Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od driver »

ctrl_j píše:........nejakych poplatku kvuli prestarlemu autu zhruba stejna, jako navysovani dane za tabak.......
V druhé části věty jsi už správně zaměnil termín poplatek za daň. :D
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Josef & driver: Vy 2 teoretici a statistici. Kolik aut starších 25 let potkáváte? Ja toho po ČR najezdím vcelku dost a že bych často potkával 25 a vice let stará auta říct nemohu. Také máme v rodině 30 leté auto, ale to za podletních 5 let najelo celých 20km 2x na technickou.
Když by se místo prostého aritmetického průměru vzali vážený dle ujetých km, dostaneme se na významně lepší hodnoty průměrného věku. Možná i pod polovinu. S120 a Favorita dneska už skoro nepotkáte, Felicii už také jezdí jen pár a řekl bych, že spousta starých a používaných aut je pomalu nahrazovana novými Fabiemi/Rapidy/Logany/Thaliemi a korejci z Nošovic. A že by mi vadilo, že si někdo na jednu cestu do obchodu týdně nechá staré auto říct nemohu.
2.9T RWD
Josef
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: sob 20 úno 09:16

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Josef »

Musíš jezdit do chudých krajů :) Jezdím na Znojemsko, Novopacko a Teplicko a v těch vesnicích kolem se zastavil čas. Felicie je tam celkem dobré auto, nová Fabie - to má zazobanec, lidi tam mají 120tky, Lady z 80tých let naprosto běžně. Nedávno jsem četl statistiku, těch aut starší 20 let je opravdu mraky a ten průměr 15 let se neustále zvyšuje. Můj tchán pochází z podobné vesnice, ještě před 15 lety jezdil starou tmavě červenou Octávkou z 60tých let, pak 10 let Warburgem, teď už nic nemá.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od HondaMan »

Bydlím v MS kraji, takže mám představu jak to vypadá v chudém kraji ;)
Má myšlenka byla trochu jiná. To že má někdo 30 let staré auto není problém, pokud v něm nejezdí, nebo jezdí málo. A auta, která jezdí hodně jsou obvykle nová.
A už vůbec nemam pocit, že Tebou vyjmenované kraje mají potíže se splodinami z aut místních obyvatel.
2.9T RWD
Josef
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: sob 20 úno 09:16

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Josef »

Já jsem něco psal o splodinách? Průměr se počítá z aut, která mají SPZ, jestli jezdí nebo 20 let stojí se neřeší.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od pavproch »

No cement, tady chybí elementární matyka a obyčejný selský rozum: a co asi za rok celkem vyprodukuje víc zplodin - 30 let stará škoda 120 (EURO O) která najede 10km za celý rok nebo nové auto s EURO 6 (navíc třeba dýzl), které najede třeba 50tis km (u obchoďáků normální nájezd), he ?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od karelpipa »

Obdivuju, že se pořád ještě snažíte kluci :D
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27046
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

Josef: opravdu jsem to nepočítal, ale střelil jsem od boku...protože mi to opticky přišlo hodně málo. Ještě markatněji hůře je na tom třeba toliko ekologické Rakousko...nebo ona Itálie.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
nenapadny.sofer
Pan Řidič
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 03 led 15:19

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od nenapadny.sofer »

Josef píše:Spočítal jsi, kolik je ve Francii na přiložené mapě Superchargerů? Nechápu, proč neustále uvádíš vymyšlené údaje. Udělám to za tebe, na mapě je 35 Superchargerů a Francie má 6x více obyvatel než ČR, tedy má jich cca 6x více než ČR na stejný počet obyvatel.
A v poměru k rozloze je to jeden suprčárdžr na víc, než 15 500 km2. Ale jo, pokud někdo jezdí pravidelně trasu Dijon - Montpellier, má jich po cestě rovnou šest... :D
Josef
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: sob 20 úno 09:16

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Josef »

No jde jen o to, že u SCH můžeš nabíjet celoživotně zadarmo, což se někomu líbí, tak tam nabíjí. Francie má přes 10 tisíc dalších nabíjecích stanic jen pro pořádek.

Zplodiny z aut neřeším, proč taky, EKO mě nezajímá. 15 největších mořských tankerů vyprodukují za rok více zplodin, než všechna auta světa za stejnou dobu.
Odpovědět