PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Off-topic a jemu podobné odděleniny z jiných diskuzí.
Uživatelský avatar
Volivovej volej
Mistr volantu
Příspěvky: 937
Registrován: stř 21 zář 18:58

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Volivovej volej »

Pokud bys to osvětlil hned, mohl jsem se své netrefnosti střežit. :-)
""So perverse is mankind that every nationality prefers to be misgoverned by its own people than to be well ruled by another""
(General Sir Charles James Napier)
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Vana »

tak chtěl jsem ti nechat prostor i pro vlastní bádání :)

takže ty ještě máš atárko v originále ?
Uživatelský avatar
Volivovej volej
Mistr volantu
Příspěvky: 937
Registrován: stř 21 zář 18:58

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Volivovej volej »

Áno, prosím. Atari 800 XL, k tomu přídavnou paměť TurBasCop, dva kazetofony (jeden pro Turbo, druhý pro bezTurbo - ale nevím proč, na pohled vypadají úplně stejně :-) ) a dvojici joysticků.
""So perverse is mankind that every nationality prefers to be misgoverned by its own people than to be well ruled by another""
(General Sir Charles James Napier)
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od KoPP »

a já se prám proč si toto neměl v Brně, ještě jsem mohl být v pohodě na škole :D
Slow and serious
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Vana »

pěkně !
měl jsem kdysi 800 XL s kazetofonem a turbo jsem k němu dodělával - strčil jsem tam nějaký přídavný obvod co jsem sám poskládal podle návodu a kupodivu to fungovalo a taky jsem měl jakousi supercartridge a dokonce i origo tiskárnu. Byl to první a zároveň poslední počítač kterému jsem dokázal porozumět po SW stránce

pak jsem všechno prodal a koupil amigu a o pár let později se mi zastesklo a koupil znova Atari 65XE což mělo být v podstatě to stejné jako 800XL ale nefungoval tak dobře

poslední roky si občas hraju s emulátorem a ten je dost v pohodě, jede to samozřejmě i na NTB takže kdykoliv k dispozici
Uživatelský avatar
Volivovej volej
Mistr volantu
Příspěvky: 937
Registrován: stř 21 zář 18:58

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od Volivovej volej »

Já si s tím teď nehraju, protože k tomu nemám televizi. Jináč by to šlo. Ale jak říkám, Turbo občas vypadlo, občas se tam objevila taková ta zelená obrazovka s těmi dvěma pruhy nahoře, co měly co dělat s pamětí a tak... No, nepamatuju si z toho moc, byl jsem díťátko - a teď už jsem se neučil to chápat. :-)

V Brnově jsem to neměl, porotože to není tak přenosné jako mogbuk. Samotná kompjůtrklávesnice je navíc docela těžká a všechny ty propriety k tomu... :-)
""So perverse is mankind that every nationality prefers to be misgoverned by its own people than to be well ruled by another""
(General Sir Charles James Napier)
Uživatelský avatar
KoPP
Letec
Příspěvky: 1008
Registrován: sob 12 bře 14:14

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od KoPP »

no já jsem si mohl pěkně prodloužit mládí o rok či dva a tebe nasekat v brucee lee :D
Slow and serious
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: PC nostalgie - OT z Změny v registraci vozidel?

Příspěvek od merlin »

Ja som mal na ZX Spectrume nieco taketo http://en.wikipedia.org/wiki/ZX_Microdrive, bolo to neskutocne nespolahlive a pravidelne som s toho pinzetou musel vytahovat pokrcenu pasku :)
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Odpovědět