Poloprepis auta

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
sessan
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25 črc 15:07

Poloprepis auta

Příspěvek od sessan »

Zdravim, mam takovy problem. Koupil jsem auto a predchozi majitel ho odhlasil na mne. Ja jsem s nim jezdil asi 4 mesice aniz bych ho prihlasil a ted jsem ho prodal. Jenze kupujici co si ho ode mne koupil ho prej nemuze prihlasit protoze je odhlasene na me. Takze ho musim prihlasit zaplatit nejakou sankci za neprihlaseni vozidla a odhlasit na jeho jmeno. Mohl by mi nekdo poradit jak dal dekuji.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Poloprepis auta

Příspěvek od HondaMan »

Asi nejjednodušší by bylo sepsat kupní smlouvu mezi původním majitelem a novým majitelem.

//edit: nikdo pravost smlouvy nekontroluje.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Poloprepis auta

Příspěvek od vasco »

Tak tak, už jsem to dělal asi třikrát... :-D
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Poloprepis auta

Příspěvek od Caddy »

ja teda s autem, menicim majitele jeste v poloprevodu, nikdy problem nemel :)
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Poloprepis auta

Příspěvek od vasco »

Počkat, rychleji zas píšu, než čtu. To co poradil HM je kravina, protože dotazovatel je zapsaný v techničáku. Takže smlouva stačí mezi ním a novým majitelem. K tomu plná moc a je to. Žádný zádrhel tam být nemůže...
sessan
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25 črc 15:07

Re: Poloprepis auta

Příspěvek od sessan »

vasco píše:Počkat, rychleji zas píšu, než čtu. To co poradil HM je kravina, protože dotazovatel je zapsaný v techničáku. Takže smlouva stačí mezi ním a novým majitelem. K tomu plná moc a je to. Žádný zádrhel tam být nemůže...

Takze chapu to dobre ze staci kupni smlouva + plna moc a auto muze prihlasit novy majitel bez jakekoliv sankce?
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Poloprepis auta

Příspěvek od vasco »

Ani plná moc není potřeba, pokud to auto neodhlašuje, což neodhlašuje, protože je odhlášeno na tebe. Normálně dojde na svůj inspektorát s kupní smlouvou a techničákama a je to...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Poloprepis auta

Příspěvek od HondaMan »

vasco: takto to nejde (minulý rok nešlo)

příklad: pan A prodal auto panu B a odhlásil to na něj. Pan B auto nepřihlásil a po čase auto prodal panu C.
Inspektorátu je víceméně jedno na koho je to odhlášené. Zajímá ho kupní smlouva. Smlouva mezi B a C inspektorátu nestačila. V okamžiku kdy se napsala smlouva mezi A a C tak auto šlo přihlásit bez problému.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Poloprepis auta

Příspěvek od Pickuper »

jinými slovy sepíšu "smlouvy" mezi A a B, B a C, C a A + pro jistotu i plnou moc a DI si už vybere, no fear :ymhug:
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Poloprepis auta

Příspěvek od vasco »

HondaMan píše:vasco: takto to nejde (minulý rok nešlo)

příklad: pan A prodal auto panu B a odhlásil to na něj. Pan B auto nepřihlásil a po čase auto prodal panu C.
Inspektorátu je víceméně jedno na koho je to odhlášené. Zajímá ho kupní smlouva. Smlouva mezi B a C inspektorátu nestačila. V okamžiku kdy se napsala smlouva mezi A a C tak auto šlo přihlásit bez problému.
Mně stačila. Naopak je hloupost chtít smlouvu A-C, když už je zřejmé, že to auto bylo prodáno B, když to je na něj odhlášeno...

Ale teď neřešme, co šlo nebo nešlo. To, co se stalo tazateli, tak jsem prováděl loni i letos a je to v pohodě, ať to zkusí a kdyby s tím měl problém, ať provede to, co radí Pickuper. Opravdu jsem nezažil DI, kde by něco byl problém a to vesměs píšu plné moci téměř na místě... :-D
Odpovědět