Elektromobily a vse kolem nich

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27096
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

No - to jsem si tedy sedl na prdel! Burešův patolízal si koupí Teslu! Snad to napíše i Jančurák na své žluté BUSy :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od vonkreuz »

Cosi mi říká, ze Bernard se nechal vymazat ze seznamu podporovatelu ANO.
Bylo to po Čapíčapíča hnízdu. Zřejmě pochopil, že jeho červený klaunský nos se absolutně nechytá na cirkus, který Andrej roztočil.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27096
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

ANO - cosi ti to říká správně ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mmira »

Josef píše:Je jasné, že nabíječky začnou růst jako z vody, v Německu a Japonsku rychle přesáhnou počet benzínových pump.
Zdroj informace ohledne poctu nabijecek v Japonsku?

Nevim, jak v tom Nemecku, ale tady jsem zatim narazil jen na jedno verejne parkoviste, kde byla mista pro EV a kdyz jsem se podival z blizka, muselo se platit. EV jsem zatim nepotkal jeste ani jedno. Hybridu za to tuny.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5504
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od M.Z. »

Už si zase v Shaolinském klášteře?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Josef
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: sob 20 úno 09:16

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Josef »

mmira píše:
Josef píše:Je jasné, že nabíječky začnou růst jako z vody, v Německu a Japonsku rychle přesáhnou počet benzínových pump.
Zdroj informace ohledne poctu nabijecek v Japonsku?

Nevim, jak v tom Nemecku, ale tady jsem zatim narazil jen na jedno verejne parkoviste, kde byla mista pro EV a kdyz jsem se podival z blizka, muselo se platit. EV jsem zatim nepotkal jeste ani jedno. Hybridu za to tuny.
Rok a půl stará informace
http://www.hybrid.cz/japonsko-ma-vic-do ... z-benzinek

Německo nedávno prohlásilo, že aby plnili svoje schválené emisní limity, musí po roce 2030 prodávat pouze auta na elektřinu. Mimochodem schválili příspěvek na elektromobily ve výši 4000 EUR.

JInak všude v Evropě se za nabíječky většinou platí, u nás je zatím takový polorežim, že je řada nabíjecích stanic zdarma, samozřejmě superchargery jsou pro Tesly zdarma.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27096
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Josef
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: sob 20 úno 09:16

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Josef »

Říkal jsem si, kdy se to tady objeví :), tady si člověk zvykne, že každá špatná zpráva, dobrá zpráva. To je tak, když se řekne amíkovi, že auto řídí samo, musí mít dokonale v návodu vypsány všechny situace, které auto samo nezvládne (podobně jako že se nesmí strkat kočka do mikrovlnky). Samořejmě se blbě vyšetřuje, jak to celé bylo, když je jediný svědek mrtvej. Možná přijdou na to, že seděl vzadu. Na druhou stranu je to skvělý autopilot, který je neporovnatelně lepší, než současné systémy poloautomatického řízení v současných autech typu Škoda, VW apod. Je to potřeba neustál zlepšovat, ovšem předvídat situace to jako člověk nikdy nebude. Spoustu lidí taky zabije airbag a taky to není špatná věc.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od Honza42 »

Polospolehlivý poloautopilot je principielně špatná věc. Zvládne 90% situací, což nutně povede k tomu, že se řidič nebude věnovat plně řízení (i když to můžete psát do návodů horem dolem). To je realita. A pak přijde krize, kdy takto vychovanému polořidiči spadne řízení do klína a má 0,5 sekundy na rozhodnutí mezi životem a smrtí.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Elektromobily a vse kolem nich

Příspěvek od mmira »

Josef píše: Rok a půl stará informace
http://www.hybrid.cz/japonsko-ma-vic-do ... z-benzinek
aha, zapocitane i domaci nabijecky vhodne max na doplnovani plug-in hybridu. realne tam o EV zakopnout nelze.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět