PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Off-topic a jemu podobné odděleniny z jiných diskuzí.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od pavproch »

taktak, slušnej barák byl za dvěstě tisíc....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od aikoN »

To je jak z jiného světa...
Rychlost zabíjí!
ratus ratus
Pan Řidič
Příspěvky: 343
Registrován: pát 06 led 22:04

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od ratus ratus »

^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ Vana je pamětník. Vážený muž. ;))
Uživatel neexistuje :-)
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Vana »

HondaMan píše:My měli doma i počítač na kazety a dokonce jsem na tom jako malý hrál nějaké hry. Heč!...
mimochodem té kazetové mechanice z Atari 800XL trvalo načtení 32 kB hry skoro půl hodiny !!! Třicetdva kilobajtů za půl hodiny - kdo by myslel že jsem se přepsal (např. Boulder Dash II). Až po příchodu systému Turbo 2000 což byl jiný formát záznamu dat na kazetu se to zlepšilo na únosných pár desítek vteřin.

řek bych že dnešní HDD nebo SSD proti tomu docelal zrychlily :)
ratus ratus
Pan Řidič
Příspěvky: 343
Registrován: pát 06 led 22:04

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od ratus ratus »

To byly doby. I špekáček byl z masa. Plátek na smažení ještě nebyl(Tesco umělý sýr) :D Vládla rodná strana O:-) Sílokoule sála z flašky Sunar =))
Uživatel neexistuje :-)
Uživatelský avatar
Volivovej volej
Mistr volantu
Příspěvky: 937
Registrován: stř 21 zář 18:58

Re: Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Volivovej volej »

Vana píše:mimochodem té kazetové mechanice z Atari 800XL trvalo načtení 32 kB hry skoro půl hodiny !!! Třicetdva kilobajtů za půl hodiny - kdo by myslel že jsem se přepsal (např. Boulder Dash II). Až po příchodu systému Turbo 2000 což byl jiný formát záznamu dat na kazetu se to zlepšilo na únosných pár desítek vteřin.
Tímhle jsem prošel taky. Akorát ta přídavná paměť měla tendence občas vypadávat. A dnes po 20 letech má ty tendence ještě o něco větší. Ale povětšinou to pořád funguje. :-)
""So perverse is mankind that every nationality prefers to be misgoverned by its own people than to be well ruled by another""
(General Sir Charles James Napier)
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Vana »

originál sice úplně nenahradíš, ale dnes mi přijde o hodně lepší a uživatelsky příjemnější emulátor Atari na PC
funguje rychle a spolehlivě a má dost příjemných možností navíc
Uživatelský avatar
Volivovej volej
Mistr volantu
Příspěvky: 937
Registrován: stř 21 zář 18:58

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Volivovej volej »

Tomu tak úplně nerozumím. Nemají emulátory náhodou emulovat to, co bylo a jak to bylo? Když z toho udělá něco lepšího, tak z toho může rovnou udělat Windowsy... :D
""So perverse is mankind that every nationality prefers to be misgoverned by its own people than to be well ruled by another""
(General Sir Charles James Napier)
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od KoPP »

ne emulátory mají vracet požitky, ale eliminovat negativa... nebudu půl hodiny zaklínat harddisk, aby se mi tam ten river ride nahrál :)
Slow and serious
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Vana »

Volivovej volej píše:Tomu tak úplně nerozumím. Nemají emulátory náhodou emulovat to, co bylo a jak to bylo? Když z toho udělá něco lepšího, tak z toho může rovnou udělat Windowsy... :D
no ten emulátor to samořejmě emuluje tak jak to bylo
ale navíc ti nabízí možnosti které v originálu nebyly a pochopitelně je nemusíš využít, ale můžeš. Tj. například můžeš si navolit více verzí původních OS, můžeš si navolit více verzí pamětí (v originálech se lišil HW podle jednotlivých modelů), můžeš změnit rychlost emulovaného počítače, ukládat a zase naloudovat okamžitý stav, máš přístup k monitoru OS, můžeš ukládat zvuky nebo videozáznam (např z průběhu hry), máš přístup k SW změnám - počty životů apod ...
myslím že emulátor z toho windowsy nedělá a ten tvůj smajlík na konci není zrovna trefný
Odpovědět