Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

To může být - nejel jsem s tím v tom korejském zázraku, ale v normálních autech to v takové situaci sice začne samo brzdit, ale na videu je vidět, že auta před ním se rozjela a tak by systém nezastavil zcela. Alespoň tak to funguje u VW group.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Onboard videa

Příspěvek od janjan »

jeden komentář to vystihne vše... https://pasteboard.co/I9L08O9T.png
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Myslím, že žádné auto snad v rámci autonomní kotvy (pre-crash) nebrzdí definitivně, a vždy řidič má možnost převzít plně řízení=přidat plyn a zrušit brždění, nebo i zrychlit, uhnout, jakkoliv reagovat a jakkoliv změnit chování v rámci situace.
Vyveďte mě z omylu a uveďte auto, které po spuštění kotvy nelze ovládat. To bych chtěl vidět, kdo by tohle dal na trh takový zmetek sebevražedný.

Neomlouvá to žádný asistent, jen může vysvětlovat ale řidič má plnou vinu za své vozidlo a v rámci nehody je to pak otázka, jak se to vyšetří, že.
Takže v podstatě je pro diskusi zcela jedno, kdo brzdil, zda asistent nebo řidič.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Onboard videa

Příspěvek od abgx1 »

http://www.autoforum.cz/testy-aut/test- ... a-glide/?4

ale nemyslim si ze to bol tento pripad
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:To může být - nejel jsem s tím v tom korejském zázraku, ale v normálních autech to v takové situaci sice začne samo brzdit, ale na videu je vidět, že auta před ním se rozjela a tak by systém nezastavil zcela. Alespoň tak to funguje u VW group.
Jenze pozor, u kteryhokoliv auta s manualnim razenim muze autonomni brzdeni chcipnout motor kdyz na to ridic dostatecne rychle nezareaguje vyslapnutim spojky, protoze zabraneni narazu ma prioritu pred udrzenim motoru v chodu. Kdyz jsem to zkousel v Giulii, tak mi dokonce prislo, ze to chcipa motor jeste driv nez se zacal pretahovat se zastavujicim autem.

K tomu panika, znovu nastartovat, coz u auta vybavenymo cudlikem, se zhasnutym motorem a zapnutym zapalovanim vetsinou vyzaduje vic nez jedno stisknuti... Nerikam ze to tak bylo, jen ze klidne mohlo.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

To klidně může být... V každém případě je tohle ukázka kombinace neumětelství, nedodržování bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení - vidím to na silnici každý den!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:To klidně může být... V každém případě je tohle ukázka kombinace neumětelství, nedodržování bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení - vidím to na silnici každý den!
Tak to kazdopadne, hlavne ta bezpecna vzdalenost, jezdim tam skoro kazdej den a furt mi nekdo visi metr za naraznikem.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět