilni vzhled.
Novy GTD urcite ne, chci si polepsit. Prijit o manual a dostat za to debilni interier a stejnej vykon mi prijde jako totalni skok do hajzlu :D
Driv jsem to zacit resit nemohl, ze to mam zacit resit mi rekli v patek u obeda :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5607
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od Snowman000 »

Jasne rozumiem, tak s Golfom GTI a MT nic neposeres, ale priprav sa na kulturny sok z interieru a kvality oproti 7, jazdne sa im to nastastie posrat este nepodarilo ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 261
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Volkswagen obecne

Příspěvek od denis »

A čo tak Focus ST?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Odpovědět