BMW Z4 Coupe

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
doriftonigga
Pan Řidič
Příspěvky: 371
Registrován: sob 09 úno 21:42

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od doriftonigga »

Spectral píše:Být to na mně, tak jsou vzadu taky 225/40 R18 a vyhovovalo by mi to víc, takhle musím trakci na předku dohánět těma Yokohama a horšíma gumama vzadu, agresivnější geo vpředu apod. Jinak by to bylo spíše nedotáčivé. Jenomže já si tak úplně vybírat nemůžu, koupil jsem to s koly (OZ Racing Alleggerita HLT), která jsou super (super lehká) a nechci se jich vzdát, akorát ta zadní jsou prostě široká tuším 9,5" a gumy 225 široké už by na tom byly podle mě moc úzké. Takže jsem odkázán na širší zadní gumy a přizpůsobuju si to jinak.
Jo, po nich jsem taky koukal, jenže u kupé je problém, aby se tam zadní 8,5x18 ET40 vešla bez úprav blatníku. Škoda.

Breytony GTS-R, který se mi vzhledově dost líbí, jsou na tom váhově velmi podobně, jenže nějak se mi nezdá, jak mohou být tak lehký, když nejsou ani kovaný. Aby hnedka nebyly prasklý nebo kopnutý. A Apex myslím nemá TÜV.
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od 911T »

jarka píše:Vroom: Koupíš semi a příjdeš o zábavu na silnici.
To zalezi na tom co kto povazuje za zabavu. Ja si tie gecka v zatackach uzivam co to ide.
Uživatelský avatar
Riley
Autoškolák
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03 dub 13:28

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od Riley »

Já jsem to nikdy moc neřešil. Dojezdil jsem co tam bylo a teď tam mám Nokiany. A snad jenom ta bočnice měkká by mě štvala. Jinak jsem si zvyknul na všechno, co na tom bylo, od Nexenu až po Dunlopy. Nokiany mi přijdou solidně tvrdý, ale zase se děsně odlupují. Pár okruhů to vydrží, na běžné ježdění to je v pohodě a že by s tím nebyla sranda, to se říct nedá :ar!.
BMW 330i, e46 sedan, FL, M-paket II, Black Sapphire Metalic, Alcantara, kola Style 72 a 73
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5517
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od M.Z. »

Já když vidím, jak každý dojíždí do mrtě gumy na okruhu, tak mě hodně pobavilo, když Koubek odmítl jet při testu Type-R na suchý okruh, protože neměl dostatečný vzorek a jezdil by horší časy :)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2816
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od jarka »

M.Z.: tak ono když se podíváš na komunitu hondářů, tak se mu ani nedivím - by jim nevychválil jejich modlu a to by bylo hodně zlé :D .

911T: jako já si taky géčka umím užít :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2569
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od Vrooom »

Kolik vam vydrzi zadni desky? Mne asi 4k km - 6 mesicu?! Absolutne nechapu, jezdim neustale se vsim OFF. Takze stabilizace je rozhodne nebrousi. Uz jste nekdy reklamovali desky? :-)

Obrázek

Kde kupujete EBC desky (asi vemu yellow stuff)?
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od Spectral »

Mně zadní desky taky mizí o dost rychleji než přední, zvlášť teď potom upgradu předku, nicméně asi ne až tak rychle. Podle mě jsi tam měl ne moc kvalitní/levné desky. EBC anyStuff bych tam fakt nedával, jsou dost nadhodnocené.
Na tvém místě bych tam dal:
- origo desky (to chtít nebudeš, tě znám :)),
- desky od prvovýrobce (Jurid, Textar...),
- Stoptech Street Performance Pads (nyní Stoptech Sport Brake Pads, prefix 309) http://stoptech.com/products/stoptech-brake-pads

I kdybys chtěl jít jinou cestou, dej ještě vědět, mám teď o deskách načteno fakt kvanta.
:ar!
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2569
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od Vrooom »

Jj origo nechci neverim, ze budou lepsi nez od prvovyrobce. Ted tam byl textar a takto dopadly. Predni ate se zdaji v poho. Stoptech se da koupit v EU? Ty mas origo nebo stoptech?

Mne hlava nabere proc to zere zadni desky misto prednich? kotouce jsou 325 a 294, auto brzdi pekne vyrovnane, neni pretacivy na brzdach.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od Spectral »

Proč to žere více zadní i v sériovém setupu, nevím, ale dělalo mi to taky. Já musím teď s deskama podstupovat ještě větší alchymii, takže nebudu nasazovat ani origo, ani Stoptech (právě kvůli mé specifické situaci, kdy dopředu potřebuji extra agresivní desky s vysokým koeficientem tření a dozadu naopak něco se sníženým koeficientem tření, přitom pořád něco kvalitního, co nebude vadnout). Takže já už mám doma nachystanány k výměně Cool Carbon Performance S/T Plus (pro předek) a dozadu ještě uvidím, podle toho, jak moc ty Cool Carbony posunou balanc.

Ty Stoptechy 309 jsou ale obecně výborné a víc než plnohodnotná náhrada za origo. Kde je koupit v EU, budeš muset pohledat (ebay.co.uk, amazon.co.uk apod.). Klíčem je třeba najít si přesný kód těch Stoptech desek pro tvé auto a pak hledat fulltextem na evropských webech.
:ar!
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2569
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: BMW Z4 Coupe

Příspěvek od Vrooom »

Uvidime co vemu, bud levny ate (vepredu se zdaji ok), nebo neco jinyho.
stoptechy potrebuju 309.06830
V USA 45 babek
https://www.amazon.com/StopTech-309-068 ... B003K29OE8
V EU 106 GPB :-/
https://www.amazon.co.uk/StopTech-309-0 ... +309.06830

I kdyz tady to je za OK cenu.
http://www.itectuning.com/stoptech-spor ... 0wodfr8OhQ

Nechcete od tama nekdo neco? precijen platit 20 GBP postovny ...

A EBC je teda bida?
Naposledy upravil(a) Vrooom dne úte 25 říj 19:17, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět