Škoda felicia na LPG

Off-topic a jemu podobné odděleniny z jiných diskuzí.
Odpovědět
Marles
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 29 led 15:48

Škoda felicia na LPG

Příspěvek od Marles »

Ahoj,
potřebuji druhé auto do rodiny,resp. pro mě :D .Teď máme tourana r.v. 2007 s 2.0 tdi a k němu bych potřeboval auto se stejně nízkou spotřebou . Potřebuji auto s velkým kufrem na rybářské výlety :D Vyhlídnul jsem si felicii 1.6 na lpg s nádrží místo rezervy, ale lpg je odpojený a prodejce tvrdí,že neví z jakého důvody,protože ho tak koupil.Teď jezdí jen na béňo. Pohon na lpg je zapsanej v TP,ale nemá k tomu další papíry (nevím,co k tomu je třeba,vůz na lpg jsem nikdy nevlastnil) Plyn je platnej prý do r. 2017,což by mi stačilo :D
Takže tedy dotaz: Jaký (a jak nákladný) může být problém s lpg(popř kolik by stálo zapojení,je li vše již v autě?)? (nastínění,protože opravdu plynu nerozumím)
Jaké doklady jsou třeba? Může lpg technik systém zapojit a následně provést revizi a vytvořit o tom nový doklad?

Omlouvám se za mou neznalost v tomhle odvětví a díky za rady

Martin
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda felicia na LPG

Příspěvek od ultima ratio »

Ten motor 1,6 nebyl na LPG zrovna moc vhodný, proto to asi nakonec odpojili, pokud chceš na Felicii LPG, tak jedině s motorem 1,3.
Marles
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 29 led 15:48

Re: Škoda felicia na LPG

Příspěvek od Marles »

Měl jsem možnost jet s 1.3 na lpg a bylo to opravdu špatné(před 2 lety).Jeli jsme tam 4 a do kopce se to muselo opravdu hooodně točit,proto jsem uvažoval o té 1.6,tu jsem měl normálně v benzínu před 15 lety a jela slušně.Mohu se zeptat v čem tam může být problém? :-) Stačí,že je lpg zapsané v TP? Nemusí tam být další doklady?
Díky za reakci! :-)
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Škoda felicia na LPG

Příspěvek od KDB »

Blbost, s 1,6 žádný principiální zádrhel s LPG není. Mimoto máme jednu v rodině, takže vlastní zkušenost.
U LPG by měl být něco jako TP, kde jsou rozepsány podrobnosti o zařízení . Pak už záleží v jakém stavu a kompletnosti je samotné LPG zařízení - od toho se odvíjí cena zprovoznění (od několika set do řádově tisíců, pokud chybí, nebo jsou nefunkční vstřikovače, nebo ŘJ). Oficiální zapsání LPG do TP auta je za 50,-Kč
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Škoda felicia na LPG

Příspěvek od KDB »

Pokud k tomu nejsou doklady, tak najít dílnu, která montuje daného výrobce zařízení a zeptat se, jak získat kopii dokladů ( potřebuješ ho na STK).
MG - radost až na kost.
Marles
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: úte 29 led 15:48

Re: Škoda felicia na LPG

Příspěvek od Marles »

No když to zapsali do TP,tak museli mít i doklady od toho........ musím zjistit výrobce toho zařízení a zkusím se poptat na vydání duplikátu. Navíc by mu asi tedy STK neudělali,protože STK je stará sotva rok.Bohužel jediné co vím,že zástavba byla dělaná r. 2007 s platností bomby do 2017.
KDB: Mohu mít ještě dotaz,jak je na tom ta vaše felda se spotřebou?
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Škoda felicia na LPG

Příspěvek od KDB »

Nepamatuju si to přesně - má jí brácha, ale motalo se to 8-9l . Teď může mít najeto kolem 240000km (od 110 na LPG).
MG - radost až na kost.
Odpovědět