Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

Asi se díváme každý na jiný video, já ji tam vidím jenom stát.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Onboard videa

Příspěvek od Píí »

Zpracování kamery a kvalita záznamu odpovídá ceně no. Tuto hoď dozadu a kup něco lepšího, když ty videa chceš zveřejňovat ;).
Já bych řekl, že na záběru s Q7čkou to vypadá, že cyklista jede. Otázka je proč stojí a nesignalizuje odbočování.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

Protoze tohle je normalni chovani tohoto druhu cyklistu. Pri odbocovani vlevo proste zastavi u krajnice a cekaji dokud nebudou volne oba smery jizdy.
Zadnymi pravidly se neridi, maji sva vlastni.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Onboard videa

Příspěvek od Weeper »

řidičBOB píše:OK. Semafory jsou taky na hovno, když nic nejede, tak klíďo na červenou. Odbočovat podle přikázaných směrů nebo vodorovného značení - zbytečné... A můžeme pokračovat dál.
Prostě - jsou některá základní pravidla, která by se respektovat měla.
Ale jak říkám, v tomto se neshodneme, tak nemá smysl se v tom šťourat.
MDR překračujeme asi oba, ikdyž je to taky pasáž zákona. A asi oba víme, že to za příznivých podmínek ničemu neškodí. Proto nevim, proč by se určitá skupina "základních" pravidel měla dodržovat, ikdyž jejich porušením nevzniká žádný nebezpečí a druhá skupina pracovně označená "nezákladní", jejichž porušení opět nevyvolává nebezpečí, se dodržovat nemusí.

Za mě tedy dělat cokoliv, pokud to nenaplňuje materiální znak (ne ten, jak si ho vykládají správní orgány a soudy).
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27053
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Protože je rozdíl, zda porušuješ MDR v místech, kde máš přehled - třeba na dálnici, kde navíc hlídáš jenom jeden směr jízdy a stav vozovky nebo na okresce, kde je potřeba si uvědomit, že řidičů s tvým přístupem, může být víc a dokonce mohou být i blízko. Takže vyjetí na hlavní z vedlejší, když zrovna předjíždíš nebo nepřiměřená rychlost vozidla v protisměru a také nedodržování vzdálenosti vozidel mezi sebou, aby ses měl kam zařadit.
Takových floutků, jako ty, kteří mají vlastní měřítko pro materiální aspekt přestupku, jezdí po silnicích hodně. Nejsi žádná výjimka, jenom jsi víc nabubřelý, bez jakékoliv pokory.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Onboard videa

Příspěvek od Arkis »

Takže felicie dneska dojezdila.

Nešťastná shoda blbostí. Já jsem kontroloval, jestli něco nejede po hlavní a nevšiml jsem si, že kamion nezpomaluje. Když jsem si toho všiml, tak už bylo pozdě cokoliv dělat.
On se taky díval na hlavní a nevšiml si, že já jsem už na mostě vyhodil blinkr. Celou dobu se díval po hlavní za sebe a ani nestihl šlápnout na brzdu.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Onboard videa

Příspěvek od Píí »

Možná se tomu dalo zabránit, ale tím se teď netrap. Chápu, že na sebe hážeš taky vinu, ale on jel po vedlejší. On ti měl dávat přednost a jestli najíždí do křižovatky (ještě do tak blbé) v plné rychlosti bez brzdění, tak něco není v pořádku. Ty jsi dal blinkr v dost dobrém předstihu a on si toho měl všimnout.
Jak se tak dívám na fotky, tak doufám, že s tebou nikdo nejel. Spolujezdec by to měl hodně špatné. A co ty? Ty jsi v pohodě?
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Onboard videa

Příspěvek od Arkis »

Jel jsem sám a jsem naprosto v pořádku. Naštěstí se krčily jen plechy.
Chápu, že z právního hlediska je to jeho chyba. To je prosté nedávní v přednosti, ale hodně mně to žere, protože jsem s tím měl počítat.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5482
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Onboard videa

Příspěvek od M.Z. »

Absolutně zbytečná nehoda.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Onboard videa

Příspěvek od Arkis »

Jo, to opravdu je. Prostě jsme oba udělali chybu a určitě jsem to nechtěl udělat. Do toho auta jsem vložil za poslední rok 30 000Kč v nespotřebních dílech a výbavě. Teď za něj dostanu od pojišťovny maximálně 10 000Kč.
Odpovědět