Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

řidičBOB píše:Přelouskej si ty povinnosti raději ještě jednou nebo 2x. A místo tvých výmyslů bych dal přednost formulacím ze zákona...třeba to vyčkávací místo ;-)
Diskuse o povinnostech řidiče je zbytečná, ty známe.
Diskutuji o povinnostech chodce.
Narážíš na neplnění povinností řidiče, ale to jsem nerozporoval tím, že jsem poukázal na povinnosti chodce, jen jsem uvedl existenci toho, že přechod je v zákoně uveden jasně, a to je zebra bez ostrůvku.

V tomto případě bych tvé stanovisko chápal= JEDEN JEDINÝ přechod.
zebra.jpg
Zaobírám se tím, že PŘECHOD PRO CHODCE JE ZEBRA A NA TU UPOZORŇUJE SVISLÉ ZNAČENÍ, ALE CHODEC NEBYL JEŠTĚ ANI U ZEBRY, dokonce ani na ostrůvku, BYL NA JINÉM PŘECHODU. Jak jej mohl řidič náklaďáku omezit jízdou PO JINÉM přechodu?
sssdwrew.jpg
Oba přechody jsou značeny extra a jsou odděleny vyčkávacím místem.
Označení jsem nevymyslel-není uváděno v zákoně ale je ve stavebním povolení a uvádí se přeneseně i při popisu nehod ;)
Jedná se o tzv dělený přechod
JEDNODUŠE O DVA PŘECHODY.
sessesrwerww.png
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
hvaceq
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: stř 14 úno 14:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od hvaceq »

Nahlásit / nenahlásit?

Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Onboard videa

Příspěvek od mattonecz »

to je to peklo kdyz nemas auto se kterym si s nim poradis no. jinak ja bych asi normalne volal fizly at si ho zastavej zmrda
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Onboard videa

Příspěvek od M.Z. »

Bylo to čurák, ale to řešení situce bylo celkem nešťastné. Furt si mu nahrával na smeč, tvoje kličkování mu evidentně dělalo radost.
Co bys chtěl řešit s bengama? Jak máš natočené x pokusů o podjetí?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Onboard videa

Příspěvek od Stepan »

hele já to jenom proklikal, ale proč si prostě v 5:40 (možná i dřív, neviděl jsem celé) nejel do piči a měl potřebu se s ním dál handrkovat? /:)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

hvaceq píše:Nahlásit / nenahlásit?

Zastavit, vyndat, serezat, klice od auta zahodit do lesa a az je pujde hledat, tak vypustit kola :D

Nebo zavolat PCR a nahlasit ozralyho/zdrogovanyho.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Když nemám auto s výkonem, tak se podobných hrátek prostě neúčastním.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Buď pořádně nebo vůbec.
Předjet v prvním okamžiku, prostor tam byl, a když Tě začal zavírat, tak pustit i toho Supa ať to řeší on.
Nejhorší možná varianta byl scénář v tom videu.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

driver: trochu se v tom motáš... Je vcelku jedno, o kolik přechodů se jednalo. Z pohledu vozidla s kamerou se jednalo o přechod pro chodce a to dle IP06. V takovém případě řidič vozidla, které se blíží k přechodu pro chodce nesmí:
§5 odst.(2) písm.f: f) ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce; tyto povinnosti se nevztahují na řidiče tramvaje
Já myslím, že do toho není potřeba motat vyčkávací místa a podobné blbosti. Stačí se naučit číst ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Vznesu dotaz na nejvyšší místo a uvidíme.
Stále mám pocit, že řidič nemusel aplikovat přednost chodci, protože chodec, který používá jiný přechod se nechystá přecházet ten jiný ve stejný okamžik.
To bys pak dle stejné logiky stál na křižovatce na vedlejší, aby chodec mohl přejít přechod přes hlavní a mohl přeběhnout přes chodník na přechod přes vedlejší před tvým vozidlem.
Vlastně bys tam stál celou dopravni špičku...
Jaký je pak smysl budování ostrůvku? Proč chodníky dělí přechody na křižovatkách tak aby nenavazovaly? Dle tvého žádný.
Dle mého vyčkávací.
Je to otázka výkladu zákona pane Komisaři ;)
Uvedl jsem, že povinnost řidiče je bez diskuse, pokud chodec vstoupí na přechod před jeho vozidlem. Ale né na jiný.
Teď je otázkou, jakou povahu ten přechod má.
Já vycházím z toho, že v zákoně je zebra BEZ OSTRUVKU.
To rozporuje, že to je jediný přechod.
Tudíž jsou dva a každý má svou IP06 která platí pro každý přechod extra. Jsou dva a tučně máš větu v jednotném čísle.
řidičBOB píše:nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce
Nikoliv přechodech!

Shodneme se, že opatrnost je na místě.
Ale z pohledu zákona to je zmatečné totálně.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět